seks po czterdziestce

Co należy wiedzieć na temat uprawiania seksu w średnim wieku?

Opublikowano: 20 września 2020

Temat seksu po czterdziestce pełen jest stereotypów i informacji rozpowszechnianych na podstawie pojedynczych przypadków, bądź też co gorsza fałszywej wiedzy, nierzadko wręcz zahaczającej o pseudonaukę. Jeżeli ktoś boryka się z problemami natury seksualnej z pewnością nie powinien szukać ich rozwiązania w nierzetelnych mediach, a raczej zasięgnąć opinii specjalistów. Choć wydaje się to całkiem oczywiste to wbrew pozorom sporo osób nie zdaje sobie z tego sprawy i szuka przyczyn kłopotów na siłę, często obarczając winą rzeczy, czynności lub okoliczności, które w żadnym stopniu nie mają wpływu na częstotliwość, czy też jakość aktywności seksualnej. Warto więc zapoznać się z podstawowymi faktami dotyczącymi uprawiania seksu po czterdziestym roku życia, a także ustrzec się przed mitami i plotkami związanymi z tym tematem.

Podstawowe fakty dotyczące seksu w średnim wieku.

Największy z mitów, o którym słyszał chyba każdy z nas mówi o tym, że ochota na seks zanika wraz z wiekiem. Pomijając fakt, że stwierdzenie to jest jedną wielką nietrafioną generalizacją, to należy zdać sobie sprawę, że nie istnieje żadna sztywna granica wiekowa, po której przekroczeniu libido osiąga poziom zerowy. Przyczyną spadku popędu seksualnego bardzo często są natomiast problemy indywidualne, takie jak kłopoty w pracy, romans, czy inne okoliczności wpływające negatywnie na relacje z partnerem. Oczywiście szczęście człowieka jest jedną z najważniejszych rzeczy w jego życiu, jednak to wcale nie oznacza, że należy nagle wywrócić wszystko do góry nogami. Aby polepszyć swoje stosunki z drugą połową i to nie tylko te seksualne, lecz także emocjonalne i partnerskie, należy przede wszystkim być otwartym na tę osobę. Z pozoru prozaiczne rzeczy takie jak dzielenie się domowymi obowiązkami, czy spędzanie razem więcej czasu w aktywny sposób niewątpliwie mogą mieć ogromnie pozytywny wpływ na związek dwojga osób.

Kolejnym faktem jest to, że z wiekiem ludzie są coraz bardziej świadomi własnego ciała oraz swoich możliwości fizycznych. Przemawia to na korzyść tego, że uprawianie seksu nawet po czterdziestce jest nie tylko możliwe, lecz także może być niezwykle satysfakcjonujące. Podstawą jednak jest komunikacja interpersonalna i poznanie preferencji nie tylko swoich lecz także swojej partnerki bądź partnera. Pomimo tego, że seks nie jest tak ważny jak jedzenie i picie, ponieważ obiektywnie rzecz biorąc da się bez niego przeżyć, to wciąż należy on do podstawowych potrzeb fizjologicznych człowieka i dlatego nie powinien być tematem tabu.

Do faktów należy zaliczyć również to, że wygląd fizyczny zmienia się wraz z wiekiem i to nie zawsze na lepsze. Stosunkowo dużo ludzi posiada tendencję do przybierania na wadze, co po części wynika ze spowolnienia metabolizmu. Jednak zdrowa, zróżnicowana dieta połączona z aktywnością fizyczną niezależnie od wieku mogą korzystnie wpłynąć na naszą sylwetkę, a to z kolei może wzbudzić większy popęd seksualny u naszej drugiej połowy. Oczywiście najlepiej jest dbać o właściwe odżywianie oraz uprawiać sport wspólnie, wspierając się nawzajem co zdecydowanie będzie przyczynkiem do wspomnianej wcześniej dobrej komunikacji.

Co zrobić kiedy wszystkie konwencjonalne metody zawodzą?

Mimo, że generalnie rzecz biorąc problemy z seksem więcej mają wspólnego z kłopotami personalnymi niż z wiekiem, to w pewnym momencie może okazać się, że pomimo dużego zapału mężczyzna nie jest w stanie stanąć na wysokości zadania. Wtedy warto pomyśleć o ingerencji farmakologicznej. Suplementem diety, który może nie tylko rozwiązać problem z erekcją, lecz także znacznie polepszyć seksualne doznania jest ziołowa pasta Epimedium Herbal Blended. Ten specyfik zawiera w sobie składniki, których właściwości są powszechnie utożsamiane w medycynie z poprawą możliwości seksualnych, zwiększeniem aktywności hormonów oraz ogólnym pozytywnym wpływem na narządy płciowe. Mowa tu przede wszystkim o owocach buzdyganka naziemnego, liściach miłorzębu dwuklapowego oraz damianie. Dziennie należy spożywać jedną łyżeczkę pasty, popijając wodą. Dzięki temu suplementowi diety możliwe jest stosunkowo szybkie polepszenie jakości odbywanych stosunków seksualnych, przy czym należy pamiętać również o pozytywnym wpływie innych czynników, takich jak aktywność fizyczna oraz zdrowa komunikacja interpersonalna.

Wśród społeczeństwa krąży multum fałszywych mitów dotyczących czterdziestolatków, z których spora część dotyka problemów seksualnych. Będąc w relacji z drugą osobą w żadnym wypadku nie należy kierować się tego rodzaju opiniami i stwierdzeniami, a należy raczej otworzyć swój umysł i zadbać o jego kondycję, a także sprawność fizyczną ciała, w razie potrzeby wspomagając się przy tym specjalistycznymi suplementami diety.

Hubert Matras

 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Urszula Jarosz
Zdrowie naszego uzębienia ma ogromny wpływ na całe n...
dbanie o sylwetkę
W dzisiejszych czasach, dbanie o sylwetkę i zdrowie...
Próchnica zębów
Próchnica zębów to powszechny problem zdrowotny, który dotyk...
Asertin
Wstęp do tematu leczenia depresji i zaburzeń lękowych oraz w...
Implant zęba
Rozważając implanty zębowe, pamiętaj, że to nie tylko koszto...