● Masz ponad 40 lat? Naukowcy zalecają pracę do trzech dni w tygodniu

Opublikowano: 11 maja 2017

Jeśli masz ponad 40 lat i pracujesz więcej niż 25 godzin tygodniowo, obniżasz poziom swojej inteligencji – twierdzą naukowcy z Melbourne Institute of Applied Economic and Social Research w Australii.

Zespół naukowców z Melbourne przeprowadził badania wśród 6 tys. pracowników po 40 roku życia, aby sprawdzić, jak liczba przepracowanych przez nich godzin wpływa na ich zdolności poznawcze. Okazało się, że dla osób po czterdziestce optymalnie jest spędzać w pracy 25 godzin tygodniowo – pisze pulshr.pl.

– Praca może stymulować aktywność mózgu i może pomóc w utrzymaniu funkcji poznawczych starszych pracowników, ale jednocześnie, jeśli będą pracować za dużo, mogą odczuwać zmęczenie i stres, który może uszkodzić funkcjonowanie poznawcze – wyjaśnia Colin McKenzie, profesor ekonomii na Uniwersytecie Keio w Tokio.

Według naukowca mózg najlepiej przetwarza informacje po 20. roku życia. Po trzydziestce zdolność do wykorzystywania umiejętności, wiedzy i doświadczenia zaczyna maleć, a w wieku 40 lat ludzie zaczynają osiągać coraz gorsze wyniki w testach pamięciowych, rozpoznawania wzorców i w ogólnej zwinności psychicznej.

Więcej: www.pulshr.pl

Udostępnij ten post:



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *