Nowy trener Legii

● Nowy trener Legii to… Romeo – Romeo Jozak. Pomoże mu czterech Chorwatów

Opublikowano: 13 września 2017

Miejsce Jacka Magiery zajmie nowy trener Legii – Romeo Jozak. Asystentem został jego rodak. Inny Chorwat będzie dyrektorem technicznym klubu, jest też nowa osoba od przygotowania fizycznego. W sumie to pięć osób z Bałkanów.

W środę (13 września) rano przez Łazienkowską przeszło tornado zwolnień. Szef klubu Dariusz Mioduski pożegnał Magierę, jego dwóch asystentów, a także Michała Żewłakowa, dotychczasowego dyrektora sportowego klubu, głównego odpowiedzialnego za nieudane letnie transfery.

Kilka godzin później przedstawiono ich zastępców. Trenerem został Jozak, razem z nim do klubu trafiło czterech jego chorwackich współpracowników.

Dyrektorem technicznym został Ivan Kepcija, a za przygotowanie fizyczne legionistów odpowiada Krasimir Sos. Kontrakty z nowym sztabem podpisano do końca sezonu, z możliwością przedłużenia o kolejne dwa lata.

Prezes Mioduski podkreślił, że Romeo Jozak jest jedną z najbardziej zasłużonych i charyzmatycznych postaci w chorwackiej piłce i to on stoi za wieloma sukcesami Dinama Zagrzeb.

Jak jednak pisze tvn24.pl., Joak bardziej jest znany jako sprawny dyrektor, a nie trener. Do tej pory nie prowadził żadnego zespołu seniorskiego, ale stworzył akademię piłkarską Dinama Zagrzeb, w Europie stawianą za wzór. Na wychowanej w niej młodzieży Dinamo zarobiło grube miliony euro.

To z pewnością największy krok w mojej dotychczasowej karierze trenerskiej – podkreślił Jozak, który przybył na spotkanie z dziennikarzami prosto z lotniska, przemawiał po angielsku.

Pierwsze zajęcia poprowadzi w czwartek, 14 września. Asystentem nowego trenera pozostanie Serb Aleksandar Vuković. Krzysztof Dowhań i Wojciech Kowalewski będą odpowiadali za szkolenie bramkarzy. Pierwszym sprawdzianem Jozaka będzie niedzielnym mecz z Cracovią.

Więcej: www.tvn24.pl
Fot. Marcin/Flickr.com (CC BY-SA 2.0)

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Nowe artykuły
Intensywny tryb życia, pośpiech i różnorodność miejsc, w jak...
Wstęp do tematu leczenia depresji i zaburzeń lękowych oraz w...
Rozważając implanty zębowe, pamiętaj, że to nie tylko koszto...