Kong dla psa

Kong dla psa – uszczęśliw czworonoga odpowiednią zabawką

Opublikowano: 15 lipca 2021

Każdy kochający właściciel i opiekun psa chce dla niego jak najlepiej. A przygarnięcie psa pod swój dach to bardzo poważne zobowiązanie na długie lata – musisz mieć to na uwadze. Twoim zadaniem przez wiele lat będzie zajmowanie się czworonogiem – istotą od Ciebie zależną. Musisz wtedy pomyśleć o wielu kwestiach – odpowiednim jedzeniu, legowisku, smyczy, obroży czy adresówce. Musisz też zaspokoić naturalne potrzeby psów względem zabawy – a to wbrew pozorom wcale nie jest takie łatwe zadanie.

Do szalonych zabaw potrzeba czasu, ale też odpowiednich zabawek. Daj je psu, zanim zacznie gryźć coś, czego gryźć nie powinien. Dużo zniszczeń powodowanych przez psy w domu związane jest przecież z ich znudzeniem i brakiem stymulacji – znudzony pies sam zacznie szukać sobie rozrywek, a te mogą być naprawdę niszczycielskie dla twoich rzeczy. Dlatego wybierz kong classic, spośród rozmaitych zabawek właśnie taki kong ma szansę dostarczyć psu mnóstwa zabawy.

Czym jest zabawka kong?

Produkty kong to zabawka wykonana najczęściej z kauczuku i innych miękkich, choć wytrzymałych materiałów, które są w stanie wytrzymać nacisk psich szczęk. Zabawka kong ma bardzo charakterystyczny kształt – najczęściej stożka. W środku jest pusty – może być wykonany z naturalnego kauczuku lub gumy termoplastycznej. Klasyczny kong musi być pusty w środku, bo właśnie tam wsadza się rozmaite przekąski. Zabawka nadaje się dla małych psów, ale też dla dużych psów, szczeniąt czy dorosłych psów. Każdy pies może korzystać z tej zabawki, pod warunkiem, że dobierzesz go do potrzeb psa. Jeśli chcesz zakupić kong dla psa, zajrzyj tutaj: https://hubun.pl/269-kong-dla-psa, a z pewnością znajdziesz coś odpowiedniego dla swojego psa.

Kong classic – co tam wsadzić?

Mnóstwo zabawy z kongiem polega na tym, że pies stara się wyciągnąć wsadzone do środka smakołyki – to nakręca go dodatkowo i zachęca do wytężonej zabawy. Żeby z konga nic nie wypadało, najlepiej jest wsadzać tam na zmianę różne przekąski, w tym karmę suchą i mokrą, by stworzyć zbitą, smakowitą masę. Jeśli masz dużego psa, może być ona bardzo zbita, pies będzie kombinował, ma też siły, by sobie poradzić z problemem. W przypadku małych lub bardzo młodych psów, warto zadbać o to, by psiak miał ułatwione zadanie – jeśli nie będzie mógł dostać się do jedzenia, będzie po prostu bardzo mocno sfrustrowany. A do tego nie możesz dopuścić.

Kong dla psa – jak go wybrać?

Wybór tej zabawki ma ogromne znaczenie – to ważne, czy potrzebny ci stosunkowo niewielki kong puppy czy może taki dla dorosłego psa. Dla swojej wygody podczas zabawy sprawdź, czy zabawka ma uchwyt ułatwiający rzucanie i wygodną możliwość wypełnienia przysmakami. Zabawka musi być stworzona specjalnie do potrzeb psa – pamiętaj też o odpowiedniej wielkości. Zabawki dla psów powinny być dopasowane do ich możliwości – bardzo mały psiak nie poradzi sobie z dużym kongiem, a bardzo duży może nie widzieć w małym kongu nic atrakcyjnego dla siebie.

Dlaczego warto wybrać zabawki kong?

To doskonała zabawka dla aktywnych psów, a także psich łakomczuchów i wszystkich czworonogów, którym chcesz dostarczyć zabawy. Wystarczy ją napełnić przysmakami, a pies na pewno będzie żywo zainteresowany zabawką. To zagospodaruje mu czas, pozwoli trenować, stymulować swój umysł i ciało i sprawi, że psiak będzie szczęśliwy. To też pozwoli ci na zabawę z psem i budowanie wspólnej więzi lub na trochę spokoju, jeśli będziesz go bardzo potrzebować.

 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
pies a zdrowie
Niedawno opublikowane badanie przeprowadzone przez z...
Suka o imieniu Liu rasy owczarek niemiecki ma nadzwy...