włosy

Podpowiadamy, czym stylizować włosy i brodę

Opublikowano: 6 sierpnia 2019

Męska atrakcyjność nie kończy się jedynie na siłowni czy bieżni. Co prawda umięśnione ciało, prawidłowa dieta i kondycja są ważne, to mimo wszystko warto zadbać również o inne aspekty swojego uroku, szczególnie o włosy i zarost. Czym stylizować włosy i brodę?

Prawidłowo dobrana fryzura lub broda, może dodać kilka punktów atrakcyjności każdemu mężczyźnie, niezależnie od wieku. Jednak ułożenie perfekcyjnego pompadoura nie będzie możliwe, bez najlepszych produktów przeznaczonych do stylizacji.

Pomady – idealne do stylizacji fryzur męskich

Dlatego tutaj z pomocą przychodzą profesjonalne kosmetyki do włosów dla mężczyzn. Włosy najczęściej stylizuje się przy użyciu odpowiedniej pomady – woskowej lub wodnej. Te pierwsze poleca się dla panów, którzy mają już wprawę w układaniu fryzur, ponieważ stylizacja może sprawiać więcej kłopotów. Pomadę woskową trzeba niejednokrotnie podgrzać przed wyjęciem z puszki i trudno się ją zmywa. Natomiast te drugie są wręcz stworzone dla początkujących. Łatwo je nałożyć i podobnie łatwo zmyć z włosów.

Stosując pomady takich marek jak Reuzel, By Vilain czy Layrite mamy pewność, że fryzura utrzyma się przez cały dzień. Trzeba pamiętać, aby przy wyborze zwrócić uwagę na moc chwytu. Od tego parametru zależy, jak mocna będzie dana pomada. Jeśli twoje włosy są podatne na układanie, wystarczy produkt z lekkim chwytem. Jeśli zaś masz ogromne problemy z okiełznaniem włosów, musisz poszukać czegoś mocnego np. Reuzel Pink lub ultra mocnego – Layrite Cement Clay.

Inny parametr, który jest ważny przy wyborze pomady lub innego produktu stylizującego, to wykończenie. Niektórzy mężczyźni gustujący w klasycznych fryzurach męskich lubią, gdy ich włosy mają wysoki połysk i wydają się nieco nawilżone. Sięgają oni po pomady z błyszczącym wykończeniem. Jednak nie każdy pan chce, aby jego włosy się świeciły, dlatego świetną alternatywą są matowe pomady.

Prestyler – kiedy włosy nie chcą się poddać

Dla panów, którzy mają wyjątkowe problemy z układaniem włosów z pomocą przychodzi jeszcze prestyler. Jest to produkt, który stanowi bazę dla pomady. Prestyler występuje w postaci sprayu lub toniku. Wystarczy przed układaniem spryskać włosy niewielką ilością tego specyfiku, a pomada będzie miała ułatwione zadanie.

Sporym atutem prestylera jest wydajność. Szczególnie produkty z atomizerem wystarczają na bardzo długi czas i nie trzeba co chwilę zamawiać kolejnego egzemplarza. Od jakiegoś czasu popularne są prestylery typu sea salt. Sól morska pomaga wzmocnić włosy, a także oczyścić ich powierzchnię. Bardzo dobrze działa na wszelkie zmiany skórne głowy. Połączenie odpowiedniej pomady z prestylerem jest często rozwiązaniem problemów z układaniem idealnej fryzury.

Akcesoria do stylizacji – czy potrzebne?

Do niektórych fryzur niezbędne mogą być akcesoria do stylizacji. O ile grzebień nie ma tak naprawdę większego znaczenia, chyba że ktoś lubi mieć markowe produkty na półce, o tyle okrągła szczotka może się przydać. Wszystko zależy od fryzury, jaką chcemy ułożyć. Quiff bez szczotki będzie niemożliwy do wykonania. Tutaj sprawdzi się specjalna okrągła szczotka Uppercut Quiff Roller, którą podwiniemy włosy i uniesiemy u nasady.

Do fryzury typu high volume przyda się także szczotka kwadratowa, która ponownie będzie służyła do unoszenia włosów. Proces kształtowania fryzury przy użyciu szczotek rozpoczyna się już w trakcie suszenia włosów suszarką – już wtedy powinniśmy nadać im odpowiedni kierunek i formę. Dopiero potem powinno się nakładać kolejne kosmetyki.

Jak zmyć kosmetyki?

Idealna fryzura wymaga nieco pracy, jednak co zrobić, gdy chcemy pozbyć się z włosów wszystkich kosmetyków? Jest to nawet wskazane, ponieważ włosy powinny odpocząć, szczególnie przez całą noc. Mocne pomady, szczególnie woskowe, wnikają w strukturę włosów i nie da się ich zmyć przy pomocy zwykłego szamponu. Co innego jest z produktami na bazie wody – te często można zmywać przy użyciu samej wody. Jednak mocne pomady z dodatkiem prestylera wymagają do zmycia specjalnego szamponu oczyszczającego.

Największe barberskie marki świata zadbały również o ten element. Niemal każda szanująca się firma ma w swoim asortymencie przynajmniej jeden szampon oczyszczający. Jednym z najpopularniejszych jest Reuzel Scrub Shampoo. Takich szamponów nie powinno stosować się dziennie i najlepiej mieć na zmianę jakiś szampon do codziennego użytku tzw. daily shampoo.

Kosmetyki do zarostu

Nie samymi włosami na głowie żyje mężczyzna. Dla wielu panów najważniejszy jest dobry zarost. Dbanie o brodę nie ogranicza się jedynie do odwiedzania barbera. Trzeba zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki do zarostu takie jak:

Większość powyższych kosmetyków ma za zadanie utrzymać brodę w najlepszej kondycji. Olejek nawilża brodę i skórę, która się pod nią znajduje. Dzięki temu wszelkie podrażnienia są zredukowane do minimum, a broda pięknie pachnie. Z kolei balsam sprawdza się do stylizacji. Wszelkie odstające na wszystkie strony włosy można odpowiednio ukształtować i dodatkowo nawilżyć, podobnie jak przy olejkach. Jeśli jakiemuś brodaczowi marzą się wymyślne kształty, to może użyć wosku, który pozwala niemal dowolnie modelować brodę. Trzeba jednak pamiętać, że wosk wymaga pewnego stopnia zaawansowania. Wybór jest uzależniony od indywidualnych potrzeb każdego dżentelmena.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Kosmetyki do brody
Zadbany męski zarost z krótką czy dłuższą brodą lub wąsami u...
Nowe artykuły
Intensywny tryb życia, pośpiech i różnorodność miejsc, w jak...
Wstęp do tematu leczenia depresji i zaburzeń lękowych oraz w...
Rozważając implanty zębowe, pamiętaj, że to nie tylko koszto...