Ekstremalny prezent na 40 urodziny – lot w tunelu aerodynamicznym!

lot w tunelu aerodynamicznym

Czasy, gdy w prezencie można było podarować nowy sweter, skarpetki czy czekoladę, odeszły na dobre. Dziś stawiamy na podarunki mniej materialne, za to związane z emocjami, przeżyciami i dobrą zabawą. I to chyba dobrze. W końcu żyjemy w czasach, gdzie dóbr materialnych każdy ma raczej pod dostatkiem, za to często brakuje nam czasu na odpoczynek, rozrywkę i spełnianie naszych marzeń.

W ciągu ostatniej dekady rozwój technologii bardzo mocno przyspieszył. I widać to nie tylko w aspekcie przemysłowym czy motoryzacyjnym, ale też w rozrywce i sporcie. Przykładem są tunele aerodynamiczne Flyspot, których teraz w Polsce mamy trzy, a pierwszy został wybudowany w 2014 roku w Warszawie.

Tunel aerodynamiczny znajduje się wewnątrz budynku, jest pionowy i ma średnicę 4,5 metra. Powietrze krąży w nim w obiegu zamkniętym. Strumień powietrza, na którym można się w środku unosić, wytwarzają specjalistyczne wentylatory z turbinami o mocy 315 KW każda, a specjalne dysze zwiększają siłę ciągu. Na dnie znajduje się stalowa siatka, która skutecznie amortyzuje wszelkie potknięcia i umożliwia łagodne lądowanie.

O mocy pracy silników, a co za tym idzie – prędkości strumienia powietrza decyduje operator urządzenia. Parametry są każdorazowo dopasowywane do konkretnego klienta tunelu aerodynamicznego.

Tunele aerodynamiczne Flyspot powstały w oparciu o najnowocześniejszą technologię Indoor Skydiving Germany. To aktualnie najlepsza technologia dostępna na świecie.

Czy trzeba jeszcze kogoś przekonywać, że voucher na lot w tunelu aerodynamicznym jest doskonałym pomysłem na prezent?

Doskonały prezent na urodziny nie tylko dla miłośników ekstremalnych doznań – lot w tunelu aerodynamicznym

W tunelu aerodynamicznym możemy spotkać zarówno miłośników sportów ekstremalnych, jak i osoby unikające na co dzień mocnych wrażeń. Jak to możliwe?

Wszystko dzięki temu, w jaki sposób organizowane są loty w tunelu. Osobom początkującym zawsze towarzyszy w środku instruktor, który wcześniej przeprowadza odpowiednie szkolenie i uczy, jak zachować się w tunelu, po czym wchodzi do środka razem z każdym z latających.

Prędkość strug powietrza dostosowywana jest do umiejętności latającej osoby i płynnie regulowana przez instruktora siedzącego w tzw.sterówce. Jego zadaniem jest obserwowanie osób latających w tunelu i płynna regulacja prędkości – w zależności od tego,co poda mu instruktor przebywający aktualnie w tunelu.

W lataniu najlepiej sprawdza się metoda małych kroków. Zaczyna się do nauki podstawowej sylwetki, leżenia na powietrzu brzuchem do dołu w pozycji lekkiego łuku (z głową uniesioną do góry, i swobodnie wyciągniętymi przed siebie rękami i nogami). W zasadzie tylko tyle (i aż tyle!) uczy się podczas pierwszego latania. Podstawowy pakiet we Flyspot składa się z 2 lotów, każdy po 1,5 minuty. Chociaż sylwetka, w której się lata, wydaje się bardzo prosta podczas treningu, niewiele osób jest w stanie samodzielnie i stabilnie utrzymać się w powietrzu podczas pierwszych sesji.

lot w tunelu aerodynamicznym
Źródło: sklep.flyspot.com

Oryginalny prezent na 40 urodziny dla niej i dla niego – voucher do tunelu aerodynamicznego

Czy voucher na latanie w tunelu aerodynamicznym to dobry prezent na 40.urodziny? Można powiedzieć, że to prezent idealny! Swobodny lot w powietrzu to uczucie, które trudno opisać, ale które zachwyci każdego. Nie wymaga tak dużej odwagi jak skok na bungee czy skok w tandemie z samolotu, za to jest w stanie dostarczyć niesamowitych emocji i sprawić, że obdarowana nim osoba poczuje się odważniejsza i pewniejsza siebie.

Będzie to trafiony prezent zarówno dla kobiety, jak i mężczyzny. Jeśli ktoś przez całe swoje dotychczasowe życie jeszcze w ten sposób nie latał, najwyższy czas pokazać mu, jak wspaniałe możliwości daje nam tunel aerodynamiczny.

lot w tunelu aerodynamicznym
Źródło: sklep.flyspot.com

Lot w tunelu aerodynamicznym jest całkowicie bezpieczny

To prawda. Dzięki temu, że cały czas latający jest pod opieką instruktora, latanie w tunelu jest bezpieczne. Jeśli w tym momencie przypominają Ci się filmy z latania w tunelu profesjonalistów, którzy z szaloną prędkością wykonują w środku karkołomne ewolucje, natychmiast weź głęboki oddech. Tak samo, jak podczas nauki jazdy samochodem zaczyna się naukę podstawowych manewrów na placu do nauki jazdy, tak i w tunelu istnieje długa droga rozwoju, ale nawet ona zaczyna się od bezpiecznego abecadła.

lot w tunelu aerodynamicznym
Źródło: sklep.flyspot.com

Dlatego latać mogą nawet dzieci, i to już od 3. roku życia!

Oczywiście, istnieje kilka przeciwwskazań do latania. Są to: problemy ze stawami, problemy z kręgosłupem, urazy stawów barkowych (wybicie barku w przeszłości), choroby krążenia, choroby psychiczne i padaczka. Z lotów nie mogą korzystać kobiety w ciąży, osoby o masie ciała powyżej 130 kg oraz osoby po spożyciu alkoholu lub innych środków odurzających.

Voucher do tunelu aerodynamicznego dla dwojga – doświadcz lotu w tunelu aerodynamicznym razem z obdarowaną osobą

Co może być lepsze od vouchera na loty we Flyspot? Dwa vouchery! Decyzja o przeżyciu pierwszego lotu w tunelu aerodynamicznym z partnerką lub partnerem może stać się początkiem Waszej wspólnej pasji! Jesteście gotowi spróbować czegoś nowego? Flyspot to dobry adres do przeżycia niezwykłej przygody, która nie musi skończyć się na tym jednym razie!

Pamiętajcie, że każda dostarczająca radości aktywność, również w tym ekstremalnym wydaniu, wzmacnia Wasz związek.

I kto wie, być może tak wsiąknięcie w ten sport, że rozpoczniecie wspólnie regularne treningi latania.

Podaruj emocje – wybierz voucher na lot w tunelu aerodynamicznym Flyspot!

Obserwując tysiące ludzi latających co roku we Flyspot, z pełnym przekonaniem możemy powiedzieć: nie ma osób, które żałują, że spróbowały latania. Natomiast jest wiele takich, którzy żałują, że tak późno zrobili to w swoim życiu.

Voucher na lot w tunelu aerodynamicznym Flyspot to nie tylko oryginalny prezent na 40 urodziny: to emocje i radość, które obdarowany mężczyzna (lub kobieta) zapamiętają na całe życie.  Trudno o ciekawszy prezent!


Zdjęcia pochodzą ze strony sklep.flyspot.com

One thought on “Ekstremalny prezent na 40 urodziny – lot w tunelu aerodynamicznym!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.