buty DC

Zaczynali w garażu, dziś ich buty i odzież sportową zna cały świat

Opublikowano: 28 grudnia 2017

DC Shoe Co USA (Droors Clothing Shoe Company United States of America) to firma produkująca odzież, obuwie oraz akcesoria dla skaterów, snowboardzistów i kierowców wyścigowych takich jak Ken Block czy Dave Mirra. Jej założyciele zaczynali od pożyczonych 10 tys. dol.  i magazynu w garażu.

Marka DC Shoes (Droors Clothing Shoe Company United States of America) narodziła się w 1989 r. wraz z zaprojektowaniem pierwszego sportowego T-shirtu z jej logiem. Odpowiedzialny za ten projekt był snowboarder Ken Block. W ten sposób powstała cała linia koszulek, która zapoczątkowała działalność firmy. W niedługim czasie do spółki przystąpił Damon Way, a następnie także jego brat Danny. Dzięki uporowi i determinacji trzej wspólnicy szybko zrealizowali marzenie o hurtowej sprzedaży, a 10 tysięcy dolarów inwestycji przemienili w ogromny zysk.

Za sprawą Dana Way’a w kolekcji marki pojawiły się techniczne modele butów skate, dedykowane profesjonalistom i osobom na poziomie zaawansowanym. Do dzisiaj jest to główny obszar specjalizacji DC Shoes.

Buty DC polecamy kupić w sklepie Quik-shop.com

Amerykańska firma nie tylko zajmowała się produkcją obuwia, ale już niemal od początku aktywnie wspierała sportowców, a szczególnie skatów i snowboardzistów. Obecnie marka nie ogranicza się wyłącznie do tych dziedzin sportowych, a wręcz przeciwnie.

Rozszerzyła swoją działalność, dzięki czemu w jej ofercie można znaleźć również produkty oferowane wielbicielom motoryzacji, narciarstwa czy BMX. Sporty wyczynowe to nie tylko pasja założycieli, ale i jej główna dziedzina zainteresowania. Firma często wspiera popularne wydarzenia sportowe i znanych sportowców. Wystarczy wspomnieć takie nazwiska jak m.in. Cris Cole, Danny Way czy Rob Dyrdek.

Buty DC Shoes cieszą się popularnością na całym świecie. Doceniają je osoby na co dzień związane ze sportem. Obuwie wyróżnia się bowiem wysokim stopniem zaawansowania technologicznego. Nie brakuje w nim nowatorskich rozwiązań, które znacznie polepszają komfort użytkowania i pomagają uzyskać lepsze osiągi.

W ofercie DC Shoes znajduje się także odzież sportowa. W jej skład wchodzą zatem wszelkiego rodzaju T-shirty, bluzy czy kurtki. Wszystkie produkty cechują się najwyższą jakością wykonania i zastosowaniem wysokogatunkowych materiałów. Firma jest aktualnie warta ponad kilkadziesiąt milionów dolarów. 10 marca 2004 roku marka została przejęta przez firmę Quiksilver.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści