hotel kapsułowy

Powstał pierwszy w Polsce hotel kapsułowy. Zobacz zdjęcia

Opublikowano: 5 grudnia 2018

W powstałym właśnie w Warszawie “Kapsuła Hostel” zamiast pokojów mamy kapsuły podobne do komór hibernacyjnych w filmach science fiction. Obiekt mieści się w centrum stolicy, a nocleg kosztuje 69 zł za dobę.

“Organizacja hostelu wzorowana jest na najlepszych hotelach kapsułowych w Japonii. Sam pomysł na tego typu noclegi powstał wśród japońskich hotelarzy, którzy odpowiedzieli na wzrastające zapotrzebowanie na niedrogie noclegi na małej powierzchni dla dużej ilości osób” – czytamy na stronie kapsulahostel.pl.

W cenie 69 zł hostel oferuje: własną kapsułę, komplet pościeli, darmowe WiFi, zamykany na klucz schowek na bagaż, automatyczną roletę na pilota i całodobowy monitoring.

Czym jest hotel kapsułowy
Hotel kapsułowy to na ogół ustawione w dwóch rzędach moduły. Do wyżej położonych kapsuł gość wchodzi z pomocą drabinki. Hotele tego typu zwykle oferują przestrzeń sypialnianą o wymiarach mniej więcej 2x1x1 metra. W środku kapsuły z reguły znajduje się tylko materac. Droższe modele oferują również telewizor i konsolę do gier. Specjalna zasłona zapewnia gościom prywatność. Bagaż przechowywany jest w szafkach na zewnątrz „sypialnianego boxu”.

Hotele kapsułowe cieszą się znaczną popularnością w Japonii i w innych azjatyckich krajach. Pierwszy na świecie hostel kapsułowy, zaprojektowany przez Kisho Kurosawę, powstał w Osace w 1979 roku. Z jednej strony oferują klientom niższą cenę, z drugiej – łatwiej wkomponować taki biznes w zagęszczone centra miast. Hotel kapsułowy nie jest synonimem luksusu. Pozwala jednak wygodnie odpocząć w podróży turystycznej lub biznesowej. Z reguły zapewnia też bliskość wielu ważnych instytucji i szlaków turystycznych.

Hotele kapsułowe na całym świecie przyciągają atrakcyjną ceną. W niektórych krajach azjatyckich, właśnie ze względu na niską cenę, służą nawet za nocleg osobom bezrobotnym, poszukującym pracy poza miejscem zamieszkania. Przydają się również w innych awaryjnych sytuacjach. W Japonii chętnie korzystają z nich żonaci mężczyźni, zbyt “wstawieni”, by wracać do domu. Nocleg w kapsule hostelowej nie chroni przed kacem, ale pomaga Japończykom oszczędzić sobie i bliskim domowych niesnasek.

_PBB4191_1024prev

W Warszawie eksperymentowano już z tego typu usługą, ale hostel Wilson na Żoliborzu, który obok zwykłych łóżek oferował też kapsuły, został zamknięty na początku 2017 roku.

Klientami mają być też “krótkoterminowe słoiki”
„Kapsuła Hostel”, typowy kapsułowy hostel, otworzył właśnie pochodzący z Bydgoszczy Adam Wawrzyński, który niejednokrotnie szukał dla siebie w stolicy wygodnego i taniego noclegu. Obiekt mieści się przy ulicy Dowcip, w byłym budynku Telekomunikacji Polskiej, a następnie Orange, który firma sprzedała prywatnemu inwestorowi.

W każdej kapsule znajdują się dwa gniazdka elektryczne, oświetlenie LED, wentylacja, miękki zagłówek. Ponadto hostel oferuje komplet pościeli, darmowe WiFi, zamykany na klucz schowek na bagaż, roletę automatyczną na pilota i całodobowy monitoring. W obiekcie są również prysznice i toalety. W recepcji znajdują się stoliki i krzesła, przy których można spożyć posiłek.

OP_KapsulaHostel_15082018_1837

„Kapsuła Hostel” to oferta nie tylko dla turystów. Właściciel chce zdobyć klientów wśród tzw. słoików krótkoterminowych. – To klient potrzebujący noclegu na jedną lub dwie doby. Może to być turysta, kandydat przyjeżdżający na rozmowę kwalifikacyjną lub pracownik na szkolenie. Ale także ktoś pracujący w Warszawie przez 2-3 dni w tygodniu – wyjaśnia Adam Wawrzyński w rozmowie z propertynews.pl.

„Kapsuła hostel” oferuje miejsca jedynie w ramach doby hotelowej – na świecie coraz popularniejsze jest jednak wynajmowanie kapsuł hotelowych od godziny. ‘

Źródło: salon24.pl/kapsulahostel.pl
Fot.: kapsulahostel.pl

Udostępnij ten post:  • rozsądek pisze:

    W Japonii to tanie noclegi dla bezrobotnych albo pijanych a w Polsce jak zwykle wynaturzone, za byle jaki komfort duża kasa i wmawia się Polakom, że to super…

    Właściciel niech sam zamknie się w takiej trumnie za t 69 zł.

    Nawet jakby mi dopłacił nie zanocowałbym w takim “hotelu”, wygodniej by było na ławce w parku, przynajmniej można sobie swobodnie usiąść i nie słuchać pierdzenia sąsiada obok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Nowe artykuły
Intensywny tryb życia, pośpiech i różnorodność miejsc, w jak...
Wstęp do tematu leczenia depresji i zaburzeń lękowych oraz w...
Rozważając implanty zębowe, pamiętaj, że to nie tylko koszto...