Łukasz Kubot

● Wimbledon 2017: Łukasz Kubot zagra o finał debla

Opublikowano: 12 lipca 2017

Polak Łukasz Kubot i brazylijski tenisista Marcelo Melo awansowali do półfinału gry podwójnej w wielkoszlemowym Wimbledonie. W środę (12 lipca) wygrali z brytyjskimi braćmi Kenem i Nealem Skupskimi 7:6 (13-11), 6:4, 6:4.

O finał zagrają z turniejową “jedynką”. Środowy mecz trwał dwie godziny i 11 minut. Kluczowa dla losów spotkania była pierwsza partia, w której Polak i Brazylijczyk obronili trzy piłki setowe – pisze tvn24.pl. Później sami wygrali po dramatycznej walce 13-11. W kolejnych setach szybko dokonywali przełamań, bardzo dobrze serwowali i w końcu sięgnęli po zwycięstwo.

Kubot i Melo są rozstawieni w turnieju z numerem czwartym i wymienia się ich w gronie faworytów londyńskiej imprezy. W tym sezonie nadal są niepokonani na trawie.

W czwartkowym półfinale (13 lipca) spotkają się z rozstawioną z jedynką parą fińsko-australijską: Henri Kontinen i John Pers.

35-letni Łukasz Kubot to triumfator Australian Open 2014 w grze podwójnej, zwycięzca szesnastu turniejów deblowych ATP World Tour oraz finalista dwóch turniejów singlowych ATP World Tour i jedenastu turniejów deblowych ATP World Tour. Reprezentant Polski w Pucharze Davisa od 2001.

To także pierwszy polski tenisista od czasów Wojciecha Fibaka, który osiągnął pierwszą 100. rankingu tenisistów, a następnie pierwszą 50. rankingu. Mieszka w Lubinie, a jego baza treningowa znajduje się w Pradze.