sklep zielarski

Kondycje mężczyzny a sklep zielarski online

Opublikowano: 29 stycznia 2021

Mężczyźni borykają się z różnego rodzaju dolegliwościami. Prócz tych ogólnych, dotyczących obu płci, często dotykają ich także przypadłości typowo męskie. Wiele z nich przekłada się na stany obniżonego nastroju oraz spadek pewności siebie. Na szczęście w wielu przypadkach można sobie pomóc. Powrót do równowagi fizycznej i psychicznej możliwy jest dzięki mieszankom ziołowym i ziołom dopasowanym z uwzględnieniem typowo męskich potrzeb. Na które przede wszystkim warto zwrócić uwagę? Jakie preparaty powinny koniecznie znaleźć się w apteczce?

  1. Korzeń maca
  2. Szyszki chmielu
  3. Pokrzywa
  4. Krwawnik
  5. Różeniec górski

Duży wpływ na organizm mężczyzny ma andropauza, czyli odpowiednik kobiecego przekwitania. Jej skutki obejmują sferę fizyczną i psychiczną, a najczęstsze objawy to: trudności z zapamiętywaniem, problemy z prostatą, łysienie, tycie, choroby układu sercowo-naczyniowego, nadciśnienie i cukrzyca.

Korzeń maca

Jednym z ziół dostępnych na: https://www.izielnik.pl/ziola-dla-mezczyzn jest korzeń maca. To zioło o wielu cennych właściwościach, którym zainteresować powinni się panowie. Zawiera argininę – aminokwas, wchodzący w skład nasienia. Korzystnie wpływa zatem na jego jakość, a także poprawia ruchliwość i kondycję plemników. U młodszych mężczyzn zwiększa libido, poprawia erekcję, wpływa na płodność. Należy jednak podkreślić, że żadne badania nie potwierdzają, że maca jest afrodyzjakiem. Poprawa funkcji seksualnych to prawdopodobnie efekt ogólnej poprawy stanu zdrowia.

Po korzeń maca sięgać powinni także starsi mężczyźni. Jego regularne zażywanie korzystnie wpływa na gospodarkę hormonalną i ogólną kondycję organizmu.

Szyszki chmielu

Chmiel w postaci szyszek to zioło, które w szczególny sposób wspiera funkcjonowanie panów prowadzących intensywny i wymagający tryb życia. Pomaga w stanach stresu i przedłużającego się napięcia nerwowego. Chmiel pomaga odzyskać równowagę psychiczną. Uspokaja, koi skołatane nerwy, a także wycisza. Wielu panów obserwuje poprawę zasypiania oraz późniejszy zdrowy, regenerujący sen. Dzięki temu budzą się wypoczęci i pełni energii.

Szyszki chmielu wykazują także działanie moczopędne. Poleca się je stosować w przypadku różnego rodzaju dolegliwości układu moczowego.

Pokrzywa

Kolejnym dobroczyńcą układu moczowego jest pokrzywa. Napary z jej liści warto wykorzystać także przy problemach z prostatą. Najczęściej spotykane schorzenia związane z tym gruczołem to przerost prostaty lub stan zapalny. Pokrzywa, podobnie jak wspomniane wcześniej szyszki chmielu, wykazuje działanie moczopędne, a dodatkowo także przeciwzapalne oraz oczyszczające. Warto wykorzystać także wyciągi wodno-alkoholowe z korzenia pokrzywy. Znajdują się w nich cenne sitosterole, powstrzymujące powstawanie androgenów i obniżające we krwi poziom cholesterolu, szczególnie tego “złego”, przyczyniającego się do chorób układu krążenia.

Pokrzywa ma także wiele witamin i minerałów, między innymi żelazo, witaminę C, krzem czy wapń. Dzięki temu wspiera i wzmacnia cały organizm, dodaje sił i energii.

Krwawnik

Krwawnik oczyszcza i odtruwa. Wzmacnia wątrobę i wspiera jej pracę, dodatkowo zapobiegając powstawaniu kamieni na nerkach i w woreczku żółciowym. Zioło to ma działanie wzmacniające i niweluje skutki zmęczenia. Pomoże też przy bólach głowy. Ma bardzo bogaty skład, dlatego świetnie uzupełnia minerały i wspomaga nawodnienie organizmu.

Różeniec górski

To zioło dla aktywnych. Pomaga zwłaszcza tym regularnie uprawiającym sport i prowadzącym intensywny tryb życia. Wspomaga regenerację tkanki mięśniowej, poprawia nastrój i dodaje energii.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
jazda na rowerze
Jazda na rowerze to jedna z najbardziej dostępnych i popular...
dbanie o zdrowie
Dbanie o zdrowie jest kluczowe dla długiego i szczęśliwego ż...
zdrowy styl życia
Czy prowadzenie zdrowego stylu życia w dużym mieście jest tr...
oparzenia słoneczne
Mimo powszechnej świadomości...
Urszula Jarosz
Zdrowie naszego uzębienia ma ogromny wpływ na całe n...