● Różnice w zarobkach partnerów mogą skłaniać do zdrad

Opublikowano: 10 maja 2017

Gdy jedna z osób jest finansowo zależna od drugiej, rośnie prawdopodobieństwo zdrady małżeńskiej – uważają naukowcy z Uniwersytetu Connecticut i podają twarde, procentowe dane.

– Te badania wskazują, że lubimy w związkach równość i nie czujemy się komfortowo, jeśli jesteśmy finansowo zależni od drugiej osoby – mówi Christin L. Munsch, która przeanalizowała dane dotyczące 2750 osób po ślubie w wieku od 18 do 32 lat.

Informacje pochodziły z szerzej zakrojonych badań National Longitudinal Survey of Youth i były gromadzone w latach 2001-2011 – pisze PAP Nauka w Polsce.

Zależność dotyczy obu płci, jednak to mężczyźni całkowicie zależni od swoich żon są bardziej skłonni je zdradzać. Badacze oszacowali, że w ciągu roku prawdopodobieństwo, że mężczyzna zostanie zdradzony przez całkowicie finansowo zależną od niego żonę wynosi 5 proc. Jeżeli to mężczyzna jest zależny od swojej żony, prawdopodobieństwo, że nie pozostanie jej wierny, wynosi 15 proc.

Munsch wyjaśnia, że seks pozamałżeński pozwala mężczyznom, którzy nie są głównymi żywicielami rodziny, zniwelować zagrożenie dla ich męskości poprzez zaangażowanie w aktywność kojarzoną z męskością. Dodaje, że taka strategia ułatwia ponadto zdystansowanie się, a być może nawet umożliwia ukaranie swojej więcej zarabiającej partnerki.

Wnioski opublikowało pismo “American Sociological Review”.

Więcej: PAP Nauka w Polsce

Tagi: , ,

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
zalety czterdziestolatka
Wiek nie jest przeszkodą w realizacji planów i zamierzeń. Cz...
Punkt G
Osiągnięcie satysfakcji seksualnej u kobiet jest nieco bardz...
przedwczesny wytrysk
Przedwczesny wytrysk może mieć źródło w problemach zdrowotny...
nuda w związku
Jesteśmy przyzwyczajeni, że o pewnych kwestiach nie rozmawia...
wibrator erotyczny
Jeszcze do niedawna panowało przekonanie, że wibratory eroty...