Najlepsze olejki do brody na każdą kieszeń

olejki do brody

Jesteś posiadaczem brody. Chcesz, aby była zdrowa; aby prezentowała się przyzwoicie. To zrozumiałe. Niektóre olejki do brody jednak nie są w stanie spełnić takich oczekiwań. W naszym artykule opowiemy ci, jakich preparatów naprawdę warto szukać i czego powinieneś się po nich spodziewać.

Olej jojoba do codziennej pielęgnacji brody

Simondsja kalifornijska to krzew, który rośnie dziko w Ameryce Północnej. Owoce są podobne do żołędzi. Pozyskuje się z nich nasiona, z których powstają później naturalne olejki. Owe nasiona składają się w 50% z wosku i to on właśnie wyróżnia preparaty pielęgnacyjne jojoba.

Naprawdę wysokiej jakości olejki do brody powinny zawierać w sobie ester woskowy. Chodzi nie tyle o konsystencję, co dobroczynny skład chemiczny. Olejek do brody jojoba zawiera kwas eikozenowy, nasycone i nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminy (E, A, F i witaminy z grupy B) oraz fitosterole. Te ostatnie posiadają skuteczne właściwości przeciwzapalne. Pomagają też zapobiec przykrym stanom grzybicznym, na które narażona jest skóra twarzy pod brodą, zwłaszcza gdy jest długa i gęsta.

Olejek z zawartością wosku jojoba poprawia też samą strukturę włosa i zapobiega łamliwości. To dlatego, że ta substancja w odpowiedni sposób natłuszcza brodę oraz pobudza cebulki do działania. Warto zainteresować się takimi produktami, kiedy zauważysz, że twoja broda robi się coraz bardziej rzadka… i po prostu brzydka. Zaczyna wyglądać niechlujnie. Czasami stosowanie olejków jojoba wystarczy, aby przywrócić jej naturalny blask i żywotność.

Czy olej konopny jest legalny?

Oczywiście, że tak. Powinieneś pamiętać, że rośliny konopne to dużo więcej niż substancje psychoaktywne marihuany. Tak naprawdę olejek do brody z konopi był już znany w starożytności, podobnie zresztą jak większość preparatów kosmetycznych wytwarzanych z tej rośliny.

Jeśli chodzi o olejki do brody z wykorzystaniem konopi, są one idealnym rozwiązaniem do regularnej, codziennej pielęgnacji. Zawiera masę aktywnych biologicznie substancji, które stymulują wzrost włosów. Mają do tego właściwości antyoksydacyjne, antyseptyczne oraz fotoprotekcyjne. Ta kombinacja pozwoli twojej brodzie rosnąć w zdrowiu przez wiele lat.

Istotne jest również połączenie konopi z innymi olejami, jak chociażby te wytwarzane ze słodkich migdałów czy pestek winogron. 100% naturalne składniki zmieszane ze sobą w odpowiednich proporcjach nie tylko poprawiają jakość włosów i jędrność skóry twarzy. Przyjemny zapach olejku jest w końcu równie ważny, więc zawsze staraj się zwracać uwagę na kompozycję, aby zakup olejku był dla ciebie jak najbardziej satysfakcjonujący.

Jakość olejka do brody

Najlepszy olejek do brody to nie tyle piękny zapach i właściwości pielęgnacyjne, co również pełna zgoda z Matką Naturą. Unikaj produktów, które zawierają jakieś syntetyki. Staraj się dobierać olejki do brody pod kątem naturalnego pochodzenia składników oraz ekologicznego sposobu ich wytwarzania. Dobrym, a nawet fantastycznym pomysłem jest zapoznanie się z produktami mniejszych, trochę undergroundowych firm, które specjalizują się w pielęgnacji brody. Wielkie taśmy produkcyjne nigdy nie dadzą takiej jakości, co zespół zaangażowanych pasjonatów.

Czy do krótkiej brody olejek też się nadaje?

No pewnie 🙂

Krótkie brody wymagają uwagi tak samo jak te dłuższe. Aplikacja olejków przebiega jednak inaczej i siłą rzeczy konkretni brodacze zużywają większą ilość preparatu. Poza tym posiadacze krótkich bród powinni wybierać produkty, których skład ma duży wpływ na zdrowie skóry. Chodzi o to, że znaczna część olejku nie zostanie wchłonięta przez włosy brody, więc będzie mogła zadbać o skórę twarzy. W ten sposób unikniesz łuszczenia i swędzenia pod zarostem, a twoja krótka broda stanie się bardziej miękka, więc i drapania najbliższych przestanie być problemem.

Środek przeciw wypadaniu włosów brody

Olejki do brody mogą poprawić sytuację, jeśli zauważyłeś intensywne wypadanie włosów swojej brody. Pamiętaj jednak o tym, aby najpierw dokładnie wybadać, gdzie leży problem. Chodzi głównie o alergeny. Jest możliwe, że twoja skóra reaguje negatywnie na syntetyczne związki chemiczne zawarte w dotychczasowych kosmetykach.

Dlatego należy kupić olejek do brody, który zawiera przede wszystkim 100% naturalne witaminy E, B i masło shea, słynące przecież z właściwości zdrowotnych. Nie zapominaj o bioflawonoidach i antyoksydantach, które również nie mogą być wyrobem syntetycznym, bo to właśnie syntetyki mogą być odpowiedzialne za wypadanie włosów brody. Jeśli zaś przerzut na olejki naturalne nie pomaga, sprawa ma zapewne dużo głębsze źródła i wtedy trzeba udać się do specjalisty.

Olejki do brody na prezent

Dobry olejek do brody, pochodzący od wyspecjalizowanego producenta, to zaprawdę idealny prezent dla brodacza. Prawdą jest, że miłośnicy męskiego zarostu bardzo lubią swoje brody i chcą im zapewnić jak najlepszą pielęgnację. Wyjątkowy olejek do brody o wytwornych zapachach i precyzyjnym, w pełni naturalnym składzie chemicznym to gwarancja udanego prezentu, który w dodatku nie musi wiele kosztować.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.