deska SUP

Deski SUP – czy to sport dla każdego

Opublikowano: 10 sierpnia 2022

SUP to skrót utworzony od pierwszych słów angielskich wyrazów Stand Up Paddle. Odnosi się on jednak do nazwy wyjątkowego sportu, który zyskuje sobie w naszym kraju coraz to większą popularność. Okazuje się również, że ten sport przywędrował do nas aż z odległych Hawajów, gdzie nie brakuje jego miłośników. Podczas ostatnich sezonów wakacyjnych wyraźnie dało się zauważyć rosnące zainteresowanie deskami SUP, szczególnie w okolicach zbiorników wodny. To właśnie tam sport ten może być uprawiany i co najważniejsze przyniesie on wiele dobrej zabawy. Zatem czy deski SUP to sport dla każdego?

Deski SUP- sport dla każdego z nas!

SUP czyli Stand Up Paddle można nieco porówna do jazdy na rowerze. Oczywiście nie chodzi tu o samą technikę czy zasady, ale o to, że SUP może uprawiać dosłownie każdy. W tym zakresie nie ma bowiem żadnych ograniczeń. Na czym jednak sam SUP polega? Otóż z samej nazwy tej dyscypliny sportu można jasno wywnioskować, że jest to pływanie na desce na stojąco. Oczywiście dodatkowo trzeba wyposażyć się w wiosło, które- przy wykorzystaniu siły naszych rąk- będzie stanowiło nie tylko główną siłę napędową, ale także i ster naszej deski. Jednocześnie warto podkreślić, że cały sukces wykorzystania tej deski i nauczenia się tego sportu, polega na utrzymaniu się na desce i balansowaniu własnym ciałem. Warto jednak wspomnieć, że choć SUP z zasady tłumaczony jest jako Stand Up Paddle, to jednak nie ma dużego znaczenia, czy zdecydujemy się na tej desce siedzieć, leżeć czy klęczeć.

Możliwości na rozpoczęcie przygody z tym absolutnie wyjątkowym sportem jest więc niezwykle wiele. Wszystko zależy bowiem od tego, jak szybko uda się nam opanować utrzymanie równowagi. Niemniej jednak jeśli zastanawiamy się, dla kogo przeznaczony jest Stand Up Paddle, to w tym zakresie można śmiało powiedzieć, że dla wszystkich. Nie ma znaczenia w jakim jesteśmy wieku, a także jak bardzo rozwinięta jest nasza kondycja. Z racji tego, że wakacje jeszcze trwają, warto wybrać dla siebie odpowiednią deskę SUP i spróbować swoich sił na otwartym zbiorniku wodnym. Sport ten nie jest zbyt wymagający, a jednocześnie jest on wstanie dostarczyć nam świetnej zabawy!

Jaka deska SUP sprawdzi się na początku?

Jeśli zapadła już decyzja odnośnie tego, że chcemy zacząć naszą zabawę z deską SUP, to jednocześnie stajemy przed koniecznością jej odpowiedniego wyboru. Różnorodność desek SUP jest niezwykle szeroka, a możemy się o tym samodzielnie przekonać zaglądając na tę stronę: https://easy-surfshop.pl/do/cat/deski-sup/Deski-SUP. Wobec tego na co warto zwrócić uwagę i co uwzględnić kupując pierwszy sprzęt do SUP? Otóż na samym początku najlepiej sprawdzi się nam deska do SUP, która będzie wyjątkowo lekka i łatwa w transporcie. Mowa tutaj chociażby o modelach dmuchanych, z których można po prostu spuścić powietrze i złożyć. Niemniej jednak jeśli nie chcemy zaczynać od deski dmuchanej, to wybierzmy ten model, który wykonany jest z lekkich tworzyw sztucznych.

Dobre deski SUP będą mieć także specjalnie oznaczone miejsce, w którym trzeba ustawić stopy. W ten sposób o wiele łatwiej będzie nam na samym początku opanować jej gabaryty i być może nawet szybciej nauczymy się zachowywać odpowiednią równowagę. Wybierając deskę do SUP możemy finalnie zwrócić uwagę także na jej kolorystykę oraz design. Modele desek można znaleźć we wszystkich kolorach tęczy, a nawet można pokusić się o wykonanie na niej spersonalizowanego nadruku. W tym zakresie, wybór jest uzależniony od naszych własnych preferencji.

Udostępnij ten post:  • Blog Ozonee pisze:

    To jedno z moich nowych odkryć – świetny sport, który pozwala na relaks po całym dniu w pracy nawet w mieście. Wystarczy rzeka czy jeziorko, warto też zabrać SUPa nad morze – baardzo polecam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
festiwal biegowy
Rośnie liczba zawodników zarejestrowanych na Festiwal Biegow...
rower miejski
Rowery miejskie to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy sz...
jazda na rowerze
Jazda na rowerze to jedna z najbardziej dostępnych i popular...
rower MTB
Decyzja o zakupie pierwszego roweru MTB może być znaczącym k...
dbanie o zdrowie
Dbanie o zdrowie jest kluczowe dla długiego i szczęśliwego ż...