Mike Tyson

Mike Tyson zakłada plantację marihuany. Ma mieć osiem hektarów

Opublikowano: 3 stycznia 2018

Były bokserski mistrz świata w wadze ciężkiej Mike Tyson kupił 40-akrowe (ok. 16-hektarowe) ranczo w Kalifornii i zamierza legalnie uprawiać marihuanę. Otworzy też szkołę uprawy i laboratorium.

Na plantację marihuany Tyson chce przeznaczyć połowę działki, czyli 20 akrów (ok. 8 hektarów).  W “Tyson Ranch” ma być szkoła uprawy dla hodowców oraz laboratorium, które pomoże w rozwoju zastosowań medycznych marihuany. Tyson ma poparcie Jennifer Wood, burmistrza California City, która cieszy się, że powstaną dodatkowe miejsca pracy.

W Kalifornii marihuana medyczna, a od niedawna także rekreacyjna, jest legalna oraz dostępna dla każdego, kto skończył 21 lat.

Tyson od dawna jest zwolennikiem marihuany, stosowanej tak do rekreacyjnych, jak i medycznych celów. To właśnie z powodu obecności w jego organizmie popularnej “maryśki” walka pomiędzy nim a Andrzejem Gołotą, do której doszło w 2000 roku, została uznana za nieodbytą.

Michael Gerard „Mike” Tyson, znany także jako Malik Abdul Aziz, urodził się 30 czerwca 1966 na Brooklynie w Nowym Jorku). To amerykański bokser, w latach 1986-90 i 1996 był niekwestionowanym mistrzem świata wagi ciężkiej. To także jeden z najbardziej brutalnie walczących bokserów, znany też jako Iron Mike (Żelazny Mike). Zasłynął z nokautującego ciosu; to także najmłodszy mistrz świata wagi ciężkiej w historii boksu zawodowego (20 lat, 4 miesiące i 22 dni).

W lipcu 1991 roku został oskarżony o gwałt na 18-letniej Desiree Washington, a w listopadzie 1992 skazany na sześć lat więzienia. Bokser podczas wywiadu w 2014 roku wyznał, że w wieku 7 lat sam padł ofiarą gwałtu. Wyszedł na wolność po trzech latach (1992-95) za dobre sprawowanie.

W 1995 wrócił na ring, odzyskał część pasów wagi ciężkiej, po czym stracił je w walce z Evanderem Holyfieldem w roku 1996. Ich rewanż w 1997 r. zakończył się dyskwalifikacją Tysona za odgryzienie części ucha. W 2002 r. walczył ponownie o mistrzostwo, przegrywając przez nokaut z Lennoxem Lewisem.

Tyson skończył z boksowaniem w roku 2005, po dwóch kolejnych walkach przegranych przez nokaut (Danny Williams i Kevin McBride). Mimo otrzymania ponad 30 mln dolarów za kilka walk i 400 mln dolarów w ciągu swojej kariery, w 2003 r. Tyson zbankrutował.

Fot. Eduardo Merille/Flickr.com (CC BY-SA 2.0)

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
marihuana a psychoza
Najnowsze badania opublikowane właśnie w prestiżowym...
minister zdrowia marihuana
Raz w życiu próbowałem (marihuany - red.), fatalnie...
bieganie
Bieganie - szczególnie długodystansowe - daje po wys...
Palenie marihuany może zwiększać ryzyko rozwoju cukr...
Nowe artykuły
Intensywny tryb życia, pośpiech i różnorodność miejsc, w jak...
Wstęp do tematu leczenia depresji i zaburzeń lękowych oraz w...
Rozważając implanty zębowe, pamiętaj, że to nie tylko koszto...