koszulki polo

Modne polo i t-shirty – na jakie postawić?

Opublikowano: 9 stycznia 2023

T-shirt i polo to typy koszulek, które nieprzerwanie od wielu lat są w modzie i ta tendencja z pewnością szybko się nie zmieni. Dobór odpowiedniego ubrania tego typu może już jednak być trochę bardziej skomplikowany. O czym więc należy w tym kontekście pamiętać?

T-shirty i polo – ponadczasowe wybory

Świat mody charakteryzuje się sporą dynamiką, lecz bez wątpienia jesteśmy w stanie wskazać pewne części garderoby, które stanowią absolutną podstawę każdej stylizacji. W tę kategorię z pewnością należy tutaj wpisać polo czy t-shirty. Każdy mężczyzna w swojej szafie posiada co najmniej kilka takich ubrań i nie powinno nas to dziwić. Niezależnie od temperatury czy pory roku, tego typu ciuchy mają jak najbardziej na nas rację bytu – albo jako swoista podstawa dla całego naszego stylu, albo jako jego centralna część, szczególnie w ciepłe dni.

Oczywiście warto wskazać pewne różnice pomiędzy t-shirtami a koszulkami typu polo. Oczywiście same t-shirty są w stanie różnić się pomiędzy sobą krojami czy typami, lecz ogólnie rzecz biorąc są dość jednolite. Sama nazwa tych koszulek nie wzięła się zresztą bez powodu – charakteryzują się one bowiem wyglądem przypominającym literę T. Polo zaś posiada sporą rzeszę oddanych fanów z racji na kołnierzyk zapinany na guziki. Nie tylko wygląda to szykownie, lecz na dodatek zwiększa funkcjonalność takiej koszulki. Dzisiaj jednak nie będziemy dywagować o tym, który rodzaj jest lepszy – o gustach rzecz jasna się nie dyskutuje. Należy jednak stwierdzić z pełnym przekonaniem, że bez t-shirtów czy polo praktycznie nie można wyobrazić sobie kompletnej garderoby.

Dlaczego wybór odpowiedniej koszulki jest tak ważny?

Wiemy już, czym dokładnie są t-shirty oraz koszulki polo, a także, o jakich różnicach pomiędzy nimi powinniśmy pamiętać. Warto jednak wspomnieć o jeszcze jednej kwestii, a dokładniej rzecz ujmując o odpowiednim doborze tych ubrań do naszego stylu oraz naszego ciała. Okazuje się bowiem, że ta kwestia wcale nie musi być taka prosta.

Zacznijmy jednak od ustalenia tego, dlaczego tak właściwie powinniśmy zastanawiać się przed wybraniem właściwej koszulki dla siebie. Przede wszystkim musimy mieć na uwadze naszą wygodę – jeżeli dla przykładu postawimy na za ciasny t-shirt, będziemy najzwyczajniej w świecie źle się w nim czuć. Nie można również zapominać o kwestiach estetycznych. Źle dobrana koszulka może zrujnować naszą stylizację. Dodatkowo każdy posiada inne preferencje – niektórzy wolą luźne koszulki, inni zaś stawiają na lepiej dopasowane do ciała rozwiązania. To aspekty, o których zdecydowanie warto pamiętać.

O czym więc pamiętać, decydując się na konkretną koszulkę? Najważniejszym aspektem jest oczywiście jej rozmiar, choć z pewnością każdy z nas doskonale wie, w jakich czuje się i wygląda najlepiej. Następnie musimy mieć z tyłu głowy kwestię dekoltu oraz kroju, a w tym wszystkim nie możemy zapomnieć również o nadruku czy kolorze. Odpowiedni wybór t-shirtu czy polo nie jest więc taki prosty, lecz na szczęście na Answear.com będziesz w stanie znaleźć wszystko, czego poszukujesz!

 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Klapki męskie
Klapki męskie są nieodłącznym elementem garderoby wielu mężc...
Golenie miejsc intymnych
Golenie miejsc intymnych to czynność należąca w społ...
Rashguard
Wzrost popularności uprawiania sportu zaowocował większym za...
przedwczesny wytrysk
Przedwczesny wytrysk może mieć źródło w problemach zdrowotny...
nawilżenie skóry
Każdego dnia nasza skóra jest narażona na działanie...
Nowe artykuły
Zawroty głowy to powszechny objaw, który może dotknąć każdeg...
Klapki męskie są nieodłącznym elementem garderoby wielu mężc...
Embarking on the delightful and meaningful journey of choosi...