materac

Materace w Jastrzębiu Zdroju – jak dobrać twardość i rodzaj?

Opublikowano: 16 kwietnia 2021

Czy wiesz, że większość Polaków śpi na materacu, który nie odpowiada ich potrzebom? Dowiedz się, jak dobrać twardość materaca dla siebie i jakie wypełnienie wybrać, aby cieszyć się dobrym snem (i zdrowiem)!

Twardość materaca – miękki, znaczy lepszy?

Jednym z najczęściej powtarzanych mitów na temat materaców jest to, że im bardziej miękkie podłoże do spania, tym lepiej. Tymczasem, zdaniem fizjoterapeutów, zbyt miękki materac jest jedną z typowych przyczyn powstawania problemów zdrowotnych z kręgosłupem. Miękki, odkształcający się materac powoduje, że gdy na nim leżymy, nasze ciało przyjmuje niefizjologiczną pozycję, co skutkuje bólami, drętwieniem, a nawet niedokrwieniem kończyn.

Dobrej jakości materac powinien mieć twardość dobraną do konkretnego użytkownika. Tylko wtedy będzie w stanie wspierać jego ciało na całej długości tak, jak robią to materace renomowanych marek np. Hilding.

Jak oznaczana jest twardość materaca?

Twardość materaca oznaczana jest parametrem H. Dla większości ludzi polecane są materace H2 lub H3. H1 to bardzo miękkie podłoża, które sprawdzają się w zasadzie jedynie w przypadku noworodków i niemowlaków. Z kolei H4 to twarde, dające wrażenie mocnego sprężynowania materace. Generalna zasada głosi, że im cięższy człowiek, tym bardziej twarde powinien mieć podłoże. Zatem dla osób do 70 kg wagi, materace H2-H3 okażą się najlepszym wyborem. Twarde materace H4 polecane są osobom tęższym oraz tym, które cierpią z powodu szczególnie dotkliwych bólów kręgosłupa. W tym przypadku jednak zawsze warto skonsultować się z lekarzem lub fizjoterapeutą.

Należy wiedzieć, że niektóre materace mogą mieć zróżnicowaną twardość – przykładowo Hilding Flamenco może być wykorzystywany obustronnie, a każda ze stron charakteryzuje się innym rodzajem sprężystości.

Interesują Cię wysokiej jakości materace? Jastrzębie Zdrój ma sklep warty Twojej uwagi!

Czy wypełnienie ma wpływ na twardość materaca?

Odpowiedź na to pytanie jest dość złożona. Generalnie materace dzielimy na pianowe i sprężynowe. To, w jaki sposób oceniamy ich użytkowanie zależne jest od naszych indywidualnych preferencji. Niektórzy uważają, że materace H3 sprężynowe są w odczuciu bardziej “twarde” niż  tak samo oznaczone pianowe – wynika to z innego rodzaju reagowania podłoża. Warto jednak wiedzieć, że obecnie wszystkie materace wysokiej jakości wyposażone są w blaty pianowe – również te sprężynowe.

Zastosowana w kieszeniowym Hilding Step pianka Flexifoam zwiększa jego elastyczność i doskonale podpiera ciało. W Hilding Fandango oprócz wspomnianej Flexifoam zastosowano wkład kokosowy i filcowy, dzięki czemu osiągnięto efekt wyjątkowo zwartej struktury idealnie sprężynującej nawet pod dużym ciężarem.

materac

Materace dla par – jak rozwiązać problem innych potrzeb?

Częstym wyzwaniem dla par, w których występuje duża różnica wagi, jest dobór wygodnego dla obojga partnerów materaca. Tymczasem wysokiej jakości podłoża do spania Hilding, szczególnie te z kolekcji medycznej, odpowiadają na nawet bardzo zróżnicowane potrzeby. Dobrym przykładem jest materac Hilding Zorba lub Hilding Electro – oba są idealne dla par i spełnią oczekiwania obojga. Ze względu na zastosowane w nich rozwiązania, takie jak wysokiej klasy sprężyny kieszeniowe oraz piany o wysokiej gęstości, wspierają kręgosłup niezależnie od ciężaru śpiącego. 7-strefowy system profilowania zapewnia zróżnicowaną twardość dla poszczególnych części ciała.

Najlepszej jakości materace – Inowrocław zaprasza na zakupy!

Tagi: , ,

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
jazda na rowerze
Jazda na rowerze to jedna z najbardziej dostępnych i popular...
dbanie o zdrowie
Dbanie o zdrowie jest kluczowe dla długiego i szczęśliwego ż...
zdrowy styl życia
Czy prowadzenie zdrowego stylu życia w dużym mieście jest tr...
oparzenia słoneczne
Mimo powszechnej świadomości...
Urszula Jarosz
Zdrowie naszego uzębienia ma ogromny wpływ na całe n...