Rashguard

Rashguard a koszulki termoaktywne – którą opcję wybrać na trening

Opublikowano: 6 kwietnia 2023

Wzrost popularności uprawiania sportu zaowocował większym zainteresowaniem dedykowaną odzieżą dla sportowców. Dzięki niej treningi są przyjemniejsze i o wiele bardziej wygodne niż w bawełnianych ubraniach. Stworzone z myślą o profesjonalistach dotrzymują kroku niejednemu amatorowi oraz typowo początkującemu zapaleńcowi danej dyscypliny.

Rashguardy – czym są?

Rushguard to profesjonalna odzież mająca na celu uchronienie sportowca przed obtarciami oraz wysypką, które mogłyby się pojawić na jego ciele. Oznacza „ochronę przed wysypką” w dosłownym tłumaczeniu. Jest znacznie bardziej elastyczna oraz wygodniejsza od tradycyjnej, bawełnianej odzieży, przez co zwiększa mobilność trenującego. Najczęściej wysokiej jakości rashguardy są zrobione z poliestru z domieszką spandexu lub elastanu. Te materiały tworzą czysto kompresyjną odzież, mocno przylegającą do ciała i zapewniają lepszą wygodę ruchu, która pozwala ciału w pełni oddychać podczas wysiłku. Do ich wykonania używa się także specjalnych szwów – flatlock, które są płaskie i nie ocierają skóry. Przydają się zwłaszcza podczas treningu na macie, kiedy nasze ciało ściśle przylega do płaskiej powierzchni.

Opcja taka jak wysokiej jakości rashguard z krótkim rękawem, sprawdzi się idealnie na lato lub przypadnie do gustu fanom tego typu rozwiązań. Charakterystycznie opina ciało pozostawiając swobodne ręce nie okryte materiałem.

Geneza rashguardów – skąd wzięła się popularność?

Odzieży tego typu najpierw używali sportowcy trenujący sporty wodne, jednak z czasem rashguardami zaczęli się interesować miłośnicy sztuk walki oraz kulturystyki. Swój fenomen zawdzięczają bardzo dobrej wentylacji i zapobieganiu zbierania się wilgoci, która odprowadzana jest natychmiast na zewnątrz i nie mamy wrażenia mokrego ubrania. Daje także efekt drugiej skóry, co wpływa na ogromne poczucie wygody w trakcie uprawiania sportu.

Koszulki termoaktywne a rashguard

Koszulki termoaktywne są elementem odzieży, który charakteryzuje się inną budową i ma inne zastosowania, niż przytaczane wcześniej rashguardowe ubrania. To z powodu wykorzystywania innych surowców bądź innej gramatury. Do ich produkcji wykorzystuje się głównie poliester, polipropylen, często także poliamid, a dodatkowo modal i elastyn. Nie mają one za zadania tak ściśle przylegać do ciała, aby sprawiać wrażenie drugiej skóry i chronić przed możliwością pojawienia się jakichkolwiek otarć. Są luźniejsze i często bardziej odstają od ciała niż rashguard.

Miłośnicy sportów na świeżym powietrzu mogą się skupić na zakupie koszulek termoaktywnych, jednak rashguardy są także odzieżą termoaktywną. Ich zaletą jest to, że przylegają o wiele lepiej do ciała i dają większe poczucie wygody. Jest to wciąż sprawa do ocenienia według własnych zmysłów i gustów. Zachęcamy do spróbowania na sobie!

Szeroki wybór rashguardów znajdziesz na: https://mmaniak.pl/87-rashguardy.html

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
koszulki polo
T-shirt i polo to typy koszulek, które nieprzerwanie...
trening EMS
Trening EMS (Electrical Muscle Stimulation), który w...
zasady na siłowni
Jak w każdym środowisku, obowiązują pewne zasady - pisane i...
trening EMS
Trening EMS polega na elektrostymulacji mięśni za pomocą imp...
trening EMS
Trening EMS to stosunkowo nowa metoda treningowa, która w os...
Nowe artykuły
Zawroty głowy to powszechny objaw, który może dotknąć każdeg...
Klapki męskie są nieodłącznym elementem garderoby wielu mężc...
Embarking on the delightful and meaningful journey of choosi...