aminokwasy

Jakie aminokwasy dla sportowców? 5 najpopularniejszych suplementów

Opublikowano: 7 lutego 2021

Intensywnie trenujący sportowcy nie zawsze są w stanie zaplanować swoją dietę w taki sposób, aby wraz z posiłkiem dostarczać organizmowi wszystkich potrzebnych składników odżywczych. Często sięgają więc po dodatkowe aminokwasy. Przed rozpoczęciem suplementacji warto zapoznać się z dostępnymi rodzajami odżywek, a następnie wybrać najlepszą dla swoich potrzeb.

Aminokwasy w diecie sportowców pełnią ważną funkcję. Ich rolą jest:

• przyspieszanie regeneracji po wysiłku,
• hamowanie katabolizmu mięśniowego,
• działanie anaboliczne, czyli budulcowe.

Zaletą aminokwasów w postaci suplementów jest to, że wchłaniają się szybciej od odżywek białkowych i są maksymalnie wykorzystywane przez organizm. Chcąc włączyć je do swojej diety, możesz wybrać spośród kilku rodzajów produktów https://www.activebody.pl/3-aminokwasy. Poniżej prezentujemy 5 najpopularniejszych.

Aminokwasy BCAA dla efektywnego budowania muskulatury

Aminokwasy BCAA wpływają stymulująco na produkcję hormonu wzrostu i insuliny, a także przyspieszają regenerację po ćwiczeniach. Przeciwdziałają rozpadowi białek mięśniowych. Jeżeli potrzebujesz aminokwasów BCAA nie dostarczysz ich razem z dietą, a tylko za pomocą suplementacji. Produkty szybko się wchłaniają i mają wysoką przyswajalność.

Aminokwasy EAA – wsparcie anabolizmu mięśniowego

Ten rodzaj aminokwasów EAA wspiera rozwój masy mięśniowej. Dlatego, jeżeli ćwiczysz siłowo i zależy Ci na osiągnięciu widocznych rezultatów w krótkim czasie, możesz włączyć do swojej diety ten rodzaj odżywki. Sprawdzi się ona także w procesie regeneracji po męczących ćwiczeniach, przywracając Ci siłę i energię.

Leucyna – ważny aminokwas rozgałęziony

Jeżeli szukasz odżywki o silnym działaniu anaboliczno-antykatabolicznym, to leucyna jest suplementem, który może Cię zainteresować. Wspiera budowę mięśni, zapobiega ich rozpadowi, pomaga zrzucić zbędne kilogramy. Nie dostarczysz jej wraz z pożywieniem, dlatego w razie niedoborów suplementacja może się okazać koniecznością. Wtedy sięgnij po markowe produkty o bezpiecznym składzie.

Ważne wsparcie w budowie mięśni – tauryna

Tauryna to suplement diety, który jest przyjmowany po to, aby wesprzeć rozbudowę masy mięśniowej. Przeciwdziała katabolizmowi i stymuluje syntezę białek mięśniowych. Jest polecany szczególnie osobom, które chcą zbudować atrakcyjną sylwetkę, a zarazem zadbać o długotrwały efekt treningów i stan swojego zdrowia. Tauryna ma wpływa na metabolizm energetyczny więc Twój organizm dostanie dawkę energii. Dobre rezultaty można uzyskać, przyjmując aminokwas zgodnie z zaleceniami producenta i dopasowując dawkowanie m.in. do swojej wagi oraz prowadzonego stylu życia.

Arginina/AAKG – silne boostery tlenku azotu

Ten aminokwas działa poprzez poprawę ukrwienia mięśni i usprawnienie przepływu składników odżywczych. Arginina/AAKG to silny booster tlenku azotu, który przyspiesza regenerację i pomaga mięśniom odzyskać pełną sprawność. Arginina jest aminokwasem, który odpowiada za wywołanie efektu tzw. pompy mięśniowej.

Wybierając aminokwasy do suplementacji zwracaj uwagę na rodzaj produktów oraz ich skład. Duża zawartość składników aktywnych oraz oryginalność odżywki są gwarancją skuteczności. Razem z ćwiczeniami i zbilansowaną dietą pomagają w budowie masy mięśniowej.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Kordiceps Fohow, znany również jako "caterpillar fungus", to...
Suplementy diety
Potrzeby organizmu 40-latków znacznie różnią się od...
melatonina
Melatonina na sen jest często stosowanym suplementem diety p...
suplementacja
Nieważne czy intensywnie uprawiasz sport, czy prowadzisz spo...
Witamina D
Witaminy to związki organiczne, których obecność w organizmi...
Nowe artykuły
Intensywny tryb życia, pośpiech i różnorodność miejsc, w jak...
Wstęp do tematu leczenia depresji i zaburzeń lękowych oraz w...
Rozważając implanty zębowe, pamiętaj, że to nie tylko koszto...