Kryptowaluty – gdzie je wydasz i co kupisz

kryptowaluty

W dobie Internetu rozwinęło się wiele alternatywnych sposobów płatności, w tym kryptowaluty. Są to specjalne waluty, które zostały wyprodukowane na potrzeby Internetowe. Pewnie nikt nie spodziewał się, że pewnego dnia staną się one tak popularne. Z jednego rodzaju kryptowalut nazwanych bitcoinami do dnia dzisiejszego można wyróżnić ich aż ponad 300, a liczba ta wciąż rośnie. Nie jest to nic dziwnego, ponieważ większość transakcji jest zatwierdzana internetowo. Kryptowaluty wciąż się rozwijają i mają się bardzo dobrze. Jeśli jesteś początkującym posiadaczem takiej waluty i jeszcze nie wiesz, gdzie i na co ją wydać, możemy Ci podpowiedzieć. Wszystkie informacje znajdziesz poniżej.

Gdzie wydać swoje kryptowaluty?

Wiele serwisów internetowych zdecydowało się umożliwić swoim klientom kupowanie dóbr z pomocą kryptowalut. Jest to rozwiązanie idealne dla obu stron. Dla klienta, ponieważ bardzo często przy płatnościach kryptowalutowych nie trzeba podawać szczegółowych danych na swój temat (jak na przykład przy płatnościach kartą), a dla sprzedawcy, ponieważ transakcje tego typu są często bardzo szybkie i bezproblemowe.

W Internecie znajdziesz całkiem wiele stron, gdzie możesz pomyślnie wydać swoje kryptopieniądze. Można nimi nabyć całkiem sporo produktów, o których za chwilę powiemy. Mamy również bardzo dobrą wiadomość dla fanów hazardu: wiele kasyn przyjmuje bitcoiny, litecoiny, etherum i inne kryptowaluty, więc możesz nimi płacić za granie w popularne automaty online i inne gry hazardowe. Czasem kasyna przygotowują nawet specjalną sekcję, w której znajdują się wyłącznie gry przyjmujące płatności w kryptowalutach.

Alternatywne pieniądze opanowały nie tylko Internet, ale również niektóre punkty stacjonarne. Na ten moment nie jest ich bardzo dużo, ponieważ sprzedawcy muszą specjalnie zmienić swoje kasy fiskalne. Mimo to na świecie zapłacisz swoimi bitcoinami i innymi krytpwalutami w prawie 20 000 miejscach na świecie. Jeśli chcesz wiedzieć, gdzie znajduje się najbliższy punkt przyjmujący kryptowaluty, wystarczy, że wejdziesz na coinmap, wszystko będziesz miał tam dokładnie opisane. Posiadacze alternatywnych walut nie muszą się martwić, wydanie pieniędzy nie będzie trudne.

Co można kupić za kryptowaluty?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta, a w skrócie można powiedzieć, że wszystko. Nie działa to jednak w ten sposób, że wchodzisz na losową stronę internetową, wybierasz produkt i płacisz wybraną przez siebie kryptowalutą. Do tego celu powstały specjalne serwisy, które często przyjmują wyłącznie pieniądze w kryptowalutach. Nie jest to jednak regułą, czasem przyjmowane są również dolary, euro i inne waluty.

Z pomocą alternatywnej waluty możesz bez problemu kupić napoje oraz żywność, więc nie musisz się obawiać, że w tragicznej sytuacji nie ugasisz pragnienia. Żadnym problemem nie będzie kupowanie obuwia oraz odzieży. Wiele sklepów internetów, czasem nawet znanych marek, pozwala swoim klientom kupować na przykład bitcoinach. Może się zdziwisz, ale bardzo popularne są serwisy, w których wystawione są dobrze artykuły gospodarstwa domowego typu żelazka lub czajniki, a ich ceny widnieją wyłącznie w kryptowalutach. Na szczęście nie jest to rzadkość, tego typu sklepy można znaleźć bardzo łatwo.

Nikogo nie powinno również zdziwić, że obiektami na tego typu serwisach będą również lodówki, czy nawet drony. Zaskakujące jest jednak, że istnieją strony internetowe, które organizują sprzedaż jachtów, helikopterów, samochodów, a nawet mieszkań, a ich cena jest widoczna w kryptowalutach. Po tej informacji z pewnością nie zdziwi Cię to, że za kryptowaluty można również zdobyć przedmioty kolekcjonerskie oraz antyki.