wydarzenia w Poznaniu

Letnie wydarzenia w Poznaniu dla tych, którzy spędzają czas aktywnie

Opublikowano: 5 sierpnia 2020

Siedzenie w pubie lub na koncercie to nie Twoja bajka? Podpowiadamy, które wydarzenia w Poznaniu spodobają się osobom dbającym o sylwetkę i lubiącym aktywnie spędzać czas.

Tego lata fani sportu będą mieli szczególną łatwość ze znalezieniem dla siebie ciekawych wydarzeń w Poznaniu. Z uwagi na liczne ograniczenia związane z pandemią, większość wydarzeń odbywa się na świeżym powietrzu. Nawet kluby nocne i dyskoteki z konieczności stawiają na wydarzenia takie jak otwarte treningi sportowe czy spacery.

Treningi na świeżym powietrzu w Poznaniu

Większość panów nie lubi zajęć tanecznych. Nie da się jednak ukryć, że to tam najłatwiej poznać fajną osobę płci przeciwnej. Na lekcjach salsy zazwyczaj więcej jest kobiet niż mężczyzn, a ten, kto będzie umiał pokazać umiejętności taneczne w praktyce, na pewno nie będzie mógł narzekać na brak powodzenia. Tego typu wydarzeniem w Poznaniu, na które warto się wybrać, jest Salsa 2020. Poniżej wszystkie najważniejsze informacje na ten temat:

  • miejsce: KontenerART
  • czas: każdy wtorek lata, 20:00
  • forma: trening salsy -nauka podstawowych kroków, animacje

W KontenerART latem odbywa się zresztą więcej wydarzeń z Poznania dla aktywnych. Warto wymienić choćby warsztaty kaligrafii czy giełdę fonograficzną. Jesienią w tym samym miejscu odbędzie się Enea Showcase Festival.

Wracając do treningów: własne organizuje też Stary Browar we współpracy z klubem fitness Harder. Odbywają się oczywiście w przylegającym do Browaru parku. We wtorki o 18:00 mają miejsce otwarte sesje jogi. W czwartki o 18:00 zespół Harder zaprasza na treningi siłowe. Co ważne, oba wydarzenia są za darmo.

W soboty nie ma treningu, ale przynajmniej można pospacerować. I przy okazji się czegoś dowiedzieć, bo w Starym Browarze o 10:00 i o 12:00 będzie miało miejsce oprowadzanie z przewodnikiem. Duży gmach rzadko w całości jest otwarty dla odwiedzających, dlatego warto wykorzystać okazję, by poznać jego sekrety. Przy okazji można się zmęczyć, wspinając się na schody i schodząc do podziemi. Ci, którzy są ciekawi, co dzieje się w Poznaniu, tego lata wśród wydarzeń kulturalnych trafią na więcej takich spacerów z przewodnikiem po różnych zakątkach Starego Miasta.

Co się dzieje w poznańskich klubach tego lata?

Nie mamy dobrych wiadomości dla tych, którzy chcą potańczyć – w większości miejsc jest to zakazane. Wyjątkiem jest impreza Silent Disco odbywająca się na plaży na Ratajach w każdy czwartek. To idealny przepis na zabawę dla nieśmiałych, przerażonych wirusem i lubiących naturę. Zamiast podrygiwania w tłumie – każdy uczestnik imprezy dostaje własne słuchawki i może na nich słuchać muzyki wybranej przez didżeja. W efekcie wszyscy bawią się razem, ale jednak osobno – zostaje zachowana odległość i indywidualizm.

To świetna wprawka przed sezonem klubowym, który być może w końcu na dobre się zacznie. Dla tych, którzy nie przepadają za tradycyjnymi dyskotekami, może być to sposób na dobrą zabawę w otoczeniu wody i drzew. Niesamowicie ze względu na lokalizację zapowiada się Silent Disco, które odbędzie się 7 sierpnia na Placu Wolności. W czasie obu wydarzeń dominować będzie muzyka z lat 80. i 90.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Festiwal Biegowy
Trzy dni pełne atrakcji dla dzieci, dorosłych i całych rodzi...
Joga w Wierchomli
Po raz dziesiąty gospodarzem Joga Festiwalu. Górskie...
ćwiczenia w domu
Ćwiczenia w domu można wykonywać bez żadnych akcesoriów, kor...
trening EMS
Trening EMS to stosunkowo nowa metoda treningowa, która w os...
Domowa siłownia
Powszechnie znanym faktem jest to, że aktywność fizyczna ma...
Nowe artykuły
Intensywny tryb życia, pośpiech i różnorodność miejsc, w jak...
Wstęp do tematu leczenia depresji i zaburzeń lękowych oraz w...
Rozważając implanty zębowe, pamiętaj, że to nie tylko koszto...