Jak zarabiać pieniądze podczas handlu Bitcoinem?

handel kryptowalutami

Pytanie: „Jak zarabiać na bitcoinie?” z dnia na dzień staje się coraz bardziej aktualne. Zwykle chodzi o kupno/sprzedaż kryptowalut bezpośrednio, na giełdzie. Ale to nie  jedyny sposób na osiągnięcie zysku. Możesz dostać to, czego chcesz, wykonując pracę, która jest opłacana w bitcoinach lub sprzedając towary z tym samym warunkiem. Cel jest ten sam − napełnić portfel jak największą ilością cyfrowych monet.

Sposoby na zarabianie podczas handlu Bitcoinem BTC

Praktycznie każde zarabianie na kryptowalutach ma na celu utrzymanie BTC w trendzie wzrostowym. Wtedy dążenie do coraz większej akumulacji bitcoinów jest uzasadnione. Jeśli jego cena zacznie spadać, bardziej opłacalne będzie handlowanie na giełdzie, z zyskiem zarówno na wzroście, jak i na spadku kursu. W międzyczasie istnieje kilka możliwości dla tych, którzy chcą zarabiać pieniądze.

Popularne sposoby na zdobycie Bitcoina to:

  • sprzedaż towarów/usług za kryptowalutę poprzez system płatności podłączony do strony lub poprzez bezpośredni przelew na portfel sprzedawcy;
  • wydobycie na własnym sprzęcie poprzez podłączenie się do puli górników lub wynajęcie zdalnego serwera;
  • handel giełdowy z obrotem na parze walutowej BTCUSD (podobny do pracy z parami walutowymi jak EURUSD);
  • inter-exchange trading: kupowanie bitcoinów na jednej giełdzie i sprzedawanie ich na innej giełdzie, która oferuje lepszy kurs wymiany;
  • kupowanie kryptowalut poprzez strony internetowe giełd.

Sposoby osiągania zysku można łączyć w dowolne kombinacje, w zależności od ilości posiadanej gotówki.

Jak zarabiać pieniądze na handlu Bitcoinem?

Jeśli zdecydujesz się na handel giełdowy, zacznij od zainstalowania terminala handlowego lub jego odpowiednika w postaci przeglądarki internetowej. Zanim wpłacisz prawdziwy depozyt, warto uczyć się na koncie demo. Można na nim wypróbować różne wskaźniki, automatycznych doradców handlowych, takich jak robot Bitcoin Millionaire i ręczne strategie handlowe. Jak tylko zaczniesz osiągać zyski, przejdź na prawdziwe pieniądze, wpłacając dowolny depozyt.

Zasady handlu na rynku:

  • Wybierz rzetelną firmę − możesz kierować się obecnością recenzji w Internecie oraz zawartością strony (czy jest forum tematyczne, funkcjonalność prywatnego biura itp.);
  • Wybierz parę walutową − najpopularniejszą jest BTCUSD, niektóre giełdy oferują egzotyki, takie jak BTCETH (bitcoin/ethereum);
  • Zbadaj aktualny rynek − pomocna będzie analiza techniczna wykresu lub jego wersja online (możesz wybrać serwisy informacyjne, które publikują informacje o rynku kryptowalut, wydarzeniach na świecie dotyczących kryptowalut).

Typowa praca na giełdzie kryptowalut polega na regularnym monitorowaniu wykresu i identyfikowaniu zmian trendu. Nie należy wskakiwać do odjeżdżającego pociągu, bardziej opłacalne jest czekanie na korektę lub kontynuację wzrostu/spadku. Wtedy handel będzie opłacalny. Aby zdywersyfikować ryzyko, można założyć konta na kilku giełdach. Wyeliminuje to możliwość utraty depozytu z powodu braku skrupułów jakiejkolwiek firmy (ryzyko niehandlowe).

Zyskowne inwestowanie w kryptowaluty

Jeśli handel na giełdzie jest kłopotliwy lub nie masz na to czasu, możesz ograniczyć się tylko do kupowania bitcoinów. Ile można w ten sposób zarobić na kryptowalutach, dowiedz się dzięki wiadomościom. Właściciele skromnych kont potrafili w ciągu kilku dni stać się bogatymi ludźmi (w przeliczeniu na złotówki/dolary).

Bitcoiny mogą być używane do przechowywania oszczędności, wymiany na zyski z handlu prawdziwą walutą i metalami szlachetnymi/akcjami. Czasami handel na giełdzie jest połączony z późniejszą wymianą zysków na cyfrowe monety. Wtedy inwestorowi nie zależy aż tak bardzo na tym, gdzie zarobi na kryptowalucie. Kwota w portfelu jest uzupełniana z kilku źródeł.

Strategie krótkoterminowe i długoterminowe

Historia kursów Bitcoina sugeruje, że długoterminowe inwestowanie w ten rodzaj kryptowaluty może być opłacalne. Z jednej strony nie ma pewności, że cena bitcoina znacząco wzrośnie. Wszystkie kryptowaluty są uważane za aktywa wysokiego ryzyka. A ich wartość może drastycznie spaść, tak jak wzrosła.

Z drugiej strony, system wydobywania bitcoinów sprawia, że każda nowo utworzona moneta jest formalnie droższa. Im niższe są one w perspektywie, tym większa jest konkurencja na rynku, co pobudza kupujących i utrzymuje kurs w trendzie wzrostowym.

 materiał sponsorowany 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.