motocykliści buspasy

Motocykliści na buspasy? W Warszawie jest zgoda, ale…

Opublikowano: 29 kwietnia 2018

Motocykliści będą mogli jeździć buspasami w Warszawie. Ale tylko dwoma, poza tym to an razie eksperyment, który potrwa przez dwa sezony – do jesieni 2019 r. 

Motocykliści dostali warunkową zgodę na przejazd buspasami wzdłuż Trasy Łazienkowskiej i ul. Radzymińskiej w Warszawie. To dwa najdłuższe korytarze transportowe stolicy, którymi autobusy, taksówki i pojazdy przewożące osoby niepełnosprawne mogą omijać korki.

Od początku maja br. dołączą do nich motocykliści. Buspasami pojadą wzdłuż Trasy Łazienkowskiej – między Alejami Jerozolimskimi na Ochocie a skrzyżowaniem al. Stanów Zjednoczonych i Ostrobramskiej na Przyczółku Grochowskim – oraz jednokierunkowo wzdłuż Radzymińskiej – od ul. Krynoliny na Zaciszu do al. „Solidarności” przy ul. Rzeszotarskiej przed pl. Wileńskim. Na jezdni i znakach wyznaczających buspasy zostanie dopisane słowo „motocykle”.

Wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska tłumaczy w Gazecie Wyborczej, że magistrat będzie eksperyment “monitorować i analizować kolejne ulice”.

Urzędników do pozytywnej decyzji przekonały obserwacje ekspertów Politechniki Warszawskiej, którzy uznali, że motocykliści i tak wjeżdżają na buspasy mimo zakazu, a co więcej, nie powoduje to zakłóceń w komunikacji miejskiej ani nie pogarsza bezpieczeństwa.

Więcej: www.wyborcza.pl
Fot.: Paul Sableman/Flickr.com (CC BY 2.0)

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *