krokomierze

Krokomierze mają dodatkowy plus: więcej chodzimy i biegamy

Opublikowano: 23 marca 2018

Osoby, które nawet przez krótki czas używają krokomierzy, prowadzą bardziej aktywny styl życia nawet trzy do czterech lat później – twierdzą eksperci z University of London.

 

Badacze z St. George’s University of London zaprosili do pierwszego badania 1023 osoby w wieku 45-75 lat. Byli to ludzie, którzy dotychczas prowadzili siedzący tryb życia.

Uczestnicy mieli wziąć udział w 12-tygodniowym programie treningowym opartym na marszu. Połowa z nich podczas treningów miała korzystać z krokomierzy, pozostali – maszerować bez tych urządzeń.

W czasie długofalowej obserwacji okazało się, że osoby, które korzystały z krokomierzy, a dodatkowo otrzymały porady prozdrowotne (w jakiejkolwiek postaci), po trzech latach nadal wykonywały około 600 dodatkowych kroków dziennie oraz spędzały 24-28 dodatkowych minut tygodniowo na umiarkowanej intensywnej aktywności – pisze Rynek Zdrowia, cytując PAP.

 

Krokomierze mogą poprawiać poziom aktywności fizycznej w populacji w krótkim okresie, ale długoterminowe korzyści zdrowotne wynikające ze stosowania tego typu urządzeń nie były znane.

Krokomierz, inaczej pedometr, to proste, elektroniczne urządzenie służące do liczenia kroków. W klasycznych krokomierzach obliczanie oparte jest na wahadle, które rejestruje ruchy bioder. Krokomierze dostępne są również w formie aplikacji na telefon z funkcją liczenia kroków.

Więcej: www.rynekzdrowia.pl

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Choć przyjęło się, że idealnie jest pokonywać 10 tys...
ilość kroków
Eksperci szacują, że każdego roku co najmniej 5,3 ml...