buty trekkingowe

Jakie buty trekkingowe warto posiadać po 40?

Opublikowano: 15 września 2021

Buty trekkingowe to najważniejszy element stroju osób, które udają się w góry. Nie dość, że zapewniają wygodę, to przede wszystkim bezpieczeństwo. Często pojawiają się pytania dotyczące tego, czy z upływem czasu należy zmieniać obuwie i przerzucać się na inne modele. Aby się o tym przekonać, zachęcamy cię do przeczytania naszego artykułu.

Przede wszystkim pamiętaj o wygodzie!

Nie ma znaczenia to, że się starzejesz – liczy się to, abyś na nogach miał buty trekkingowe, które są wygodne. Pamiętaj, że z upływem lat twoje stawy są coraz słabsze i na pewno z czasem będziesz odczuwać spadek mocy, bo jest to normalne. Warto dlatego cały czas pamiętać o tym, żeby trenować i nie powodować zastygania mięśni. Wygoda jest bardzo ważnym czynnikiem, ponieważ sprawia, że twoje spacerowanie po górskich trasach staje się przyjemniejsze i nie musisz co chwila robić odpoczynku, aby dać stopie odpocząć. Nie dość, że wydasz pieniądze, to w dodatku chodzenie w nich nie będzie należało do rzeczy, które cię cieszą i raczej będą kojarzyć się z cierpieniem.

Niektóre osoby bagatelizują ten temat, mając jednocześnie dziwne przekonanie, że jakaś cecha butów jest ponad inne i można je nosić nawet kosztem wygody. Nie dość, że to błędne myślenie, to w dodatku może ono doprowadzić do wizyt u lekarza, a to będzie wiązać się z dodatkowymi kosztami, czego z pewnością chciałbyś uniknąć. Pamiętaj, że buty, które znajdziesz na https://www.e-horyzont.pl/buty/buty-meskie/buty-gorskie-i-trekkingowe-meskie.html, w głównej mierze odznaczają się wygodą, a dodatkowo możesz znaleźć liczne promocje na wysokogatunkowe modele markowych butów.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Wraz z wiekiem traci się pewne cechy motoryczne i jeżeli przekroczyłeś magiczną barierę czterech dekad, to nie zapominaj o tym, że za chwilę refleks będzie “już nie ten”, szybkość i siła również ulegną spadkowi, więc bezpieczeństwo stanie się rzeczą nadrzędną. O ile jeszcze za młodu pewne rzeczy umykały bądź też sprawnością przykrywało się błędy na trasach czy w sprzęcie, to jednak ciężko to ukryć wraz z przekroczeniem odpowiedniego wieku.

Szukając dla siebie odpowiednich butów, pamiętaj, żeby wybierać te buty, które zapewniają odpowiednią przyczepność. Jest ona najważniejszym atutem, a już szczególnie dla osób starszych, które nie mają tak świetnego refleksu i o wiele łatwiej jest o upadek, który może doprowadzić do poważnego urazu. Oczywiście, również liczy się odpowiednia odzież i taką możesz znaleźć na https://www.e-horyzont.pl/kobieta/kurtki-damskie/kurtki-puchowe-damskie.html. W razie upadku dobrej jakości kurtka ochroni twoje ciało przed konsekwencjami upadku, a ponadto zapewnia ona odpowiednią temperaturę ciała w górach, gdzie czasami pogoda bywa kapryśna.

Lekkość stawiania kroków

Decydując się na zakup obuwia trekkingowego po 40-tce, powinieneś pamiętać o tym, aby wybierać buty stosunkowo lekkie, aby stawianie kroków nie było uciążliwe. Warunki atmosferyczne w górach nawet pomimo odpowiedniej pory mogą być niesprzyjające. Wystarczy parę kropel deszczu, aby obuwie stało się nagle o wiele cięższe, dlatego warto decydować się na buty z materiału, który chroni przed takimi warunkami. Trzeba powiedzieć, że trudniejsze trasy wymagają dobrego obuwia, więc jeżeli jesteś osobą po 40-tce, to zadbaj o to, żeby buty nie były zbyt ciężkie i nie obciążały stawów.

Nie można zapominać o tym, że spacerowanie po górach ma być przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem, więc obuwie trekkingowe jest kluczowym czynnikiem, który doprowadzi do osiągnięcia celu.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Słowacja samochodem
Słowacja to kraj, który jest...
Klapki męskie
Klapki męskie są nieodłącznym elementem garderoby wielu mężc...
Wobec takiej promocji nie można przejść obojętnie. Jeśli nie...
skituring
Skitouring zyskuje coraz większą popularność wśród narciarzy...
Festiwal Biegowy
Otoczona malowniczymi górami Beskidu Niskiego, skąpana w łag...