Posiłki MRP

Czym są MRP i dlaczego sportowcy je uwielbiają?

Opublikowano: 19 kwietnia 2023

Posiłki MRP cieszą się coraz większą popularnością wśród osób, które stawiają na zdrowy i aktywny styl życia. Pozwalają bowiem na zaoszczędzenie czas na gotowaniu, a przy tym dostarczają organizmowi wszystkich niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania składników. Czym są posiłki MRP i kiedy warto po nie sięgnąć? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w artykule.

Posiłki MRP – co to?

Skrót MRP pochodzi z języka angielskiego i oznacza Meal Replacement Powders, czyli w wolnym tłumaczeniu, zastępcze posiłki w proszku. Jednak tego rodzaju produkty wcale nie muszą mieć formy proszku. Obecnie na rynku znajdziemy wiele ich rodzajów, w tym zamienniki posiłków w formie koktajli, zup czy batoników. Każdy więc może wybrać najlepszą dla siebie wersję.

Warto podkreślić, że posiłki MRP to nie to samo co dania typu fast food lub szybkie przekąski w postaci chipsów czy tradycyjnych słodyczy. Te produkty zostały starannie zbilansowane, często zawierają witaminy i minerały w odpowiednich proporcjach. Do tego dostarczają organizmowi białka, tłuszczów oraz węglowodanów w prawidłowych proporcjach. Są również źródłem wspierającego pracę układu trawiennego błonnika.

Dania MRP idealne dla sportowców

To dlatego dania gotowe MRP tak bardzo pokochali sportowcy, a także osoby na dietach odchudzających oraz wszyscy stawiający na zdrowy i aktywny styl życia. Zdrowe przekąski w formie batona, proszku czy koktajlu są praktycznie od razu gotowe do spożycia. Nie trzeba więc tracić czasu na ich przygotowanie. Do tego idealna kompozycja składników, skutecznie odżywia cały organizm. Dostarcza mu niezbędnej do treningu energii, ale również wszystkich potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania składników w odpowiednich proporcjach. To ważne szczególnie dla sportowców, których zapotrzebowanie na mikro- i makroelementy jest wysokie, a skomponowanie odpowiedniej diety może być w tym przypadku wyzwaniem. Posiłki MRP skutecznie więc to ułatwiają.

Po zdrowe przekąski w proszku mogą sięgnąć także osoby na dietach odchudzających. Choć produkty te nie zostały stworzone z myślą o odchudzaniu, to ich kaloryczność jest stosunkowo niska. Dodatkowym atutem jest zawartość błonnika i białka, które sycą na długo, zapobiegając napadom wilczego głodu.

Zdrowe zamienniki posiłków od OSHEE Futuryx

Doskonałym przykładem posiłków MRP jest innowacyjna oferta marki OSHEE Futuryx. To wysokiej jakości funkcjonalna żywność dostępna w formie pełnowartościowych batonów, koktajli do picia czy proszków do rozrobienia z wodą.

Na stronie https://futuryx.eu/ znajdziesz atrakcyjną gamę produktów w różnych wersjach i smakach. Polecamy gotowe posiłki READ-YX https://futuryx.eu/gotowe-posilki-read-yx, które są w 100% wegańskie, nie zawierają glutenu i laktozy. Do tego obfitują w 24 witaminy i składniki mineralne. Dostarczają dużej ilości białka i błonnika. Są też źródłem odpowiednio zbilansowanych tłuszczów i węglowodanów. Stanowią idealny posiłek przed i po treningu. Można je zabrać ze sobą do pracy czy do szkoły.

Z kolei osobom preferującym przekąski w formie batona z pewnością przypadną do gustu produkty z serii BAR-YX dostępne tutaj: https://futuryx.eu/szybkie-przekaski-bar-yx. To pełnowartościowe posiłki w dwóch pysznych smakach. One także nie zwierają glutenu i laktozy oraz są w 100% wegańskie. Stanowią doskonały zamiennik tradycyjnych słodyczy czy przekąsek typu fast food.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Zawroty głowy
Zawroty głowy to powszechny objaw, który może dotknąć każdeg...
Jak dbać o skórę jesienią
Jesień to czas, kiedy nasza skóra potrzebuje szczegó...
Jak obniżyć ciśnienie krwi
Jak wynika z wielu badań co trzeci Polak ma problemy...
choroby układu krążenia
Choroby cywilizacyjne nie tylko wpływają na komfort codzienn...
Podologia
Podologia zajmuje się diagnozowaniem, leczeniem i profilakty...
Nowe artykuły
Zawroty głowy to powszechny objaw, który może dotknąć każdeg...
Klapki męskie są nieodłącznym elementem garderoby wielu mężc...
Embarking on the delightful and meaningful journey of choosi...