● Dokument “Długi dystans”. “Przykuwa uwagę do ostatniego ujęcia”

Opublikowano: 20 maja 2017

Dokument “Długi dystans” w reż. Daniela Andreasa Sagera poświęcony jest kenijskim biegaczom biorącym udział w europejskich maratonach. Będzie go można obejrzeć w Warszawie w niedzielę (21 maja) o godz. 17. w ramach cyklu “WATCH DOCS na spacerze”. Bezpłatne wejściówki można odebrać w kasie Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. 

Afrykańscy biegacze święcą triumfy w długodystansowych biegach na całym świecie. Niezależnie od tego, czy chodzi o maraton w Berlinie, Bostonie czy Seulu, na podium nieodmiennie stają reprezentanci Kenii bądź Etiopii.

Daniel Sager w swoim pełnometrażowym debiucie przedstawia historię dwójki Kenijczyków: Eunice i Felixa, wypatrzonych przez niemieckiego menedżera w Afryce i sprowadzonych do Europy. Oboje zostawili w domu dzieci z rodzinami i są mocno zdeterminowani, by odnieść sukces i zarobić dużo pieniędzy. Początkowe zauroczenie Europą szybko zmienia się w rozczarowanie: mimo nie najgorszych występów, za sprawą wysokich kosztów życia i prowizji menedżera ich zarobki okazują się bliskie zeru. By spełnić oczekiwania rodzin i niemieckiego gospodarza, muszą brać udział w kolejnych biegach, ale ile mogą znieść organizmy nieprzyzwyczajone do tak dużych obciążeń?

Niemiecki reżyser unika sensacyjnego tonu, a wyczucie rytmu i przemyślany montaż sprawiają, że jego film przykuwa uwagę do ostatniego ujęcia. Udało mu się pokazać rzadko zauważaną stronę dzisiejszego sportu, której na próżno szukać w telewizyjnych relacjach, choć sposób, w jaki pokazuje zawody, poziomem realizacji nawet przekracza to, co znamy z TV.

Więcej informacji TUTAJ

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
oglądanie filmów
Oglądając świetny film możemy doświadczyć wielu pozytywnych...
bieganie
Z badań przeprowadzonych u 10,9 mln maratończyków w...
maraton
Maraton, czyli przebiegnięcie ponad 42 km, to ogromn...
Jak podczas wyścigu lub długodystansowego biegu poko...
bieganie szkodzi
Biegacze - amatorzy rza...
Nowe artykuły
Intensywny tryb życia, pośpiech i różnorodność miejsc, w jak...
Wstęp do tematu leczenia depresji i zaburzeń lękowych oraz w...
Rozważając implanty zębowe, pamiętaj, że to nie tylko koszto...