nuda w związku

Jak zwalczyć nudę w długoletnim związku?

Opublikowano: 27 listopada 2017

Nuda w długoletnim związku? To niestety dość częsty problem par, które są razem nie tylko kilkanaście, ale i kilka lat. Są jednak sposoby, by ją pokonać – tyle, że wymaga to celowego działania. 

Kiedy wydaje ci się, że w twoim związku nie dzieje się nic ciekawego, że opanowała go stagnacja i nuda, to warto zadać sobie pytanie co konkretnie ci się nie podoba. Dla jednych będzie to rutyna dnia codziennego, czyli powtarzanie tych samych czynności lub to, że partner jest zbyt przewidywalny i nie stać go na spontaniczność. Kiedy już uświadomimy sobie, czego nam brakuje, wtedy łatwiej będzie znaleźć rozwiązanie.

Warto też zdać sobie sprawę z tego, że to my sami mamy wpływ na nasz związek, więc nie należy za stagnację i brak fajerwerków obwiniać tylko partnerki. Jeśli będziemy chcieli wymienić ją na inny ,,model”, to po jakimś czasie może się okazać, że nastąpiła powtórka sytuacji, czyli znowu nuda.

Rozmowa z partnerką o waszym związku jest dobrym pomysłem. Jednak jej reakcja może być przecież nie taka jakiej się spodziewamy. Jeśli zareaguje negatywnie i nie okaże zrozumienia, to może dojść do kłótni. Czasami dobre są radykalne posunięcia. Zmiana fryzury, image’u, propozycja nieplanowanego wyjazdu na weekend może być tą iskierką, która partnerkę jeśli nie rozpali, to przynajmniej zaciekawi.

Jeśli przeanalizujesz wasze relacje, to może się okazać, że zagubiliście gdzieś bliskość. Seks jest zbyt instrumentalny, rozmowa powierzchowna, prawie służbowa, a kontakty dotyczą codziennych obowiązków domowych. Warto zacząć słuchać partnerki, kiedy zacznie o czymś opowiadać i samemu też coś dodać. Takie wspólne ,,gadanie” praktycznie o niczym bardzo zbliża. Tak samo jak muśnięcie jej pleców, dłoni, gdy koło niej przechodzisz. Nie chodzi o danie klapsa w tyłek. Taki dotyk ma mieć bardziej subtelny charakter. Ma  wyzwolić w niej dawno zapomniane doznania.

Warto partnerce poświęcić swój czas. Niezależnie od miejsca, w którym jesteśmy. Jeśli potrzebuje, żebyś jej dopomógł w wybraniu ubioru do pracy, to potraktuj ją z całą powagą. Nie mów, żeby założyła cokolwiek. Powiedz w czym wygląda rewelacyjnie, a który ciuch powinna schować z szafy. Kobiety lubią stanowczych mężczyzn. Będzie wtedy wiedziała, że ci na niej zależy.

Traktuj każdy dzień z nią, jakby miał być ostatnim. Celebruj wspólne chwile i dbaj, aby i ona je dostrzegała. Patrz na nią jak na boginię, bo przecież wybrałeś ją spośród wielu innych. Patrz na nią tak, żeby twój wzrok ją zaciekawił. Bądź dla niej atrakcyjny, a wasz związek ma szansę znów stać się wyjątkowy.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści