Nauka pływania dla dorosłych

Nauka pływania dla dorosłych sposobem na stres

Opublikowano: 25 października 2021

Sport jest tą dziedziną życia, o którą ciężko jest nam zadbać w dzisiejszym zabieganym świecie. Warto jednak znaleźć sobie jakiś sposób na codzienne odreagowanie stresów i napięć, o które w pracy czy w życiu nietrudno. Doskonałym sposobem jest pływanie. Jeżeli nie potrafisz pływać albo chcesz poprawić swoje umiejętności w tym zakresie, mamy dla Ciebie propozycję. Szkoła pływania Move Akademia oferuje rewelacyjne kursy pływania dla dzieci i dorosłych. Czy warto z nich skorzystać? Co właściwie daje nam pływanie?

Nauka pływania- dlaczego jest tak ważna?

Pływanie jest jedną z tych umiejętności, które nabywamy w trakcie życia. Jako małe dzieci potrafimy pływać naturalnie. Niemowlęta nie muszą się tego uczyć, przecież w łonie matki są w wodzie przez 9 miesięcy! Po urodzeniu jednak z czasem umiejętność pływania zanika. Jeżeli rodzic nie zadba o to, by maluszek doskonalił swoje umiejętności, zanikną one i będą musiały zostać odnowione w przyszłości. Oczywiście, najczęściej tak właśnie się dzieje. Młodzież chętnie uczy się pływać, część z nich ma takie zajęcia w ramach lekcji wychowania fizycznego. Kiedy jednak kończymy szkołę, osiągamy dorosłość i zajmujemy się pracą i rodziną, zapominamy o nauce pływania myśląc, że po pierwsze- jest już zbyt późno, a po drugie- ta umiejętność do niczego nie jest nam potrzebna. To błąd!

Co daje nam pływanie?

Pływanie to przede wszystkim doskonały sport dla wszystkich naszych mięśni. Spędzamy mnóstwo czasu przy biurkach, pracując wiele godzin dziennie. To wszystko przekłada się na kondycję naszego kręgosłupa. Doskonalenie pływania to jedno, ale sam ruch, który tej nauce towarzyszy to drugie. Pływanie idealnie odciąża kręgosłup, pozwala mu odpocząć, zrelaksować się i wzmocnić. Poza tym, podczas pływania pracują niemal wszystkie mięśnie, a tkanka tłuszczowa szybko się spala. W efekcie otrzymujemy pięknie wyrzeźbioną sylwetkę. Czego chcieć więcej?

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że większość bólów kręgosłupa czy mięśni ma związek z nadmiernym napięciem. Stres, którego nie sposób jest uniknąć w dzisiejszym życiu sprawia, że zaczynamy spinać mięśnie, a to objawia się bólem. Początkowo ból jest lekki, z czasem staje się coraz bardziej dokuczliwy. Jeśli nie wyjdziemy mu naprzeciw, możemy doprowadzić nawet do powstawania zwyrodnień i jeszcze większych dolegliwości bólowych. Co możemy zrobić? Pływać! Pływanie nie tylko rozluźnia mięśnie, ale w ogóle pomaga nam się zrelaksować i odpocząć. Oczywiste jest, że nie każdy posiada predyspozycje do bycia zawodowym pływakiem. Każdy jednak może nauczyć się pływać przynajmniej na takim poziomie, by być w stanie przepłynąć samodzielnie choćby kawałek.

Umiejętność pływania nie jest nam potrzebna na co dzień, jednak np. w czasie wakacji może uratować życie. Tak często słyszy się przecież o utonięciach, wypadkach podczas pływania łódkami, kajakami czy rowerkami wodnymi. Takie rzeczy się zdarzają i nie znaczy to, że powinniśmy zrezygnować z wakacyjnych przyjemności. Nawet niewielka umiejętność pływania może jednak przyczynić się do o wiele większego bezpieczeństwa.

Jaki czas jest najlepszy na naukę pływania?

Każdy instruktor pływania powie, że nauka najłatwiej przychodzi dzieciom. Są one w tym odważniejsze, lżejsze, nauka pływania jest więc bardziej naturalna. Nie oznacza to jednak, że w przypadku dorosłych nauka pływania nie ma już sensu. Wręcz przeciwnie! Zajęcia indywidualne z instruktorem pozwolą na zapoznanie się z technikami pływackimi oraz na przezwyciężenie strachu, który towarzyszy zwykle pierwszym chwilom w wodzie. Do nauki pływania nie trzeba się specjalnie przygotowywać, wystarczy jedynie strój kąpielowy i czepek, a także mnóstwo dobrego nastawienia.

Kurs nauki pływania- o czym pamiętać?

Wybierając się na kurs nauki pływania, warto określić wcześniej swój poziom zaawansowania. Istnieją grupy dla osób, które boją się wody, ale chcą ten strach przezwyciężyć. Są także grupy dla osób, które wody się nie boją, ale nie potrafią pływać. Najbardziej zaawansowane grupy tworzone są dla osób, które potrafią pływać, ale chcą te umiejętności doskonalić. Określenie swojego poziomu już na starcie pozwoli uniknąć frustracji czy niepotrzebnych rozczarowań i czerpać z pływania to, co najlepsze.

Nauka pływania dla dorosłych w szkole Move Akademia

Szkoła Pływania Move Akademia organizuje kurs nauki pływania zarówno dla  dzieci, jak i dla dorosłych. Do wyboru są zajęcia indywidualne, czyli sam na sam z instruktorem, który całą uwagę skupia na jednym uczniu, ale także zajęcia grupowe, cieszące się ogromną popularnością. Lekcje indywidualne dopasowywane są do umiejętności i poziomu zaawansowania danego ucznia. Zajęcia prowadzone są w przyjazny sposób, budzący pozytywne skojarzenia i odczucia. Co więcej, szkoła oferuje również przygotowanie do udziału w Triathlonie dla profesjonalnych zawodników. Jeżeli marzysz o tym, by za kilka lat wystartować w takich zawodach, możesz zacząć treningi w dowolnej chwili. Nigdy nie jest za późno, by sięgać po marzenia! Zajrzyj na stronę www.moveakademia.pl.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Asertin
Wstęp do tematu leczenia depresji i zaburzeń lękowych oraz w...
Implant zęba
Rozważając implanty zębowe, pamiętaj, że to nie tylko koszto...
Kordiceps Fohow, znany również jako "caterpillar fungus", to...
Dietetyk
W świecie, gdzie codziennie jesteśmy bombardowani informacja...
stomatologia
Wszystkie stosowane we współczesnej protetyce implanty zębow...
Nowe artykuły
Intensywny tryb życia, pośpiech i różnorodność miejsc, w jak...
Wstęp do tematu leczenia depresji i zaburzeń lękowych oraz w...
Rozważając implanty zębowe, pamiętaj, że to nie tylko koszto...