długie spodnie rowerowe

Długie spodnie rowerowe – na co zwracać uwagę przy ich zakupie?

Opublikowano: 30 września 2020

Spodnie rowerowe ocieplane to doskonały wybór dla wszystkich rowerzystów, którym nie straszny jest mróz i za nic w świecie nie chcą rezygnować ze swojego ulubionego hobby w okresie zimowym. Zimowe spodnie rowerowe mogą występować w wersji lekko podszytych szerszych spodni termicznych lub nieco grubszych, ciasno przylegających do ciała spodni z szelkami lub bez nich. Dodatkowe wstawki z windstoppera gwarantują wysoką ochronę przed chłodem, a odpowiednio dobrane materiały zapewniają wysoki komfort i wygodę użytkowania.

Jakie rodzaje długich spodni rowerowych są dostępne w sprzedaży?

Zaprojektowane specjalnie z myślą o zimowych przejażdżkach spodnie rowerowe ocieplane swoim wyglądem nieco przypominają zabudowany kombinezon jednoczęściowy. Posiadają długie nogawki oraz szelki o specjalnym kształcie, które mają za zadanie dodatkowo chronić okolice lędźwi oraz pleców. Podobnie, jak spodenki przeznaczone do jazdy w okresie letnim, spodnie rowerowe ocieplane również powinny być wyposażone w specjalną wkładkę, która ochroni dolną część pleców rowerzysty przed obtarciami oraz zagwarantuje możliwość komfortowej jazdy na dłuższych dystansach.

Długie spodnie rowerowe występują w dwóch wariantach. Pierwszy z nich ściśle przylega do sylwetki użytkownika, co sprawia, że ubranie nie krępuje ruchów podczas jazdy oraz staje się niczym druga skóra. Taka konstrukcja sprzyja także zachowaniu ciepła, gdyż spodnie ściśle przylegając do sylwetki lepiej chronią rowerzystę przed chłodem i niskimi temperaturami. Doskonałe właściwości termoizolacyjne zapewnia także wykonanie spodni z odpowiednich materiałów posiadających właściwości chroniące przed chłodem.

Długie spodnie rowerowe mogą także występować w wersji szerszej, lecz tego typu spodnie zasadniczo najlepiej chronią przed wiatrem oraz deszczem, przez co dobrze sprawdzą się do jazdy w cieplejsze, jesienno-zimowe dni. Niektóre modele posiadają ponadto odpinane nogawki, co pozwala na korzystanie z nich także w cieplejszych miesiącach, szczególnie w deszczowe, wietrzne dni.

Spodnie rowerowe ocieplane – na co zwracać uwagę przy ich wyborze?

W okresie zimowym do jazdy na rowerze najlepiej sprawdzą się spodnie rowerowe ocieplane, które ochronią dolą część sylwetki rowerzysty przed mrozem i zimnym wiatrem. W okresie zimowym najkorzystniej jest sięgnąć po długie spodnie na szelkach, które dodatkowo zabezpieczą górną część ciała przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi oraz będą utrzymywały spodnie we właściwej pozycji. Poszukując idealnych spodni należy zawsze kierować się ich opisem – spodnie rowerowe ocieplane mogą być bowiem przeznaczone zarówno do jazdy chłodną jesienią i wiosną, jak i zimą, kiedy temperatury powietrza są jeszcze niższe.

Warto także zwrócić uwagę na zastosowaną w spodniach wkładkę, która również musi być dostosowana do naszego stylu jazdy. Niektóre spodnie rowerowe ocieplane posiadają wkładki przystosowane do jazdy na krótszych dystansach, podczas gdy inne zapewniają wysoki komfort przez kilka godzin. Zimowe spodnie rowerowe ocieplane występują ponadto w osobnych wersjach męskiej i damskiej, co pozwala na ich dopasowanie do sylwetki rowerzystów obojga płci.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Wobec takiej promocji nie można przejść obojętnie. Jeśli nie...
skituring
Skitouring zyskuje coraz większą popularność wśród narciarzy...
Festiwal Biegowy
Otoczona malowniczymi górami Beskidu Niskiego, skąpana w łag...
Festiwal Biegowy
Trzy dni pełne atrakcji dla dzieci, dorosłych i całych rodzi...
buty do badmintona
To jak często pojawiamy się na korcie odbija się na zużyciu...
Nowe artykuły
Intensywny tryb życia, pośpiech i różnorodność miejsc, w jak...
Wstęp do tematu leczenia depresji i zaburzeń lękowych oraz w...
Rozważając implanty zębowe, pamiętaj, że to nie tylko koszto...