Kosmetyki do brody – co wybrać?

Kosmetyki do brody

Zadbany męski zarost z krótką czy dłuższą brodą lub wąsami uchodzi za jeden z najbardziej atrakcyjnych trendów wśród mężczyzn. Natomiast aby taki był, należy mu poświęcić odpowiednią uwagę i nie tylko chodzić regularnie do barbera, ale także pielęgnować brodę na co dzień w domu. Jak to robić i co wybrać? Podpowiadamy.

Jak dbać o brodę?

Broda i wąsy to z jednej strony ozdoba, a z drugiej – obowiązek każdego mężczyzny. Zadbany, wypielęgnowany zarost może stać się wizytówką jego posiadacza. Natomiast rzadki, nieprzycięty w sposób estetyczny i przesuszony – wręcz odwrotnie. Dlatego ogromnym sukcesem cieszą się dziś salony barberskie, w których pielęgnuje się zarówno zarost, jak i skórę mężczyzn. Przycina się włoski w odpowiedni sposób. Nadając kształt brodzie i wąsom zmieniają się rysy twarzy. Dlatego warto przynajmniej raz skorzystać z wizyty u profesjonalnego barbera. A jak w domu pielęgnować brodę i wąs w odpowiedni sposób?

Kosmetyki do brody

Najważniejszym elementem wypielęgnowanej brody lub wąsów jest higiena. W wielu drogeriach dostępne są specjalne kosmetyki do brody stworzone do mycia i oczyszczania skóry z zarostem preperaty. Dobrze się pienią, więc usuwają dokładnie zanieczyszczenia z włosków, a ponadto zapobiegają ich przesuszeniu się. Oprócz tego warto także zadbać o regularne złuszczanie zrogowaciałego naskórka. Jeśli nie jest się fanem peelingów – ich drobiny mogą się osadzić we włoskach i wywołać podrażnienie – przyjacielem każdego brodacza jest szczotka do brody.

Najlepsze kosmetyki do brody

Mężczyźni z zarostem mają więc coraz większe pole do popisu zarówno w higienie brody, jak i jej pielęgnacji, trymowaniu czy modelowaniu. Najczęściej marki, które produkują kosmetyki dla „brodaczy” mają w swoim portfolio więcej niż jeden kosmetyk. Niejednokrotnie także akcesoria do zarostu. Większość kosmetyków dla brodaczy pięknie, męsko pachnie, a tu warto wspomnieć, że włoski – także te na zaroście – są doskonałym nośnikiem zapachów. Aromat olejków eterycznych pozostaje więc na nich znacznie dłużej niż u osób bez brody czy wąsów.

Nie bez znaczenia jest też pielęgnacja. Co prawda mężczyźni wolą lekkie, nawilżające, niemal żelowe konsystencje kremów do twarzy, ale w przypadku brodaczy i wąsaczy, warto przynajmniej w okolicy gdzie rosną włoski – nakładać nieco bogatsze kremy lub olejki. Po pierwsze: ułatwią ułożenie i wymodelowanie brody, a po drugie: będą pielęgnować zarówno włoski, jak i skórę pod nimi. Ta bywa u brodaczy przesuszona ze względu na to, że osadzają się na zaroście resztki skóry, minerały z wody i zanieczyszczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.