Kosmetyki do brody

Kosmetyki do brody – co wybrać?

Opublikowano: 18 października 2022

Zadbany męski zarost z krótką czy dłuższą brodą lub wąsami uchodzi za jeden z najbardziej atrakcyjnych trendów wśród mężczyzn. Natomiast aby taki był, należy mu poświęcić odpowiednią uwagę i nie tylko chodzić regularnie do barbera, ale także pielęgnować brodę na co dzień w domu. Jak to robić i co wybrać? Podpowiadamy.

Jak dbać o brodę?

Broda i wąsy to z jednej strony ozdoba, a z drugiej – obowiązek każdego mężczyzny. Zadbany, wypielęgnowany zarost może stać się wizytówką jego posiadacza. Natomiast rzadki, nieprzycięty w sposób estetyczny i przesuszony – wręcz odwrotnie. Dlatego ogromnym sukcesem cieszą się dziś salony barberskie, w których pielęgnuje się zarówno zarost, jak i skórę mężczyzn. Przycina się włoski w odpowiedni sposób. Nadając kształt brodzie i wąsom zmieniają się rysy twarzy. Dlatego warto przynajmniej raz skorzystać z wizyty u profesjonalnego barbera. A jak w domu pielęgnować brodę i wąs w odpowiedni sposób?

Kosmetyki do brody

Najważniejszym elementem wypielęgnowanej brody lub wąsów jest higiena. W wielu drogeriach dostępne są specjalne kosmetyki do brody stworzone do mycia i oczyszczania skóry z zarostem preperaty. Dobrze się pienią, więc usuwają dokładnie zanieczyszczenia z włosków, a ponadto zapobiegają ich przesuszeniu się. Oprócz tego warto także zadbać o regularne złuszczanie zrogowaciałego naskórka. Jeśli nie jest się fanem peelingów – ich drobiny mogą się osadzić we włoskach i wywołać podrażnienie – przyjacielem każdego brodacza jest szczotka do brody.

Najlepsze kosmetyki do brody

Mężczyźni z zarostem mają więc coraz większe pole do popisu zarówno w higienie brody, jak i jej pielęgnacji, trymowaniu czy modelowaniu. Najczęściej marki, które produkują kosmetyki dla „brodaczy” mają w swoim portfolio więcej niż jeden kosmetyk. Niejednokrotnie także akcesoria do zarostu. Większość kosmetyków dla brodaczy pięknie, męsko pachnie, a tu warto wspomnieć, że włoski – także te na zaroście – są doskonałym nośnikiem zapachów. Aromat olejków eterycznych pozostaje więc na nich znacznie dłużej niż u osób bez brody czy wąsów.

Nie bez znaczenia jest też pielęgnacja. Co prawda mężczyźni wolą lekkie, nawilżające, niemal żelowe konsystencje kremów do twarzy, ale w przypadku brodaczy i wąsaczy, warto przynajmniej w okolicy gdzie rosną włoski – nakładać nieco bogatsze kremy lub olejki. Po pierwsze: ułatwią ułożenie i wymodelowanie brody, a po drugie: będą pielęgnować zarówno włoski, jak i skórę pod nimi. Ta bywa u brodaczy przesuszona ze względu na to, że osadzają się na zaroście resztki skóry, minerały z wody i zanieczyszczenia.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Testery-perfum
Większość z nas nie wyobraża sobie poranka bez spryskania ci...
Golenie miejsc intymnych
Golenie miejsc intymnych to czynność należąca w społ...
wypadanie włosów
Każdego dnia człowiek gubi od 50 do 150 włosów. Jest to zupe...
Dieta a kondycja skóry
Coraz więcej osób przywiązuje wagę do swojego wygląd...
nawilżenie skóry
Każdego dnia nasza skóra jest narażona na działanie...
Nowe artykuły
Zawroty głowy to powszechny objaw, który może dotknąć każdeg...
Klapki męskie są nieodłącznym elementem garderoby wielu mężc...
Embarking on the delightful and meaningful journey of choosi...