trening EMS

Dla kogo przeznaczony jest trening EMS?

Opublikowano: 27 czerwca 2022

Trening EMS polega na elektrostymulacji mięśni za pomocą impulsów elektrycznych. Jest to rozwiązanie, które znakomicie sprawdza się w przypadku wielu osób, ponieważ pozwala im na uzyskanie oczekiwanych efektów bez nadmiaru poświęcanej na to energii i czasu. Zobacz, dla kogo dokładnie będzie idealny i jakie korzyści oferuje.

Na czym dokładnie polega EMS?

Trening EMS jest oparty o wykorzystanie specjalnie przygotowanego kombinezonu, wyposażonego w szereg elektrod, które przesyłają impulsy elektryczne do 10 najważniejszych, dużych partii mięśni ciała. W ten sposób pobudza je do aktywności zupełnie tak, jakby poddane były dużym obciążeniom i treningowi o wysokim natężeniu, co prowadzi do ich równomiernego rozwoju.

Wysokie bezpieczeństwo ćwiczeń

Trening EMS jest uważany za jeden z najbardziej bezpiecznych sposobów prowadzenia aktywności fizycznej. Nie wymaga wykorzystywania dużych obciążeń ani nie jest związany z wielogodzinnym wysiłkiem fizycznym. Elektrody w opisanym wyżej kostiumie zastępują intensywne ćwiczenia i – jak zostało już opisane – sprawiają, że ciało “myśli”, iż zostało im poddane. Dzięki temu może rozwijać się właśnie tak, jak po wzmożonym wysiłku fizycznym, nawet jeśli nie został on podjęty.

Takie rozwiązanie sprawia, że doskonałe wyniki osiągane są bez ponoszenia dużych kosztów. W ten sposób każdy, kto nawet nigdy wcześniej nie ćwiczył, może bezpiecznie rozpocząć treningi, nie obawiając się kontuzji ani nadwyrężenia ciała. Co równie ważne, prowadzony w ten sposób trening EMS jest doskonały dla osób chorych i powracających do zdrowia, które pomimo swoich problemów chciałyby utrzymać jak najlepszą formę.

Szybka redukcja tłuszczu i budowa mięśni

Kolejna ważna zaleta treningu EMS to szybkość jego działania. Wystarczy nawet jedna sesja treningu tygodniowo, trwająca godzinę, aby uzyskać rezultaty porównywalne z tymi, jakie dają codzienne klasyczne ćwiczenia. Oznacza to dużą oszczędność czasu, która na pewno będzie bardzo interesująca dla osób najbardziej zabieganych.

W ten sposób można też bardzo szybko zredukować nadmiar kilogramów do oczekiwanej wagi, a jednocześnie zbudować masę mięśniową i poprawić ogólną wydolność organizmu. To idealne rozwiązanie dla zapominalskich, którzy dopiero w ostatniej chwili przypominają sobie, że nadchodzą wakacje, podczas których chcieliby odsłonić ładne, zgrabne ciało. Trening EMS na pewno pozwoli im je uzyskać przed planowanym urlopem, czego mogliby nie osiągnąć tak łatwo za pomocą klasycznych ćwiczeń.

Trening EMS to trening personalny

Na koniec warto pamiętać, że trening EMS zawsze odbywa się pod okiem trenera personalnego. Oznacza to, że ma on możliwość przygotowania indywidualnego planu działań, ukierunkowanego na konkretny cel. Jednocześnie pomaga w jego osiągnięciu poprzez motywowanie do ćwiczeń, a nie tylko ich pokazywanie czy dobieranie impulsów. Wyższy poziom motywacji zazwyczaj przekłada się na lepsze wyniki, a to oznacza, że trening EMS jest dedykowany wszystkim, którzy szybko tracą zapał. To sprawdzony sposób na to, aby nie porzucić ćwiczeń już po kilku pierwszych spotkaniach, tylko kontynuować aż do osiągnięcia założonego celu.

Chcesz wiedzieć jeszcze więcej? W takim razie zajrzyj na stronę https://meonems.pl/baza-wiedzy/co-to-jest-ems/, gdzie poznasz jeszcze więcej tajników EMS.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
festiwal biegowy
Rośnie liczba zawodników zarejestrowanych na Festiwal Biegow...
rower miejski
Rowery miejskie to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy sz...
jazda na rowerze
Jazda na rowerze to jedna z najbardziej dostępnych i popular...
rower MTB
Decyzja o zakupie pierwszego roweru MTB może być znaczącym k...
dbanie o zdrowie
Dbanie o zdrowie jest kluczowe dla długiego i szczęśliwego ż...