jak ominąć korki

Jak zaoszczędzić dojeżdżając do pracy w Warszawie i ominąć korki?

Opublikowano: 19 maja 2019

Dojeżdżając do pracy w Warszawie wiele czasu spędzamy w korkach. Jak pokazują badania, średnio to dwie godziny w ciągu dnia, a w godzinach szczytu ten czas może jeszcze się wydłużyć.  Przygotowaliśmy dla was krótki poradnik o tym, jak zaoszczędzić dojeżdżając do pracy w stolicy i ominąć korki. 

Stojąc w korkach nie tylko marnujemy czas, ale również zużywamy jeszcze więcej paliwa, które i tak do tanich nie należy. Już na samym początku zdradzimy, że warto wybrać się… do wypożyczalni rowerów w Warszawie.

Dojeżdżaj do pracy rowerem – naprawdę warto
Nasza pierwsza propozycja to dojazd do pracy rowerem, tutaj przeszkodą nie jest nawet jego brak. Otóż, jeżeli nie posiadacie własnego jednośladu, w celu jego kupna możecie zajrzeć np. na stronę WygodnyRower.pl, gdzie znajdziecie naprawdę świetne modele w konkurencyjnych cenach. Możecie także wybrać się do wypożyczalni rowerów w Warszawie w WygodnyRower.pl.

Ale przejdźmy to sedna – dlaczego warto wybrać rower jako środek transportu do pracy? Otóż oczywiście możemy ominąć korki – to fakt, z którym trudno się nie zgodzić, podobnie jak to, że naprawdę sporo zaoszczędzimy na paliwie. Ale i to nie wszystko, gdyż także oddamy przysłowiową cegiełkę w walce ze smogiem i jednocześnie zrobimy coś pożytecznego dla naszego zdrowia, wszak taka aktywność fizyczna doskonale wpływa na organizm i zmniejsza ryzyko chorób serca i układu krwionośnego.

A może komunikacja miejska?
Nasza druga propozycja to dojazd do pracy komunikacją miejską. W tym przypadku możecie również zaoszczędzić sporo pieniędzy. Tutaj najlepszą opcją jest zakupienie biletu miesięcznego, który wychodzi znacznie taniej niż codzienne kupowanie jednorazowego. Oczywiście ta opcja nie jest pozbawiona wad, a to dlatego, że musimy szukać połączeń, które będą nam pasować; swoją drogą czekanie na przystanku również do przyjemnych nie należy. Choć jadąc komunikacją miejską nie ominiemy korków, to przynajmniej mamy możliwość odpoczynku, czy nawet drzemki, a może przeczytania ulubionej książki. Choć ta opcja ma trochę wad, to i tak ją polecamy.

Szybko i na czas, czyli o metrze słów kilka
Otóż w większych miastach Europy wiele osób dojeżdża do pracy metrem. Wystarczy wspomnieć chociażby Paryż. Europejczycy preferują metro, bo można nim dojechać szybko, ale i tanio. Również w Warszawie metro jest świetnym środkiem transportu, wszak szybkością nie odbiega od paryskiego. Choć odbiega długością, można nim dojechać do wielu dzielnic. Metro jest zatem świetnym wyborem, gdy zależy nam na czasie, tym bardziej, że kursuje naprawdę szybko i często, a i na ceny biletów nie można narzekać. Tutaj zaoszczędzicie zarówno czas, jak i pieniądze.

Tanio, ale czy na czas?
Nasza ostatnia propozycja to dojazd do pracy pociągiem. Pewnie wielu z was nie do końca podoba się taka opcja, wszak ci, którzy mieli już z polskimi kolejami do czynienia, wiedzą, że niestety punktualność to nie była ich najmocniejsza strona. Ale na szczęście dużo w tej kwestii się zmieniło. Pociągi jadą częściej, szybciej i co ważne – są punktualne. Kolejną zaletą takiego rozwiązania jest fakt, iż można ominąć korki, ale również dużo zaoszczędzić na benzynie, a przy okazji wypocząć w wagonie pociągu. Bilety kolejowe także nie są drogie, co stanowi kolejną zaletę, szczególnie gdy zakupimy bilet miesięczny. Zatem polecamy wam tę opcję, oczywiście pod warunkiem, że połączenia będą pasować, a także w sytuacji, gdy ze stacji kolejowej nie będziecie mieli daleko do biura czy zakładu pracy. Bo jeżeli z dworca będziecie musieli jeszcze zamawiać taksówkę, to nie zaoszczędzicie ani czasu, ani pieniędzy.

Oczywiście jest jeszcze jedna opcja, szczególnie gdy do pracy macie do trzech kilometrów: spacer. Pamiętajcie, że rezygnując z samochodu przyczyniacie się do walki z zanieczyszczeniem środowiska, które niestety jest duże. Zmieniając nawyki na bardziej ekologiczne oddajecie przysługę powietrzu, ale i swojemu organizmowi.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Nowe artykuły
Intensywny tryb życia, pośpiech i różnorodność miejsc, w jak...
Wstęp do tematu leczenia depresji i zaburzeń lękowych oraz w...
Rozważając implanty zębowe, pamiętaj, że to nie tylko koszto...