koszulki fitness

Koszulki fitness: poradnik korzyści

Opublikowano: 23 sierpnia 2019

Regularne ćwiczenia są ważne dla ogólnego stanu zdrowia i samopoczucia. Nie wszyscy jednak wiedzą, że istotne jest również to, co nosimy podczas treningu. Okazuje się, że ubrania, które wybieramy, mogą mieć naprawdę duży wpływ na wydajność.

Dlaczego właściwe dobranie odzieży do treningu jest takie ważne? Dzielimy się pięcioma korzyściami z noszenia odpowiednich koszulek fitness.

1. Oddychające koszulki sposobem na nadmierny pot
Z uwagi na to, że podczas treningów zazwyczaj dużo się pocimy, potrzebne są odpowiednie koszulki, aby czuć się komfortowo przez całą sesję. Posiadanie koszulek z oddychających tkanin, które odprowadzają wilgoć i zapewniają uczucie chłodu i suchości, znacząco wpłyną na nasze samopoczucie. Oprócz zdolności do odprowadzania potu, wysokiej jakości materiały są również świetne z racji tego, że nie sprzyjają rozwojowi bakterii. Mniejszy wzrost potu i bakterii oznacza zminimalizowanie niemiłego zapachu pochodzącego od treningowej koszulki fitness.

2. Cena kontra jakość i trwałość
Nie musimy wydawać dużej ilości pieniędzy, aby zakupić świetne i wytrzymałe ubrania treningowe. Dla osób, które jednak uwielbiają nosić drogie koszulki treningowe, mogą one sprawić, że faktycznie poczujemy się lepiej, co również przełoży się na jakość treningu.  Profesjonalny sprzęt treningowy zazwyczaj jest wyjątkowo trwały, co umożliwia pełne wykorzystywanie go przez długi czas. W porównaniu do tego, co można znaleźć w typowym domu handlowym lub na stojaku z wyprzedaży, odzież sportowa pochodząca od profesjonalnych firm zawsze jest trwalsza.

3. Koszulki ochroną przed warunkami atmosferycznymi
Odzież treningowa może również pomóc chronić nas przed niesprzyjającymi warunkami zewnętrznymi. Jeśli planujemy ćwiczyć na zewnątrz w lecie, gdy jest gorąco, luźne ubrania i oddychające tkaniny są niezwykle ważne. Pomoże to utrzymać ciało w dostatecznym chłodzie, tak, aby się nie przegrzać. Ponadto warto wybrać jaśniejsze kolory, aby dodatkowo nie nagrzewać się bardziej. Trzeba także pamiętać o tym, jak istotną rolę pełni wentylacja w przypadku treningów w trakcie zimniejszych pór roku. Potrzebujemy wtedy większej warstwy ubrań, które nie mogą jednak być zbyt ciepłe, aby nie powodować dyskomfortu i nadmiernego pocenia się.

4. Przede wszystkim komfort
Jedną z głównych zalet noszenia odpowiedniego sprzętu treningowego jest komfort. Najgorsze, co możemy zrobić, to wybrać koszulkę, w której nie czujemy się komfortowo, gdy wchodzimy na siłownię. Z kolei niewłaściwe buty spowodują powstanie odcisków, a spodenki będą ocierać i podrażniać uda.  Wybór artykułów odzieżowych zapewniających wygodę pod względem tkaniny i stylu sprawia, że zmienia się jakość treningu. Czując się pewnie w tym, co mamy na sobie, możemy skierować całą uwagę na ćwiczenia, zamiast skupiać się na uczuciu skrępowania, dyskomfortu. Finalnie rośnie wydajność ćwiczeń i ostatecznie – poziom satysfakcji.

5. Większy zakres ruchu w koszulkach fitness
Spójrzmy prawdzie w oczy – nikt nie wybiera się na bieg w obcisłych dżinsach. Z pewnością nie są oddychające i zdecydowanie nie będą wygodne. Ale to nie wszystko. Nie zapewnią też odpowiedniego zakresu ruchów potrzebnego do wykonania treningu. Problem polega na tym, że nieodpowiednio dobrana odzież, niezależnie czy dotyczy koszulek fitness czy spodni, może powstrzymać nas przed optymalnymi rezultatami.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *