starszy ojciec

To prawdopodobnie najstarszy polski ojciec. Ma 81 lat – zobacz film

Opublikowano: 12 czerwca 2017

Choć męska płodność z wiekiem spada, są wyjątki, które zadają kłam tej tezie. Udowadnia to 81-letni Andrzej Piotr Słupecki z Pasymia (Warmińsko-Mazurskie). Jego syn skończył właśnie dwa miesiące.

Pan Andrzej ma 81 lat, jego żona Paulina – 36. Syn o imieniu Piotr urodził się dokładnie 12 kwietnia br., kończy więc dziś okrągłe dwa miesiące.

Szczęśliwy tata to z urodzenia Warszawiak, uczestnik Powstania Warszawskiego. W 1967 r. wyemigrował do USA, gdzie m.in. fotografował dla National Geographic. W 1978 r. wrócił do Polski, kupił sobie pomarańczową zastawę i podróżował po kraju. Jak przyznaje w lokalnym serwisie tygodnik.szczytno.pl, szukał w ten sposób życiowej partnerki, a “dobra muzyka w aucie, wygląd i ksywka „mister wabik” zadziałały”. Znalazł żonę, ale małżeństwo się rozpadło.

Swoją obecną żonę Paulinę poznał w 2007 r. przez internet. Miał wówczas 73 lata, a ona 28. W 2013 r. wzięli ślub w Warszawie i z czasem zaczęli myśleć o dziecku. Trzy lata później urodził im się syn. Na poniższym filmie, w wywiadzie dla dziennika Fakt, szczęśliwa para opowiada o swoich doświadczeniach małżeńskich i rodzicielskich.

– Czuję się spełniony. Wiem, że w tym wieku powinienem bawić wnuki, może nawet prawnuki, ale uwierzcie mi nie ma nic piękniejszego niż ojcostwo. Nawet takie późne – mówi ojciec dwumiesięcznego Piotra.

Za najstarszego ojca świata uznawany jest 96-letni Ramdżit Raghav z niewielkiego stanu Harijana w północnych Indiach. Spłodził syna, gdy miał 96 lat.

Wśród znanych osobistości na świecie najstarszym ojcem jest aktor Anthony Quinn, który został ojcem w wieku 81 lat. Jeszcze starszy był Julio Iglesias Senior, ojciec muzyka Julio i dziadek Enrigue. Z pierwszego małżeństwa miał już dwójkę dzieci, a po śmierci żony ożenił się powtórnie i w wieku 89 lat znów został ojcem.

Więcej: www.fakt24.pl, www.tygodnik.szczytno.pl

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
późne ojcostwo
  Późne ojcostwo popłaca czy szkodzi? Jest t...
wiek ojca
Nie tylko wiek, w którym kobieta zachodzi w ciążę ma...
ojciec po 40
Choć dzieci, których ojcowie spłodzili je, mając pon...
Nowe artykuły
Intensywny tryb życia, pośpiech i różnorodność miejsc, w jak...
Wstęp do tematu leczenia depresji i zaburzeń lękowych oraz w...
Rozważając implanty zębowe, pamiętaj, że to nie tylko koszto...