jakie wiązania tourowe

Poszukiwanie wiązań tourowych

Opublikowano: 12 października 2018

Przygotowujesz się do skituringu i zastanawiasz się nad tym, jakie wiązania tourowe będą najlepszym rozwiązaniem? Na pewno należy mieć świadomość tego, że pod względem typów mamy do wyboru dwa rozwiązania – wiązania szynowe i typu TLT.

Wiązania szynowe zgodnie z tym, co sugeruje nazwa, posiadają szynę. Szyna ta zawsze będzie podnosić się łącznie z butem. Niewątpliwie trzeba również powiedzieć o tym, że wiązania te należy określić mianem uniwersalnych, gdyż pasują praktycznie do wszystkich rodzajów butów, jakie spotykane są na rynku. W razie zainteresowania warto wiedzieć, że istnieje też możliwość podpięcia zwykłego obuwia narciarskiego.

Z kolei co do wiązań TLT wepchniemy do nich wyłącznie specjalnie zaprojektowane obuwie skiturowe mające system Dynafit. Koniecznie trzeba także wspomnieć o tym, że ogromną zaletą wiązań TLT jest waga. Ktoś może zadać pytanie, z czego wynika tak niska waga? Odpowiedź na to pytanie to usunięcie szyny odpowiadającej za łączenie wiązań. Można rzec, że w zamian „szyną” są buty skiturowe.

Czy używane wiązania tourowe są dobrym pomysłem?

Jak wiadomo, jeśli chodzi o możliwości finansowe, nie zawsze jest tak, jak byśmy tego oczekiwali. Nasuwa się więc pytanie, czy wypożyczenie wiązań jest optymalnym rozwiązaniem? Można powiedzieć, że i tak i nie. Tak naprawdę wszystko zależy od tego, co nam zaoferuje wypożyczalnia. Każda sytuacja powinna być rozpatrywana indywidualnie (dobrze spojrzeć na opinie innych osób, ale trzeba liczyć się, z tym że nie muszą być prawidłowe).

Montowanie wiązań

Na koniec trzeba jeszcze odnieść się do montowania wiązań. Otóż sytuacja przedstawia się w ten sposób, że wiązania szynowe nie powinny sprawić problemów z montażem, co innego wiązania TLT. Mając to na uwadze dobrze zastanowić się nad ewentualną pomocą ze strony specjalistycznego serwisu. Pamiętajmy, że tak naprawdę mówimy nie tylko o swoim bezpieczeństwie. Jeśli będziemy mieli nieodpowiednie wiązania, to może nam się coś stać i przy okazji staniem się zagrożeniem dla innych osób, które wybrały skituring.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Nowe artykuły
Intensywny tryb życia, pośpiech i różnorodność miejsc, w jak...
Wstęp do tematu leczenia depresji i zaburzeń lękowych oraz w...
Rozważając implanty zębowe, pamiętaj, że to nie tylko koszto...