hulajnoga

Moda na hulajnogi – Test hulajnogi elektrycznej Spokey MOBIUS

Opublikowano: 15 kwietnia 2021

Hulajnoga elektryczna Spokey MOBIUS to niedrogie urządzenie hybrydowe, pozwalające zarówno na relaksacyjną jazdę bez wysiłku, jak i na prawdziwie sportowe przeżycie

Na ulicach pojawia się coraz więcej hulajnóg. Są to pojazdy należące zarówno do osób prywatnych, jak i miejskich wypożyczalni. Hulajnogi coraz powszechniej podbijają serca dorosłych, a nie tylko dzieci i młodzieży. Ich rosnąca popularność wpłynęła na rynek, czego wynikiem jest produkcja coraz nowszych modeli. Wielu miłośników hulajnóg, pragnących dokonać zakupu swojego wymarzonego pojazdu, staje przed trudnym wyborem, zastanawiając się, czy wybrać urządzenie mechaniczne, czy elektryczne. Oczywiście można by podjąć decyzję o zakupie dwóch hulajnóg, ale czy na pewno warto, gdy na rynku obecna jest wersja hybrydowa?

Przyjemność jazdy na hulajnodze hybrydowej Spokey MOBIUS

W hulajnodze hybrydowej Spokey MOBIUS zastosowano nowoczesną technologię napędową w postaci bezszczotkowego silnika o mocy 250 W. W efekcie można się cieszyć bardzo satysfakcjonującym przyspieszeniem, zwłaszcza w połączeniu z lekką i aluminiową konstrukcją ramy. Taka moc pozwala również utrzymać stabilną prędkość. Ponadto silnik jest właściwie bezgłośny, dzięki czemu podczas jazdy można wsłuchać się w odgłosy natury lub muzyki w słuchawkach, bez uczucia nieprzyjemnego rozproszenia warkotem silnika.

Średnica kół − 20,32 cm (8”) − pozwala na komfortową jazdę po zróżnicowanej nawierzchni, a jednocześnie zapewnia bezpieczeństwo. Na komfort jazdy wpływają także gumowe koła, które gwarantują odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Napęd i hamowanie nożne pozwalają uzyskać pełną kontrolę nad pojazdem i ułatwiają niedoświadczonym użytkownikom korzystanie z urządzenia o elektrycznym napędzie. Napęd nożny jest również niezwykle przydatny na podjazdach − pozwala bowiem na oszczędzanie baterii.

Konstrukcja hulajnogi hybrydowej

Olbrzymią zaletą modelu Spokey MOBIUS jest możliwość dostosowania wysokości kierownicy. Zakres jej wysokości wynosi od 80 do 103 cm. Dzięki temu urządzenie służy zarówno starszym, jak i młodszym użytkownikom – bez problemu może być współdzielone przez rodzeństwo w różnym wieku, a także rodziców. Również maksymalna dopuszczalna masa użytkownika pozwala korzystać z hulajnogi dorosłym, którzy chcieliby poczuć trochę prędkości podczas odprężającej wiosennej przejażdżki.

Waga hulajnogi, której rama wykonana jest z aluminium, wynosi jedynie 8 kg. W stosunku do modeli konkurencyjnych, których ciężar zaczyna się od 10−12 kg, to duża zaleta. Lekkość konstrukcji sprawia, że można ją z umiarkowanym wysiłkiem wnieść po stopniach na klatce schodowej lub w przejściu podziemnym. Co więcej, hulajnogę Spokey MOBIUS z łatwością złożymy, dzięki czemu bardzo szybko jesteśmy w stanie zapakować ją do windy, samochodu albo autobusu, gdzie nie zajmie dużo miejsca. Jej składana konstrukcja pozwoli również na bezproblemowe przechowywanie na czas zimy, choćby w szafie.

Hulajnoga została wykonanazgodnie ze standardem uniwersalnej, międzynarodowej klasy szczelności IPX4. Stopień ten oznacza ochronę przed zachlapaniem oraz spryskaniem wodą o natężeniu nawet 10 litrów na minutę. W efekcie jazda jest bezpieczna nawet w trakcie silnej ulewy. Nie należy obawiać się również wilgoci podłoża.

Bateria hulajnogi hybrydowej Spokey MOBIUS

Bateria modelu Spokey MOBIUS pozwala na przejażdżki do ok. 15 km. W praktyce oznacza to, że można dojechać na hulajnodze do miejsca oddalonego około 7,5 km od miejsca startu, a następnie wrócić tą samą drogą.

Olbrzymią zaletą modelu jest czas ładowania baterii, który wynosi zaledwie od 2 do 3 godzin. Gdy spontanicznie zrodzi się pomysł przejażdżki, nic nie stoi na przeszkodzie, bo nie musimy długo czekać  na gotowość sprzętu. Bez problemu doładujemy baterię nawet podczas wizyty u przyjaciół lub rodziny na kawie i ciastku, by po spotkaniu ruszyć w dalszą, 15-kilometrową podróż.

hulajnoga

Specyfikacja hulajnogi spokey MOBIUS:

 • maksymalny ciężar ciała użytkownika: 100 kg
 • moc silnika: 250 W
 • hamulec nożny
 • pojemność baterii: 2,6 Ah
 • rodzaj akumulatora: litowy
 • czas ładowania baterii 2-3 godziny
 • poziom baterii w podłodze
 • maksymalny zasięg: 15 km
 • maksymalna prędkość: 18 km/h
 • materiał ramy: aluminium
 • koła gumowe, pełne, rozmiar: 8”/20,32 cm
 • maksymalne wymiary: 96 cm x 36 cm x 103 cm
 • regulacja wysokości kierownicy od 80 do 103 cm
 • waga hulajnogi: 8 kg

Niektóre z tych parametrów, takie jak maksymalny zasięg oraz prędkość osiągana przez hulajnogę, są zależne od czynników zewnętrznych, m.in. prędkości wiatru, masy użytkownika, stopnia naładowania baterii, rodzaju nawierzchni drogi, a także wybranej przez użytkownika techniki jazdy.

Wybierając hulajnogę hybrydową, możesz uprawiać sport i spalać kalorie lub odprężać się w plenerze i cieszyć się wiatrem targającym włosy podczas przejażdżek wspomaganych silnikiem elektrycznym. Nie zwlekaj − duże prędkości czekają po jednym odepchnięciu się!

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
jazda na rowerze
Jazda na rowerze to jedna z najbardziej dostępnych i popular...
rower MTB
Decyzja o zakupie pierwszego roweru MTB może być znaczącym k...
dbanie o zdrowie
Dbanie o zdrowie jest kluczowe dla długiego i szczęśliwego ż...
zdrowy styl życia
Czy prowadzenie zdrowego stylu życia w dużym mieście jest tr...
rower do jazdy po piasku
Wybór roweru dla 40-latka do jazdy po piasku nie róż...