tabletki na potencję

Tabletki na potencję, erekcję i dłuższy stosunek – jak wybierać, aby bezpiecznie trafić?

Opublikowano: 4 marca 2019

Według encyklopedycznej definicji, „potencja” to zdolność organizmu do podejmowania reakcji seksualnych, która mierzona jest ich częstotliwością w ustalonym czasie.

Co ciekawe, zwykle to mężczyźni mogą pochwalić się większą potencją, ale też – znacznie częściej borykają się z jej zaburzeniami. Czego jest to wynikiem? Dlaczego mężczyźni w dojrzałym wieku mają problemy z potencją? Jak sobie z tym radzić?

Przyczyny impotencji
Na początku pojawia się zdziwienie, później zakłopotanie, a na końcu bezradność. Każdy mężczyzna, który choć raz doświadczył zaburzeń erekcji – wie, że jest to wstydliwy i krępujący defekt. Mimo tego, tylko jeden na dziesięciu mężczyzn podejmuje trudy zmierzenia się z tą przypadłością. Dzieje się tak, ponieważ panowie – najzwyczajniej w świecie – wstydzą się tego problemu i obawiają się wizyty u lekarza.

Tymczasem, tylko i wyłącznie specjalista może szybko i sprawnie określić przyczynę występowania impotencji. Wszak czynników warunkujących ten defekt jest naprawdę sporo:

  • impotencja związana z zaburzeniami krążenia (występuje głównie u mężczyzn, którzy doświadczyli zawału serca, udaru mózgu lub borykają się ze zmianami miażdżycowymi, nadciśnieniem lub mają jakiekolwiek wady układu naczyniowego)
  • impotencja związana z zaburzeniami psychicznymi (tzw. impotencja psychogenna – występuje głównie u osób młodych, przyczyną jest silny stres wywoływany przez np. lęk przed odrzuceniem)
  • impotencja związana z zmianami neurologicznymi (występuje u osób, które borykają się z urazami kręgosłupa, neuropatią cukrzycową, padaczką lub stwardnieniem rozsianym)
  • impotencja związana z zaburzeniami hormonalnymi (występuje głównie u mężczyzn znajdujących w okresie andropauzy)

Ocenienie przyczyny impotencji bez wiedzy medycznej/badań jest zatem mało skuteczne. Rzadko kiedy zdarza się, aby specjalista na podstawie przeprowadzonego wywiadu, potrafił określić przyczynę zaburzeń.

Impotencja, a leczenie doraźne
Niezwykle powszechnym rozwiązaniem w leczeniu impotencji jest stosowanie środków farmakologicznych i suplementów diet o działaniu doraźnym. Tego typu preparaty mają na zadaniu wyeliminować zaburzenie i pozwolić mężczyźnie na dłuższy, satysfakcjonujący stosunek. Czy tego typu rozwiązanie jest faktycznie skuteczne?

Rzecz jasna, środki na potencję/zaburzenia erekcji mogą być skuteczne. Niemniej jednak, trzeba mieć na uwadze, że nie każdy preparat zagwarantuje nam efektywność na najwyższym poziomie. Co gorsze, tego typu preparaty mają jedną wadę, a mianowicie – trzeba je stosować w odpowiednim czasie przed stosunkiem. W praktyce zatem trudno o spontaniczne współżycie, wszak – aby – mówiąc kolokwialnie – nasz “sprzęt” nie odmówił posłuszeństwa, musimy przyjąć tabletkę w określonym czasie przed stosunkiem.

Jak wybrać skuteczne tabletki na potencję?
Warto także wiedzieć, że poszczególne preparaty różnią się efektywnością. Niektóre wręcz nie wykazują żadnego działania, dlatego też – aby uniknąć „wpadki” powinniśmy zaznajomić się z recenzjami poszczególnych preparatów.

Z pomocą mogą nam przyjść różnego rodzaju rankingi tabletek na potencję takie jak http://wtabletkach.pl/tabletki-na-potencje-i-erekcje-bez-recepty-ranking/, przygotowane przez serwis wTabletkach, czyli portal recenzujący suplementy diety. Wykorzystanie tego typu recenzji może oszczędzić nam: czas, pieniądze i rozczarowania (w przypadku nieskutecznych preparatów).

Należy jednak wiedzieć, że skuteczność poszczególnych środków zależna jest także od przyczyny występowania defektu. Suplementów „na potencję” nie można traktować jako antidotum na całe zło.

Praktyczne rady w walce z zaburzeniami erekcji
Poza suplementacją, warto także zastosować się do kilku wskazówek. W głównej mierze dotyczą one prowadzonego stylu życia:

1. Zadbaj o aktywność fizyczną.
Ruch to zdrowie. Im lepsza kondycja Twojego organizmu, tym większa szansa na wyeliminowanie defektu.
2. Zweryfikuj swoją dietę
Przyczyną patologicznych reakcji może być niewłaściwe odżywianie.
3. Zrelaksuj się
Twoja kondycja psychiczna ma ogromny wpływ nie tylko na sprawność seksualną, ale także satysfakcję płynącą ze zbliżeń.
4. Wyśpij się!
Czy wiesz, że zbyt krótki sen doprowadza do zaburzeń w produkcji testosteronu? Zbyt mała ilość testosteronu w męskim organizmie to gwarantowane kłopoty.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Nowe artykuły
Intensywny tryb życia, pośpiech i różnorodność miejsc, w jak...
Wstęp do tematu leczenia depresji i zaburzeń lękowych oraz w...
Rozważając implanty zębowe, pamiętaj, że to nie tylko koszto...