Pakiety medyczne

Pakiety medyczne — najlepszy sposób na kompleksową opiekę medyczną

Opublikowano: 1 kwietnia 2021

Opieka medyczna nie musi się negatywnie kojarzyć. Wybierając przychodnie publiczne, niestety w większości przypadków trzeba liczyć się z przykrymi odczuciami. Lekarz nie ma zbyt dużo czasu dla pacjenta, nie tak łatwo umówić się na wizytę u specjalisty czy trzeba przebywać w zatłoczonych poczekalniach to tylko niektóre elementy, które są często spotykane w takich placówkach zdrowia.

Co wybrać, żeby nie trzeba było się na to narażać?

Prywatne przychodnie to nowoczesne miejsca, z dużo lepszym podejściem do pacjenta. W jednym obiekcie zlokalizowani są różni specjaliści, nie brakuje także podstawowej opieki zdrowotnej, wizyt u lekarza pierwszego kontaktu. Żeby zachęcić większe grono pacjentów taką ofertą medyczną, przychodnie przygotowały specjalne oferty. Są nimi pakiety medyczne.

Wykupując je, można liczyć na specjalne, dużo niższe ceny niż podczas standardowej wizyty. Taki pakiet umożliwia też na szybką rejestrację do tych specjalistów, którzy są umieszczeni w podpisanej z przychodnią umowie.

Jak dopasować umowę do swoich potrzeb?

Umowa między pacjentem a przychodnią podpisywana jest na z góry określony czas. Pakiet medyczny może być podstawowy lub rozszerzony. Kupując pierwszą opcję, można liczyć na to, że dostęp do lekarza pierwszego kontaktu oraz do najważniejszych specjalistów, między innymi: laryngologa, kardiologa, okulisty czy ginekologa, będzie natychmiastowy. Osoby, które borykają się z różnymi zdrowotnymi problemami, często dobierają taki produkt indywidualnie.

Inny pakiet wybierze osoba, która ma wadę serca, inny ktoś, kto potrzebuje ciągłych rehabilitacji po wypadku. Przychodnie poszły o krok dalej, dla lepszego dopasowania stworzono w niektórych przychodniach specjalne pakiety, na przykład dla seniorów czy pracowników. Każda z takich osób ma możliwość wykonania zarówno podstawowych, jak i specjalistycznych badań. Na terenie przychodni występują różne formy diagnostyki. Jest tam laboratorium, pracownia RTG czy EKG.

Szybki dostęp do niezbędnych dla pacjenta informacji

Pacjent ma prawo do informacji, prawo to jest często łamane w placówkach publicznych. Taki przepływ albo w ogóle nie występuje, albo jest na tyle powolny, żeby mógł skutecznie zniechęcić pacjenta do ubiegania się swoich praw. Pakiety medyczne obejmują dobry kontakt z lekarzem.

Zatrudniane są tam takie osoby, które wykazują empatię i zrozumienie. W przypadku chorób przewlekłych, pacjentów w podeszłym wieku ważne jest, żeby mieli oni stały kontakt ze specjalistami, którzy dobrze troszczą się o osoby wchodzące do ich gabinetów.

Odpowiednie porozumienie, wzbudzenie zaufania między pacjentem a lekarzem to duża korzyść dla przychodni. Lekarz cieszący się zaufaniem znacznie szybciej będzie mógł pomóc. Każda konsultacja da szansę na pomoc nie tylko w prawach natury fizycznej, ale także psychicznej. Dobre samopoczucie to gwarancja lepszego stanu zdrowia, a na tym powinno zależeć każdemu lekarzowi. Skonsultować się ze specjalistą można zarówno osobiście, jak i telefonicznie czy mailowo.

Artykuł powstał we współpracy z opieka medyczna MedicCentre.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
jazda na rowerze
Jazda na rowerze to jedna z najbardziej dostępnych i popular...
dbanie o zdrowie
Dbanie o zdrowie jest kluczowe dla długiego i szczęśliwego ż...
zdrowy styl życia
Czy prowadzenie zdrowego stylu życia w dużym mieście jest tr...
oparzenia słoneczne
Mimo powszechnej świadomości...
Urszula Jarosz
Zdrowie naszego uzębienia ma ogromny wpływ na całe n...