nietrzymanie moczu

Najlepsze produkty na nietrzymanie moczu z apteki

Opublikowano: 22 lutego 2022

Z problemem nietrzymania moczu boryka się duża część społeczeństwa. Chociaż dotyka on wiele osób, to wciąż bywa krępujący i nie każdy wie jak sobie z nim radzić.

Nietrzymanie moczu może być przyczyną różnych dolegliwości i dotykać osoby w różnym wieku. Najczęściej spotyka się wysiłkowe, mieszane oraz naglące nietrzymanie moczu. W celu ustalenia konkretnej przyczyny oraz stopnia nasilenia choroby należy skonsultować się z lekarzem.

Niekontrolowane, wysiłkowe wydalanie moczu, dotyka wiele kobiet po porodach oraz w okresie po menopauzie. Bardzo często występuje też u mężczyzn, którzy mają problemy z prostatą oraz u osób z ograniczoną mobilnością np. ciężko chorych, leżących. Każdy przypadek wymaga leczenia lub fizjoterapii oraz konsultacji z lekarzem. Można jednak zmniejszyć dyskomfort i zastosować produkty, które w dużym stopniu ułatwiają utrzymanie higieny i codzienne funkcjonowanie.

Najlepsze produkty na nietrzymanie moczu z apteki

Apteki oferują duży wybór środków, które skutecznie poprawiają komfort życia osób z problemem nietrzymania moczu. Bardzo popularnymi producentami tego typu środków jest Tena oraz Seni. Obie marki oferują wkładki, pieluchomajtki, majtki chłonne oraz kosmetyki ułatwiające zachowanie odpowiedniej higieny. Tena lady to linia oferowana dla kobiet, która oferuje między innymi dyskretne wkładki o różnej wielkości i stopniu chłonności. Można je nabyć w internetowej aptece Apteka dla pacjenta. Dzięki nim można w pełni komfortowo podróżować i spędzać aktywnie czas, bez obaw o zabrudzenie bielizny i nieprzyjemny zapach. Bielizna na nietrzymanie moczu skutecznie pomoże w nawet zaawansowanych przypadkach i wykazuje się bardzo dużą chłonnością. Tena man jest linią dedykowaną dla mężczyzn i oferuje wkładki oraz różnego rodzaju pieluchomajtki i majtki chłonne. Ich wybór zależy od stopnia nasilenia nietrzymania moczu oraz tego, czy pacjent jest leżący, czy nie ma problemów z poruszaniem.

Nowoczesne środki na nietrzymanie moczu mogą być wyjątkowo dyskretne i przypominać klasyczną bieliznę, jednocześnie zachowując wyjątkowo chłonne właściwości.

Nietrzymanie moczu, a zachowanie odpowiedniej higieny

Problem nietrzymania moczu wymaga zwrócenia szczególnej uwagi na odpowiednią higienę. Ponieważ jej utrzymanie jest dużo trudniejsze niż u zdrowych osób, warto skorzystać ze środków, które działają odkażająco i niwelują przykry zapach. Skóra narażona na częsty kontakt z moczem jest skłonna do podrażnień, a drogi moczowe na stany zapalne. Żeby uniknąć powikłań, należy zadbać o codzienną higienę oraz stosować przeznaczone w tym celu preparaty. Pianka seni ma właściwości myjące i jednocześnie dba o właściwą pielęgnację skóry. Nie wymaga stosowania wody, co znacznie ułatwia dbanie o higienę u osób z problemami poruszania się. Pielęgnacja osób starszych oraz niepełnosprawnych powinna polegać na szczególnie intensywnym dbaniu o skórę, oraz jej systematyczne nawilżanie i łagodzenie podrażnień. Można również wspomóc się nawilżanymi chusteczkami, przeznaczonymi do pielęgnacji skóry narażonej na podrażnienia i dzięki nim właściwie zadbać o czystość miejsc intymnych chorego.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Asertin
Wstęp do tematu leczenia depresji i zaburzeń lękowych oraz w...
Implant zęba
Rozważając implanty zębowe, pamiętaj, że to nie tylko koszto...
Kordiceps Fohow, znany również jako "caterpillar fungus", to...
Dietetyk
W świecie, gdzie codziennie jesteśmy bombardowani informacja...
stomatologia
Wszystkie stosowane we współczesnej protetyce implanty zębow...