Test na koronawirusa

Gdzie mogę wykonać test na koronawirusa?

Opublikowano: 27 stycznia 2021

Jeszcze rok temu, dwa lata temu, to co się dzieje teraz na świecie, było nie do pomyślenia. Cieszyliśmy się wolnością i pełną swobodą, którą teraz COViD-19 nam zabrał. Lista obostrzeń oraz ich czas może zmienić się z dnia na dzień. Dbamy o siebie i bliskich, ale tak naprawdę nigdy nie możemy być pewni, czy nie będzie nam potrzebny test na koronawirusa. Gdzie mogę wykonać test na koronawirusa?

Niechciane zakażenie

Zanim udamy się na test na koronawirusa, pomyślmy o tym, gdzie mogło dojść do zakażenia? Czy odpowiedź na takie pytanie jest łatwa? Oczywiście, że nie, ponieważ obecnie ciężko określić, w którym momencie mogliśmy się zarazić. Może dojść do tego w sklepie, gdzie robiliśmy zakupy.

Tak, mieliśmy maseczkę/przyłbicę, na wejściu odkaziliśmy ręce. Co więcej, mieliśmy rękawiczki, ale jednak wirus do nas przyszedł. Chyba że doskonale zdajemy sobie sprawę, iż ktoś z bliskich nam osób, z którymi mieliśmy kontakt w ostatnim czasie, ma takiego wirusa, to wtedy łatwiej jest określić, kto jest “winny” temu, iż sami borykamy się z takim zakażeniem. Chociaż w obecnym czasie na nikogo winy zwalać nie można. Złe samopoczucie może dać podstawę, aby wykonać test na COViD-19.

Prywatne ośrodki medyczne

Test na koronawirusa można wykonać w prywatnych ośrodkach medycznych. Do jego wykonania niepotrzebne jest skierowanie, ale uwaga – jest ono płatne. Niezależnie od wyniku badania i tak należy uiścić odpowiednią kwotę, którą na ogół reguluje się przy rejestracji. Cena za takie badanie wynosi ok. 450 – 500 zł. Jest to średnia cena, ponieważ wszystko zależne jest od samego ośrodka medycznego, jak również bardzo często od miasta, gdzie taka placówka się znajduje.

Badanie na obecność koronawirusa można wykonać bezpośrednio w prywatnym ośrodku medycznym. Za dodatkową opłatą można również zamówić badanie do domu, dzięki czemu nie będzie trzeba nigdzie specjalnie jechać. W momencie, kiedy ktoś naprawdę źle się czuje, to jak najbardziej powinien pomyśleć o takiej usłudze, jeżeli jest tylko ona dostępna.

Test ze skierowania

W związku z tym, że koronawirus to globalna epidemia, to można poprosić lekarza rodzinnego o wydanie takiego skierowania na test. Dzięki temu nie będzie trzeba zapłacić za samo badanie. Test ze skierowania należy wykonać w specjalnie oznaczonych do tego punktach, jakie obecnie można znaleźć na terenie prawie każdego miasta. W większych miastach znaleźć można po kilka takich punktów, gdzie można podejść po nogach lub można podjechać autem.

Badanie wykonywane jest w taki sposób, że nie ma konieczności specjalnego wysiadania podczas badania. Pracownicy są zabezpieczeni w taki sposób, że nie ma możliwości ewentualnego zarażenia się wirusem. Skierowanie na badanie bezpłatne najczęściej otrzymuje się od poniedziałku do piątku od lekarza rodzinnego. W weekendy pozyskanie takiego skierowania może być nieco utrudnione. W mniejszych miasteczkach zawsze można w bliskiej okolicy również znaleźć takie miejsca, gdzie można wykonać test na obecność wirusa w swoim ciele.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Asertin
Wstęp do tematu leczenia depresji i zaburzeń lękowych oraz w...
Implant zęba
Rozważając implanty zębowe, pamiętaj, że to nie tylko koszto...
Kordiceps Fohow, znany również jako "caterpillar fungus", to...
Dietetyk
W świecie, gdzie codziennie jesteśmy bombardowani informacja...
stomatologia
Wszystkie stosowane we współczesnej protetyce implanty zębow...
Nowe artykuły
Intensywny tryb życia, pośpiech i różnorodność miejsc, w jak...
Wstęp do tematu leczenia depresji i zaburzeń lękowych oraz w...
Rozważając implanty zębowe, pamiętaj, że to nie tylko koszto...