nakefit

● Nakefit, czyli naklejane podeszwy. Możliwe, że staną się hitem

Opublikowano: 10 lipca 2017
Mocowane bezpośrednio do stopy jednorazowe naklejki Nakefit mają być alternatywą dla klapek, japonek czy innych plażowych butów.  Dzięki zastosowaniu innowacyjnych materiałów podeszwa nie odkleja się, może być stosowana na każdym podłożu i stanowi mechaniczną barierę ochronną dla stopy.

Choć naukowcy od lat wskazują na korzyści wynikające z chodzenia boso, trudno wyobrazić sobie, byśmy na co dzień mogli poruszać się bez butów – szczególnie po gorącym piasku lub plażowych kamieniach. Dlatego pewien startup z Włoch uzbierał w ramach kampanii crowdfoundingowej na Kickstarterze środki na wypuszczenie do produkcji Nakefit – czyli specjalnych naklejek na stopy, które pozwalają na pozbycie się obuwia.

Materiał jest wzmacniany tak, że nie rozerwie się ani nie przetnie nawet w kontakcie z ostrym, np. kamienistym podłożem. Naklejki pokryte są specjalnym klejem, który dość mocno przytwierdza je do czystych i suchych stóp, ale i pozwala je później dość łatwo odkleić. Są wodoodporne, pokryte antypoślizgowymi elementami, bardzo elastyczne.

Naklejki są dostępne w trzech kolorach (czarnym, różowym i niebieskim) i w szerszej sprzedaży mają być oferowane w wersjach dla mężczyzn, kobiet lub dzieci oraz w różnych rozmiarach – w przyszłości może także szerokościach stopy.

Jeden pakiet kosztuje na Kickstarterze 30 euro – w jego skład wchodzi 10 jednorazowych par.

Można w nich chodzić po gorącym piasku, chropowatej nawierzchni i basenie. Chronią stopy jak podeszwa przed podrażnieniem i zmniejszają ryzyko zakażenia się np. grzybicą.

Włoska firma, która opatentowała naklejki, na razie prowadzi zbiórkę pieniędzy na uruchomienie produkcji. Wystąpili o 20 tys. euro, ale według stanu na dzień 11 lipca 2017 r. uzbierali już 295 tys. euro od ok. 6,2 tys. osób.

Społeczność Kickstarter doceniła prostotę, przystępną cenę i potencjał tkwiący w tym projekcie.

Fot.: www.nakefit.com

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *