apteka internetowa

5 powodów, aby kupować w aptece internetowej

Opublikowano: 6 września 2019

W dobie masowej cyfryzacji, każdy biznes, o ile sprzyjają warunki – stara się przenieść część swoich aktywów do internetu. Nie inaczej stało się w przypadku przemysłu farmaceutycznego. Praktycznie każda apteka posiada swoją dedykowaną stronę internetową ułatwiającą realizację zamówienia, oferując klientowi w ten sposób mnóstwo korzyści. Poznaj 5 powodów, dla których warto robić zakupy w aptece internetowej.

1. Wszystkie leki są w jednym miejscu
Chyba każdy, kto był chociażby raz w aptece, spotkał się z sytuacją, że na wybrany lek musiał wyczekiwać przez kilka dni. Problem ten jest szczególnie widoczny, kiedy najbliższa apteka znajduje się w odległości kilku kilometrów od miejsca naszego pobytu. W internetowych aptekach zamówimy zarówno trudno dostępny stacjonarnie sprzęt medyczny, ekonomiczne zestawy, suplementy, leki OTC oraz produkty do codziennej pielęgnacji. Tak kompleksową ofertą może pochwalić się np. coraz popularniejsza Wapteka.

2. Łatwe realizowanie recept
Wiele aptek wspiera realizację recept za pośrednictwem internetu. Obecnie istnieje możliwość przesyłania ich faxem, emailem lub przez wysyłkę dedykowanym formularzem umiejscowionym na stronie internetowej. Jest to opcja stworzona z myślą o osobach niepełnosprawnych, dla których wizyta w aptece związana jest z koniecznością pomocy innych. Warto pamiętać, że konieczne jest wysłanie oryginału – kopia ewentualnie zostanie uznana za falsyfikat i odrzucona.

3. Dostawa od drzwi do drzwi
Każda apteka internetowa posiada wbudowany system wysyłkowy. Wśród zalet takiego rozwiązania długo można by wymieniać. Są to głównie: dyskrecja, brak przymusu oczekiwania w kolejkach i możliwość złożenia zamówienia nawet w godzinach nocnych. Oczywiście, wsparcie techniczne nie będzie dostępne przez 24 godziny na dobę, jednak dostępność samego sklepu jest nieograniczona.

4. Niskie ceny i obniżki
W tradycyjnych placówkach stacjonarnych nie mamy możliwości jednoczesnego wglądu do wszystkich aptek i porównania cen. Tutaj czynnikiem decydującym, o tym jaką wybierzemy jest jak najbliższe położenie. W internecie łatwa dostępność i wysoka konkurencja, jak w każdej gałęzi e-biznesu, sprawia, że apteki walczą o klienta ceną. Powoduje to zdecydowaną obniżkę, która może osiągać nawet do kilkunastu procent.

Zamawianie rzeczy za pośrednictwem sieci kojarzy nam się z nieuniknionymi kosztami wysyłki. Apteki częstokroć idą nam na rękę i redukują opłatę za dostawę, jeśli wartość zamówienia przekroczy określoną wartość. Sytuacja ma się jeszcze lepiej, jeśli korzystamy z odbioru osobistego – praktycznie zawsze jest darmowy.

O ile w zwykłym oddziale, z oczywistych względów, nie dostaniemy propozycji zakupu leków z datą zbliżającą się do końca okresu przydatności, o tyle z własnego wyboru przez internet, taką decyzję podjąć mamy szansę.

5. Dostępność konsultantów i farmaceutów
Wiele osób decydujących się na skorzystanie usług z apteki online, zapomina o kluczowym elemencie – komunikacji międzyludzkiej. W sytuacji, gdy jesteśmy czegoś niepewni, śmiało możemy skontaktować się z farmaceutą, który udzieli nam stosownych porad i udzieli informacji na nurtujące pytania. Niejednokrotnie będzie to ta sama osoba, jaką spotkalibyśmy stacjonarnie. Komunikator daje też szansę na zweryfikowanie autorytetu danej apteki – jeśli na nasze zapytania w godzinach pracy nikt nie odpowiada i przy tym jest to zrobione bardzo nieprofesjonalnie, powinno wzbudzić to nasze podejrzenie.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *