do tenisa

Gdzie kupić pierwszą rakietę i buty do tenisa?

Opublikowano: 25 maja 2021

Odkąd Polacy odnoszą ogromne sukcesy na kortach, tenis ziemny cieszy się w naszym kraju coraz większą popularnością. Rośnie liczba kortów, szkółek tenisowych, a także sklepów, oferujących profesjonalny sprzęt dla początkujących i zaawansowanych graczy. Gdzie kupić pierwszą rakietę i buty?

Zakupy stacjonarne

Pierwszym możliwym scenariuszem, gdzie można kupić sprzęt do tenisa ziemnego, jest wizyta w sklepie stacjonarnym. Warto znaleźć w swojej okolicy sklep wyłącznie ze sprzętem do tenisa lub też sklep z różnego rodzaju sprzętem sportowym, w tym także do tenisa. Co wybrać? Lepszym rozwiązaniem jest wybór wyspecjalizowanego punktu, oferującego wyłącznie produkty przeznaczone do uprawiania jednej dyscypliny (lub też kilku o podobnych cechach). Obsługa takiego sklepu niemal na pewno została odpowiednio przeszkolona w tym, jaki asortyment posiada i komu polecane są poszczególne modele butów, rakiet czy innych sportowych akcesoriów. Szczególnie dla osób początkujących takie fachowe doradztwo będzie nieocenioną pomocą, by znaleźć coś odpowiedniego.

Wielkim atutem zakupów stacjonarnych jest możliwość zobaczenia tych rzeczy na żywo, przymierzenie ich, porównanie kilku wariantów ze sobą. W przypadku butów można przejść się w nich po sklepie, a rakietę wziąć do ręki, by sprawdzić, czy jej waga odpowiada naszym potrzebom. Minusy zakupów stacjonarnych? Szczególnie w sezonie wyprzedaży asortyment jest mocno okrojony, brakuje najpopularniejszych rozmiarów i modeli. Ponadto nie każdy jest fanem tłumów, kolejek do przymierzalni i kasy.

Zakupy przez internet

Zakupy przez internet to doskonała alternatywa dla modelu tradycyjnego, czyli stacjonarnego. Potwierdzają to statystyki, według których w 2020 roku już ponad 60% Polaków dokonało zakupów przez internet. Co istotne tendencja ta stale rośnie, bo w 2016 roku było to zaledwie 41,9%. Przewagą e-zakupów jest możliwość zrobienia ich o dowolnej porze – także w weekend czy niedzielę nie handlową. Asortyment sklepów internetowych – a jednym z nich jest sklep tenisowy dotenisa.pl – jest znacznie szerszy i bogatszy niż stacjonarnych punktów. Inny atut e-sklepów ze sprzętem i odzieżą do tenisa to atrakcyjny rabat na pierwsze zakupy za dopisanie się do newslettera. Wspomniany już wcześniej e-sklep dotenisa.pl proponuje swoim klientom bardzo ciekawe rozwiązanie – każdy, kto znajdzie w asortymencie innego sklepu tenisowego ten sam produkt w cenie niższej niż na ich wirtualnych półkach, może się z nimi skontaktować, a przebiją oni cenę konkurencji o 3%.

Zakupy w modelu hybrydowym

Rakietę i buty do tenisa można także kupić w oryginalnym i wygodnym modelu hybrydowym. Na czym polega to rozwiązanie? Niektóre sklepy internetowe posiadają także sklepy stacjonarne lub stacjonarne punkty odbioru. Można zatem zamówić produkty bez wychodzenia z domu przez internet, a następnie zdecydować się na odbiór osobisty. To rozwiązanie w udany sposób łączy zalety zakupów stacjonarnych i internetowych – towar da się na miejscu od razu przymierzyć i ewentualnie wymienić na inny lub też skorzystać z pomocy wykwalifikowanej kadry pracowniczej, by doradzili najlepsze rozwiązanie.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
jazda na rowerze
Jazda na rowerze to jedna z najbardziej dostępnych i popular...
rower MTB
Decyzja o zakupie pierwszego roweru MTB może być znaczącym k...
dbanie o zdrowie
Dbanie o zdrowie jest kluczowe dla długiego i szczęśliwego ż...
zdrowy styl życia
Czy prowadzenie zdrowego stylu życia w dużym mieście jest tr...
rower do jazdy po piasku
Wybór roweru dla 40-latka do jazdy po piasku nie róż...