buty robocze

Co to znaczy dobre buty robocze?

Opublikowano: 9 lipca 2018

Sklepowe półki uginają się wręcz pod naporem różnego typu obuwia ochronnego, dzięki czemu nie ma większego problemu ze znalezieniem butów dopasowanych do swoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Jak zatem kupić dobre obuwie ochronne?

Zadaniem butów ochronnych jest nie tylko zagwarantowanie ochrony przed różnymi niekorzystnymi czynnikami, ale także zapewnienie wygody użytkownikowi. Trzeba pamiętać o tym, że w butach roboczych spędza się od kilku do kilkunastu godzin dziennie, dlatego też należy zadbać o komfort.

Z czego wykonywane jest obuwie ochronne?
Podczas kupowania butów roboczych bardzo ważne jest to, aby zwrócić uwagę nie tylko na ich wygląd, ale przede wszystkim na materiał, z którego została wykonana ich podeszwa. To właśnie od jakości podeszwy w dużym stopniu zależy stopień ochrony stóp oraz wygoda. Zwykłe buty robocze produkowane są z tworzyw sztucznych, które charakteryzują się konkretnymi właściwościami. Obuwie wykonane z PU/NITRYL wyróżnia się wysoką ochroną przed działaniem czynników chemicznych i wysokiej temperatury oraz przed uszkodzeniami mechanicznymi. Z kolei modele z podeszwą wykonana z PU/PU lub PU2D gwarantują ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi i komfort użytkowania. Jest także obuwie ochronne, których podeszwa została wykonana z PU (poliuretan). Cechują się one dużą odpornością na działanie wysokiej temperatury i chronią stopę przed uszkodzeniami mechanicznymi, ale jednocześnie trzeba liczyć się z obniżonym komfortem użytkowania ze względu na dużą gęstość i twardość.

Na jakie buty robocze się zdecydować?
Podczas kupowania butów roboczych należy przede wszystkim określić ich przeznaczenie. Jak zatem dobrać odpowiednie obuwie ochronne? Należy kierować się oznaczeniami umieszczonymi na obuwiu przez producenta. Buty z oznaczaniem S są odporne na uderzenia mechaniczne do 2 tysięcy J i na ściskanie 15 kN. Często wyposażone są w blachę na noskach. Z całą pewnością godne polecenia są buty Bata, które można kupić w sklepie narzedzia24.pl tutaj. Dostępne tam modele butów posiadają właściwości antyelektrostatyczne i wyróżnia je absorpcja energii w pięcie. Nie brakuje również obuwia ochronnego innych klas – wodoodpornych, nienasiąkliwych czy odpornych na przebicie.

Tagi:

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *