słuchawki do biegania

Najbezpieczniejsze słuchawki do biegania i jazdy rowerem?

Opublikowano: 7 października 2018

Uprawiając sport, przyjemnie jest równolegle słuchać muzyki. Niestety, biegając czy jeżdżąc rowerem, nie zawsze jest to bezpieczne. Jedna z firm postanowiła rozprawić się z tym problemem – Aftershokz to producent słuchawek działających na zasadzie przewodnictwa kostnego. Jak to działa?

Sport do zdrowie i wiadomo to nie od dziś. Wiele osób po czterdziestce decyduje się na jego uprawianie i szybko przekonują się, że nie tylko wpływa to pozytywnie na kondycję, ale również daje wiele radości. Wielu z was zapewne nie wyobraża sobie aktywności fizycznej bez słuchania muzyki. Tu jednak, szczególnie w ruchu miejskim, pojawia się problem – słuchawki, m.in. dokanałowe, izolują od dźwięków z zewnątrz, co często bywa niebezpieczne.

Firma Aftershokz postanowiła jednak ten problem rozwiązać. Zaprojektowane słuchawki używają kości czaszki jako systemu rezonatorów – to zjawisko nazywane jest przewodzeniem kostnym. Dzięki wprawianiu kości czaszki w odpowiednie drgania, dźwięk przekazywany jest do naszego ucha wewnętrznego.

Inaczej mówiąc zakładamy je na wysokości kości policzkowej, a dźwięk przekazywany jest przez drgania, więc ucho jest całkowicie odsłonięte. Aftershokz tworząc ten produkt, zadbało o wszelkie kwestie techniczne. Giętki i lekki pałąk ma sprawić, że użytkowanie słuchawek będzie wygodne. Całość steruje się za pomocą przycisku wielofunkcyjnego, dzięki któremu można chociażby odbierać połączenia telefoniczne. Warto dodać, że słuchawki działają przez Bluetooth, więc nie trzeba się martwić kablem.

Ze słuchawek często korzystają chociażby kierowcy, którzy mogą słuchać muzyki, słyszeć nadjeżdżające pojazdy uprzywilejowane i odbierać połączenia telefoniczne w drodze do pracy.

Więcej: www.aftershokz.pl

Udostępnij ten post:  • Jarosław D. pisze:

    Jestem użytkownikiem tych słuchawek już od dłuższego czasu i jestem bardzo zadowolony. Mimo tego, że słyszę otoczenie, to dźwięk jest naprawdę ładny. Słuchawki nie spadają, trzymają się stabilnie, nie ześlizgują, kiedy się pocę – super. Polecam wszystkim, którzy lubią biegać przy ulubionej nutce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *