laser ładowanie

Smartfony będziemy ładować laserem?

Opublikowano: 27 lutego 2018

Inżynierowie z University of Washington zaprezentowali metodę bezprzewodowego ładowania smartfona za pomocą lasera. Promień lasera jest niewidoczny dla oka i ładuje telefon równie szybko, jak standardowe ładowarki z kablem USB.

Laser pracuje w bliskiej podczerwieni. Obok niego umieszczono dodatkowy laser, który emituje “promienie ochronne” o małej mocy. Ich zadaniem jest odbijanie się od specjalnej warstwy na telefonie i powrót do czujnika przy laserach. Jeśli na drodze “promieni ochronnych” znajdzie się jakiś obiekt, dochodzi do natychmiastowego wyłączenia lasera ładującego telefon.

Laser jest w stanie dostarczyć 2 waty mocy z odległości do 4,3 metra na powierzchnię 100 cm2. Możliwe jest zwiększenie mocy tak, by ładowanie mogło odbywać się z odległości 12 metrów – pisze kopalniawiedzy.pl. Promień lasera jest kierowany na smartfon, gdy zaczyna on wydawać specjalny dźwięk. Wtedy system wie, że urządzenie ma zostać naładowane i zostało położone na zdefiniowanej wcześniej powierzchni, np. na biurku.

Więcej: www.kopalniawiedzy.pl

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Nowe artykuły
Intensywny tryb życia, pośpiech i różnorodność miejsc, w jak...
Wstęp do tematu leczenia depresji i zaburzeń lękowych oraz w...
Rozważając implanty zębowe, pamiętaj, że to nie tylko koszto...