markowe rowery

Najpopularniejsze markowe rowery – co kupujemy najczęściej i dlaczego?

Opublikowano: 29 października 2020

Sport to zdrowie – to wpaja się nam już od najmłodszych lat. Kultywowanie zdrowego trybu życia wymaga jednak posiadania odpowiednich narzędzi. Najpopularniejszym urządzeniem sportowym, które posiada prawie każdy jest rower.

Markowe rowery dostępne na stronie https://allegro.pl/strefa/markowe-rowery zachwalane są przez miłośników sportu, nie tylko przez wzgląd na wysoką skuteczność treningową. Jednoślad umożliwia bowiem beztroskie zwiedzanie okolic swojego miejsca zamieszkania i jest stosunkowo szybkim środkiem komunikacyjnym.

Na rynku jednak mamy tak szeroki wybór, że podjęcie decyzji okazuje się wyjątkowo trudne. Bardzo często nawet parametry techniczne poszczególnych modeli bywają identyczne – na jakiej podstawie powinniśmy podjąć wtedy decyzję?

W celu ułatwienia tej decyzji, przyjrzyjmy się z bliska kilku najczęściej kupowanym modelom markowych rowerów. Spróbujemy przy okazji odpowiedzieć na pytanie – dlaczego przy tak wielkich możliwościach wyboru to właśnie te jednoślady kupowane są najczęściej?

Goetze Style 28 – uosobienie kobiecości

Podstawowym kryterium, pod względem którego możemy dzielić najpopularniejsze markowe rowery, jest użytkownik. Tak więc wybierać możemy spośród rowerów damskich, męskich i dziecięcych. Jednoślad Goetze Style 28 należy do tej pierwszej kategorii.

Można się domyślać, że głównym elementem, który decyduje o popularności tego roweru jest wyjątkowy, subtelny wygląd i pastelowe kolory, nadające maszynie niecodziennego uroku. Rower marki Goetze nie odbiega jednak od standardów również pod względem technicznym. Jego użytkownicy za największą zaletę uznają wygodę i niezawodność. Jedynym realnym mankamentem może być w jego przypadku stosunkowo duży ciężar, ponieważ stalowa rama – choć mocniejsza – dodaje rowerowi kilka dodatkowych kilogramów.

Goetze Gemini 28 – prostota i niezawodność

Mało skomplikowana konstrukcja i niezawodny mechanizm są tym, co w największym stopniu wpływa na jakość roweru – z tym punktem zgodzi się pewnie większość mężczyzn. Idealne połączenie tych dwóch możemy zaobserwować w oryginalnym rowerze trekkingowym Gemini 28 – który również wyszedł ze stajni wspomnianej wcześniej firmy Goetze.

Niebywałą zaletą jednośladu jest kompletny zestaw akcesoriów, który wliczony został w jego cenę. Dzięki temu już od momentu dostarczenia przesyłki rower jest w pełni gotowy do jazdy. Na przejażdżkę możemy się z kolei wybrać nie tylko po mieście. Dzięki wysokiej jakości błotnikom i uniwersalnym oponom będziemy się równie pewnie czuć podczas terenowej eskapady. Komfortowa pozycja, amortyzatory i stabilna konstrukcja maszyny pozwalają czerpać pełnię satysfakcji z jazdy – bez względu na warunki terenowe czy pogodowe.

Goetze Eco – klasyka w nowoczesnym wydaniu

Nie będzie to prawdopodobnie zaskoczeniem, ale za kolejnego faworyta tego artykułu również odpowiedzialna jest marka Goetze. Będzie to już druga damka w tym zestawieniu – obiecujemy jednak, że na tym koniec.

Oryginalny damski rower Goetze Eco jest jednak maszyną, o której musieliśmy przynajmniej wspomnieć. Jednoślad ten wygląda, jakby ktoś w ramach eksperymentu przeniósł go do naszych czasów z lat 60 w ameryce i przerobił na współczesną modłę.

Owo połączenie klasycznego stylu projektowania i nowoczesnego podejścia do tworzenia designu daje intrygujący, a jednocześnie niebywale kojący efekt. Podobnie jak poprzednicy – rower markowy Goetze Eco stoi na bardzo wysokim poziomie technicznym. Podczas zakupu otrzymujemy również kompletne wyposażenie – wliczając w to światło, koszyk czy bagażnik.

Romet Orkan 3 – lekkość i szybkość

Tak jak obiecaliśmy, oto nadchodzi powiew świeżości – i to z niesamowitą prędkością! W przeciwieństwie do wcześniej wymienionych modeli Goetze, markowy rower Romet Orkan 3 został stworzony z myślą o zadaniach specjalnych. Doskonale sprawdzi się w niemal każdych warunkach, a to dzięki przemyślanej, stabilnej konstrukcji.

Orkan 3 jest rowerem crossowym, a co za tym idzie – jego powołaniem jest użytkowanie w terenie. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby z prędkością wiatru poruszać się na nim również w mieście. Zapewnia doskonałą przyczepność na asfaltowych drogach utwardzonych – zarówno na suchej nawierzchni, jak i podczas deszczu. Nie musimy się jednak martwić, jeśli wybieramy się na wycieczkę w teren. Oryginalny rower crossowy Romet Orkan 3 pozwoli nam bowiem uporać się nawet z najbardziej grząskim gruntem.

Warto zaznaczyć, że rama markowego roweru Rometa została wykonana z aluminium – co umożliwia łatwe przenoszenie go z miejsca na miejsce i sprawia, że mniej męczymy się podczas jazdy na nim.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Asertin
Wstęp do tematu leczenia depresji i zaburzeń lękowych oraz w...
Implant zęba
Rozważając implanty zębowe, pamiętaj, że to nie tylko koszto...
Kordiceps Fohow, znany również jako "caterpillar fungus", to...
Dietetyk
W świecie, gdzie codziennie jesteśmy bombardowani informacja...
stomatologia
Wszystkie stosowane we współczesnej protetyce implanty zębow...
Nowe artykuły
Intensywny tryb życia, pośpiech i różnorodność miejsc, w jak...
Wstęp do tematu leczenia depresji i zaburzeń lękowych oraz w...
Rozważając implanty zębowe, pamiętaj, że to nie tylko koszto...