Kryptowaluty − co należy wiedzieć?

inwestycje w kryptowaluty

Przemysł kryptowalutowy rozwija się w zastraszającym tempie, a Bitcoin, Dogecoin czy Ethereum są jednymi z najczęściej wyszukiwanych haseł związanych z kryptowalutami w obecnych czasach. Mimo że branża kryptowalutowa ma zaledwie dekadę, początkujący inwestorzy z każdej strony są do niej przyciągani. Spowodowane jest to faktem, że widzą w niej szybki sposób na osiągnięcie zysków.

W przeciwieństwie do rynku giełdowego rynek kryptowalut nie posiada żadnych regulacji, w wyniku czego jego wartość codziennie wzrasta i spada. Biorąc pod uwagę ekstremalną zmienność tych wirtualnych monet, przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu inwestycji na rynku kryptowalut warto dowiedzieć się na ich temat nieco więcej.

Czym w ogóle są kryptowaluty i jak działają?

Kryptowaluty to nic innego jak cyfrowe aktywa, które można wykorzystać przede wszystkim jako inwestycje. Są one zabezpieczone za pomocą kryptografii, co czyni je niemal niemożliwymi do podrobienia. Warto zauważyć, że kryptowaluta nie istnieje fizycznie, co oznacza, że niemożliwe jest wzięcie Bitcoina do ręki, aby potrzymać go w dłoni tak jak normalną walutę. Co więcej, każda kryptowaluta składa się z unikalnej linii programu lub kodu. Oznacza to, że nie można jej skopiować, co sprawia, że łatwo ją śledzić i identyfikować podczas obrotu.

I jeszcze jedno. Kryptowaluty są zdecentralizowane. Oznacza to, że żaden rząd ani bank nie zarządza ani tym, jak powstają, ani tym, jaka jest ich wartość.

Aplikacje do zautomatyzowania handlu − czy warto?

Wiele osób, które dopiero stawiają pierwsze kroki na giełdzie, zastanawia się, czy warto wykorzystać do handlu oprogramowanie takie jak Pattern Trader. To narzędzie, które pozwoli na zautomatyzowanie całego procesu, oszczędzając tym samym ogromną ilość czasu. Początkujący z pewnością docenią funkcję, jaką jest skanowanie giełdy w poszukiwaniu okazji, a ci, którzy na giełdzie znają się już zdecydowanie lepiej, polubią możliwość automatycznego wykonywania transakcji i generowania zysków.

Gdzie przechowuje się kryptowaluty?

Kryptowaluta może być przechowywana w czymś, co nazywa się „portfelem”, do którego można uzyskać dostęp za pomocą „klucza prywatnego” − kryptowalutowego odpowiednika superbezpiecznego hasła, bez którego właściciel kryptowaluty nie ma do niej dostępu. Co ciekawe, cyfrowe monety są przechowywane na blockchainie, a klucz prywatny wymagany jest do autoryzacji transferów tych monet do portfela innej osoby.

Istnieją różne rodzaje portfeli kryptowalutowych, które spełniają różne wymagania w zakresie bezpieczeństwa, niezawodności czy dostępności.

Co można kupić za kryptowaluty?

Indie są przykładem państwa, które powoli otwiera się na pomysł zaakceptowania kryptowalut jako legalnej metody płatności. Istnieją jednak pewne praktyczne problemy − nie mogą być one używane do codziennych transakcji. Mimo to są sposoby, aby wykorzystać kryptowalutę do ułatwienia płatności.

Warto wiedzieć, że Bitcoin pozwala użytkownikom na zakup bonów od ponad 90 różnych marek. Korzystając z tych kuponów, możliwe jest zamówienie pizzy Domino’s, lodów od Baskin Robbins, produktów kosmetycznych i zdrowotnych od Himalaya, a nawet sprzętu AGD od Prestige.

W Stanach Zjednoczonych sprzedawcy detaliczni, tacy jak Whole Foods, Nordstrom, Etsy, Expedia i PayPal, pozwalają obecnie płacić za pomocą kryptowalut. Jak więc widać wszystko na bieżąco się rozwija i w niedalekiej przyszłości liczba miejsc, w których możliwe będzie zapłacenie za usługę lub produkt, korzystając z kryptowalut, będzie się zwiększać.

pieniądze

Kryptowaluty − szybki zysk?

Warto zdać sobie sprawę, że kryptowaluty są niezwykle zmienne. Inwestorzy obstawiają zakłady spekulacyjne, które powodują nagły napływ lub odpływ pieniędzy, co prowadzi do wysokiej zmienności.

Dodatkowo rynek kryptowalut jest postrzegany jako sposób na łatwy zarobek. Osoby niedoświadczone przychodzą z nadzieją na szybkie zyski, ale czasami, gdy tak się nie dzieje, tracą cierpliwość i wycofują się z pomysłu. To powtarzające się zaangażowanie i wycofywanie przyczynia się do zmienności monet cyfrowych.

Warto więc podejść do tego tematu z głową i zainteresować się oprogramowaniem, które zdecydowanie ułatwi wejście w świat kryptowalut. W ten sposób faktycznie możliwe będzie czerpanie zysków z poczynionej inwestycji.

 materiał sponsorowany 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.