● Mara Carfagna: najpiękniejsza polityk na świecie?

Mara Carfagna

Mara Carfagna, ur. w 1975 r., to włoska polityk, była minister ds. równego statusu. Z wykształcenia prawniczka, trafiła niegdyś do finału konkursu Miss Italia. Przez dzienniki: włoski „Il Giornale” i niemiecki „Bild” została ogłoszona najpiękniejszą minister na świecie.

Maria Rosaria (Mara) Carfagna (ur. 18 grudnia 1975 w Salerno) od 2008 do 2011 r. pełniła funkcję minister ds. równego statusu.

Ukończyła w Salerno liceum im. Giovanniego da Procida, w międzyczasie uczyła się dodatkowo aktorstwa i gry na fortepianie. W 1997 r. zgłosiła się do konkursu piękności Miss Włoch, w którym zajęła szóste miejsce. W 2001 r. obroniła z wyróżnieniem pracę magisterską pt. Prawo do informacji a system radiowo-telewizyjny na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Salerno.

Później zaczęła pracę prezenterki w stacji telewizyjnej należącej do koncernu Mediaset, Silvia Berlusconiego. Współprowadziła programy „La Domenica nel Villaggio” (w latach 2002-2006) oraz „Piazza Grande” (w 2006). W 2004 została koordynatorką ruchu kobiecego przy Forza Italia w regionie Kampania.

Mara Carpagna

W 2006, 2008 i 2013 uzyskiwała mandat posłanki do Izby Deputowanych XV, XVI i XVII kadencji z ramienia FI i Ludu Wolności. Od pierwszych dni swej obecności w parlamencie ubierała się bardzo skromnie. „Uroda jest atutem, ale nie w tym środowisku” – zwykła mawiać.

Przez dzienniki: włoski „Il Giornale” i niemiecki „Bild” została ogłoszona najpiękniejszą minister na świecie. W 2014 r. amerykański magazyn ” Sportrichlist ” umieścił ją na pierwszym miejscu w pierwszej dziesiątce najbardziej fascynujących polityków na świecie. Swego czasu prasę obiegł słynny żart Berlusconiego, który powiedział do Mary Carfagny, że gdyby nie był żonaty, ożeniłby się z nią.

Mara Carfagna

Była także fotomodelką i pozowała topless, m.in. dla włoskiej edycji magazynu dla mężczyzn „Maxim”. Obecnie jest rzecznikiem parlamentarnego klubu partii Forza Italia we włoskiej Izbie Deputowanych.

Fot. tytułowe: www.fb.com/CarfagnaMara