Smartfony będziemy ładować laserem?

laser ładowanie

Inżynierowie z University of Washington zaprezentowali metodę bezprzewodowego ładowania smartfona za pomocą lasera. Promień lasera jest niewidoczny dla oka i ładuje telefon równie szybko, jak standardowe ładowarki z kablem USB.

Laser pracuje w bliskiej podczerwieni. Obok niego umieszczono dodatkowy laser, który emituje „promienie ochronne” o małej mocy. Ich zadaniem jest odbijanie się od specjalnej warstwy na telefonie i powrót do czujnika przy laserach. Jeśli na drodze „promieni ochronnych” znajdzie się jakiś obiekt, dochodzi do natychmiastowego wyłączenia lasera ładującego telefon.

Laser jest w stanie dostarczyć 2 waty mocy z odległości do 4,3 metra na powierzchnię 100 cm2. Możliwe jest zwiększenie mocy tak, by ładowanie mogło odbywać się z odległości 12 metrów – pisze kopalniawiedzy.pl. Promień lasera jest kierowany na smartfon, gdy zaczyna on wydawać specjalny dźwięk. Wtedy system wie, że urządzenie ma zostać naładowane i zostało położone na zdefiniowanej wcześniej powierzchni, np. na biurku.

Więcej: www.kopalniawiedzy.pl