wideorejestrator

Najpopularniejsze rodzaje wideorejestratorów

Opublikowano: 29 kwietnia 2020

Natężenie ruchu na krajowych drogach rośnie z każdym rokiem. Polacy często przemieszczają się nie tylko w celach turystycznych. Aktualne zarobki pozwalają na to, by kilkudziesięciokilometrowa trasa do pracy była opłacalna nawet po odliczeniu kosztów paliwa. Kierowcy jeżdżą bardzo uważnie, lecz na każdej drodze może dojść do kolizji. W takich sytuacjach warto zaopatrzyć się w urządzenie monitorujące. Jakie są najchętniej kupowane typy wideorejestratorów?

Z wbudowanym ekranem

To bez wątpienia najpopularniejszy i najczęściej kupowany rodzaj wideorejestratorów. Wbudowany ekran umożliwia podgląd zarejestrowanego obrazu. Urządzenia te charakteryzują się mocną i stabilną obudową, minimalizując ryzyko uszkodzenia sprzętu w trakcie stłuczki czy kolizji. Niektóre modele mają mocno ograniczony kąt widzenia, przez co mogą umknąć istotne szczegóły w przypadku, gdy nagranie zostanie udostępnione jako dowód dla policji. Modele z wbudowanym ekranem cechują się dość dużym zużyciem energii.

W urządzeniach monitorujących tego typu można znaleźć serię przydatnych funkcji. Kierowcy najczęściej decydują się na zakup tego modelu głównie z uwagi na nawigację, precyzyjny pomiar prędkości czy opcje wyszukiwania najkrótszej trasy.

Bez ekranu

Ten rodzaj urządzeń cieszył się popularnością w chwili wejścia produktów na rynek. Z czasem producenci wdrażali różne funkcje, czego dowodem jest bogata oferta produktowa na sklepowych półkach. Wideorejestrator bez ekranu jest bardzo prosty w obsłudze, wobec czego świetnie sprawdzi się u doświadczonych wiekiem kierowców. Sprzęt zużywa mniej energii niż tradycyjna wersja modelu z ekranem. Urządzenia, pomimo braku ekranu, nie muszą być pozbawione dodatkowych funkcji. Takie wideorejestratory bardzo często mają wbudowany GPS, sensor ruchu czy tryb parkingowy. Kamerka z racji swoich niewielkich rozmiarów z pewnością nie będzie przysłaniać żadnego fragmentu drogi. Za minus można uznać trudniejszą zmianę ustawień, lecz w praktyce mało który kierowca dokonuje zmian, jeśli są one dla niego satysfakcjonujące.

Urządzenia z dwiema kamerami

To rozwiązanie ma na celu rejestrację trasy zarówno przed, jak i za pojazdem. Wielu kierowców ceni ten typ urządzeń, jednak do zakupu skutecznie zniechęca wysoka cena. Kolejną przeszkodą jest montaż obu kamer, które muszą być ze sobą połączone. Wymaga to przeciągania przewodów przez całą długość pojazdu.

Gdzie kupić dobry rejestrator?

Zakup urządzenia może być problematyczny dla wielu klientów. Szeroka oferta sprawia, że nabywca czuje się zdezorientowany i nie wie, na co zwrócić uwagę w poszczególnych modelach. Parametry, na które warto zwrócić szczególną uwagę, to rozdzielczość, kąt nagrywania, czujnik ruchu, GPS czy tryb zapisywania filmów.

Trafionych zakupów można dokonać na https://www.wideorejestratory24.pl. Obsługa serwisu postawiła na specjalizację w swojej branży. Wszelkie wątpliwości pomoże rozwiać seria artykułów i poradników dotyczących urządzeń, a także przydatne filmiki na kanale YouTube, przygotowane z myślą o kupujących.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Słowacja samochodem
Słowacja to kraj, który jest...
WhatsApp
Bardzo wiele osób korzysta obecnie z programu WhatsApp. Pozw...
Korzystanie z samochodu podczas upałów
Letnie upały potrafią skutecznie utrudnić życie kierowcom. S...
smartwatch dla dziecka
Rodzic nie może bez końca towarzyszyć na każdym kroku swoim...
opaska SOS
Czy wiesz, że seniorzy stanowią aż 20% wszystkich zaginionyc...
Nowe artykuły
Intensywny tryb życia, pośpiech i różnorodność miejsc, w jak...
Wstęp do tematu leczenia depresji i zaburzeń lękowych oraz w...
Rozważając implanty zębowe, pamiętaj, że to nie tylko koszto...